Sadece Düz Sulama Organik Cfl Grow (stem split uygulandı) | 43gr |

Aemili31

Müptezel
Bu seferlik konuyu growun ortalarından açıyorum hoşgeldiniz. Mümkün olduğu kadar hafta hafta güncel tutmaya çalışacağım. Sıkıntısız bol hasatlar dilerim herkese.
EKİPMANLAR:
Kabin:70x45x55
Işık:150w cfl
Egzoz Fanı: 2 adet pc fanı
Kabin İçi Havalandırma: 1 adet masa vantilatörü 1 adet pc fanı

Genetik: Cheese Photo
Saksı: 15L kumaş
Toprak: Biobizz
Gübre: Supersoil
Verilen Eğitimler: LST(ilk 3 hafta), SCROG(3. haftadadan sonra, HST(çiçeklenmenin ikinci haftası)

12. Gün
Soldaki arkadaş çorba tohumu denek olarak kullanılıyor.

17. Gün
Supersoil karışımlı toprağa nakledildi.

27. Gün
Scrog eğitimi için file çekildi.

12/12 İlk aftası

2. Hafta
Ana dal harici bütün dallara HST uygulandı.

https://imgur.com/a/QXSK3jF
Hst eğitiminden 3 gün sonra.
3. Hafta
Ana dala da hst uygulandı çok hızlı ve inanılmaz büyüyor.
4. Hafta güncel
Melas etkisini kısa sürede gösterdi. Tricomlar gözle görülecek şekilde artış gösterdi. Organikten şaşmadan budları şişerecek tavsiye ve önerilerinizi paylaşın lütfen.

5. Hafta
Bu sefer compost çayı hazırladım. 2 litre suya 4 yemek kaşığı toprak karışımı için kullandığım harç 5 ml melas 48 saat hava taşıyla havalandırıldı.

Adım adım 6. haftaya giriş
Organik üretimin hasatta erkencilik sağladığını okumuştum deneyip gözlemlemiş oldum. Henüz 6. haftasına girmemişken tricomların %80’i rakı %20 amberleşmeye başlamış bile. Organik yetiştiği için flush ihtiyacı yok. 1 hafta içerisinde belki Stem Split eğitimi veririm.

Stem split uygulandı

Stem split uygulandı

ilk önce gövdenin altından ve üstünden 10 cm mesafe bırakarak plastik kelepçe taktım. Bıçak sapladığımda gövdenin parçalanmaması için. Ardından steril keskin bir bıçak ile gövdenin tam ortasından deştim sonrasında bir kaç ufak çevirme hareketiyle arasını açtım. Sonraki adım deştiğimiz yerin içine kürden sıkıştırdım kaynamasın diye. Yazılanlara göre bu uygulama bitkinin topraktan çok hızlı besin ve su almasını sağlıyor ve bitkinin son 7-10 gününde uygulanıyor.
NOT: Kesinlikle sağlıklı bitki üstünde yapılmalı. Bitkiniz stresli bir grow atlattıysa veya triplerdeyse yapmayın şok geçirip ölür bitki.

Son düzenleme:

Sg35

Üye
Kanka cok basarilisin, bende photoya gecmek istiyorum. Vegde 1 ay yeterli mj diye tutuluyorum ama seninkileri gorunce dahda gazlandim. birde HST dedigin super crop mu? Growlarin daim olsun insallah

Aemili31

Müptezel
Kanka daha önce denedin mi 150w ışıkla ne kadar hasat alınabilir? Bir de baştan sona 75wlık cfl iki ampül biri 2700k biri 6500k kullanabilir miyim ikisini birlikte?
Edit: bitkim auto kanka
Kanka daha önce cfl grow yapmadım ama yapmadan önce iyi araştırdım ve iyi sonuç alanları gördüm. Yapanlarda bir adet güçlü cfl yerine küçük wattlarda bir çok ampül tavsiye ediyorlar bitkinin her tarafından ışık alması için ve evet kanka ikisini de her iki dönemde de rahatlıkla kullanabilirsin.

Kanka daha önce cfl grow yapmadım ama yapmadan önce iyi araştırdım ve iyi sonuç alanları gördüm. Yapanlarda bir adet güçlü cfl yerine küçük wattlarda bir çok ampül tavsiye ediyorlar bitkinin her tarafından ışık alması için ve evet kanka ikisini de her iki dönemde de rahatlıkla kullanabilirsin.
Kanka teşekkür ederim aydınlattın beni, Benim imkanlar kısıtlı bu yüzden en iyi yapabildiğim bu. 6500k ve 2700k birlikte kullanıp 150 watta çıkarayım o zaman tüm dönem için. Aslında ben strese girer bitki sıkıntı yaşarım diye düşünmüştüm ama senin konunu görünce biraz cesaretlendim. Tek fark sanırım senin photoflower bakıyor olman

Ü

Üye silindi 14336

Guest
Kanka 200w dob ledin yanına 3-4 tane cfl eklesek bi yararı olur mu ? Sen hangi marka model kullandın ? Saygılar kanka

Aemili31

Müptezel
Kanka teşekkür ederim aydınlattın beni, Benim imkanlar kısıtlı bu yüzden en iyi yapabildiğim bu. 6500k ve 2700k birlikte kullanıp 150 watta çıkarayım o zaman tüm dönem için. Aslında ben strese girer bitki sıkıntı yaşarım diye düşünmüştüm ama senin konunu görünce biraz cesaretlendim. Tek fark sanırım senin photoflower bakıyor olman
Autoya daha iyi gider herhalde kanka deniycem onu da.

Ü

Üye silindi 14336

Guest
Ka
Kanka cfl’nin markasını bilmiyorum elektromarketimden almıştım 30w spiral ampül. Ama dobun yanına kullanabilirsin hiç bir sıkıntı teşkil etmez.
Kanka bu tarz cfl ampullerde yine lümen/par dönemi önemli demi ? Renk watt vs önemli değil.

Aemili31

Müptezel
Kanka çok iyiymiş bu, alanı scrog ile çok iyi değerlendirmişsin. Cheese ve organik sevdalısı olarak takipteyim.
Ben supersoili baştan sona yeten özel hazırlanmış bir toprak diye biliyordum, ayrıca öyle bir marka var mı yoksa biobizzi o hale mi getirdin diye sorayım?

hörmetler ayrıca
https://www.leonardit.com.tr/super-15li-mix-125 kankam linkini bırakmış olduğum ürünü toprak harcını hazırlarken 10L’ye 1 kilo olacak şekilde harmanladım şimdiye kadar bir defa üstünü örtecek kadar takviye yaptım

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Bu kadar alanda mükemmel bir iş tebrik ederim , merak ettim düz sulama derken pH ayarı yapıyor musunuz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ******** *** *** ***** **
  • Didrug Didrug:
    ***** **
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha ****** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug: