SİSTEMİM DOĞRUMU ?

ELZero777

Yeni üye

Merabalar Kankalar şimdi Sizinle, Bana bugüne kadar aldığım tavsiyelere dayanarak önerilen sistemi paylaşacağım ve sizce doğrumudur eksik olan bişey var mı söylerseniz iyi olur (Biraz da bütçem düşük diye bunları seçtim)​

Kankalar 90x90x180 kabini ben kendim seçtim bana göre ideal diye, Şimdi bunun altına yazacağım malzemeler de bu ebatlardaki bir kabine uygun olduğunu söylediler yanlışlık yok değil mi​

190 m3 karbon filtre​

140 ila 180 m3 arası kanal fanı​

100 m3 giriş fanı​

240 veya 270 Watt full spekturm led lamba​

Monkey Klipsli Vantilatör ( 1 Adet )​

Nem makinesi ( kaç ml veya litrelik kullanacağımı bilmiyorum öneri alabilirim )​

Toprak Olarak Da BioBizz All Mix Düşünüyorum Grow da ilk 2 3 haftalık besin var diye ama Plagron grow mix öneriyorlar daha çok 2023 ün en iyisiymiş oda şimdi bu 2 toprağı ve gübrelerinide hesaba katacak olursak sen hangisini önerirsiniz bir amatör için ?​

İlk filizlenme için saksı ne kullanmalıyım pet olarak, Asıl saksı olarak 15 Litrelik Bez Saksı Kullanıcam Büyüdüğü Zaman​

Evet Dostlar bilgiler bu kadardı kaçırdığım varsa yazabilirsiniz, Uygunmudur bu sistem cevaplarsanız makbule geçer.​

higthead

Jolly Green
Hersey olması gerektiği gibi fakat ılerıde karbonunu 1 tık ustu ıle yenıle veya bu alanda 2 bıtkı uzerıne cıkma 190lık fıltreyle. İlk fılızlenmeyı bardakta yap kok salsın sonra all mıxlı ana saksına alırsın yanma derdıyle ugrasmazssın. tavsiyem o alanda 2 adet 20lt yap guzel egıtım ver veya fıle yay bıtkıyı grow sonu bak =) nem mak dıjıtal ve ustten dolum mın 3.5- 4lt hazneli

ELZero777

Yeni üye
Hersey olması gerektiği gibi fakat ılerıde karbonunu 1 tık ustu ıle yenıle veya bu alanda 2 bıtkı uzerıne cıkma 190lık fıltreyle. İlk fılızlenmeyı bardakta yap kok salsın sonra all mıxlı ana saksına alırsın yanma derdıyle ugrasmazssın. tavsiyem o alanda 2 adet 20lt yap guzel egıtım ver veya fıle yay bıtkıyı grow sonu bak =) nem mak dıjıtal ve ustten dolum mın 3.5- 4lt hazneli
Ne kadar ileride bi tik üstü yeniliyim knk, İlk hasadımı aldıktan sonra mı diyorsun yeni bir sistem için ? ¿ 240 m3 karbon filtre yeter mi mesela ve 180 m3 fan ?

20 LİTRE DEĞİLDE KNK 15 LİTRE YAPSAM OLUR MU PLANIMI ONA GORE AYARLADIM PARA HESABINI FALAN O YÜZDEN, BİDE 3 SAKSI YAPSAM BU LİTRE ORANI İÇİN OLMAZ MI DİYORSUN

KNK İLK FİLİZLENMEYİ PET PERDAKTA YAP DEDİN YA NASIL BİR BOYDA OLMASI LAZIM BIDE O BARDAKTAKİ TOPRAK İÇİNDE YİNE ALL MİX Mİ KATİM

ÇOĞU KİŞİ YANILMIYORSAM AMATÖR BİRİ İÇİN ALL MİX ÖNERMİYORLAR LİGHT MİX ÖNERİYORLAR, ALL MİX DE FAZLACA GÜBRE VAR DİYE AMATÖR BİRİ KONTROL EDEMEZMİŞ BİTKİYİ YAKARMIŞ, SENİN DÜŞÜNCEN NEDİR ¿

( LST İLE FİLE (SCROG) AYNI ŞEYE Mİ GİRİYOR YANİ AYNI İŞLEM İÇİN Mİ UYGULANIYOR

higthead

Jolly Green
Aldıgın fan modelını yazarsan soylım. 360m3h karbon fıltre alıcaksın yeterlı gelır. 15 lt de yapabılırsın. Photo yapıcak ısen karton bardaga normal lıgtmıx toprak koy bardakta 10-15 gun takıldıktn snra ana saksına allmıx e alabılırsın. Auto yapıcak ısen dırek ana saksıda baslaman lazım lıghtmıx ıle. all mıx ıle baslıcaksanda fılızı gomucegın yere derın kazıp lıghtmıx doldur kendıne gelıp kokler uzayana kadar guzel dewam eder. fıle ıle yapabılırsın dallara fılede atlatarak yon verebılırsın. elle lst de yapabılırsın ıplerle vs yatırabılırsın.

ELZero777

Yeni üye
Valla knk sen file veya iple hangisi kolay pratik uygun görüyorsan onu yapim ben ?
Auto bitkilerde tohum direk ana saksısına mi alınıyor bardak falan gerek yok mu AUTO'LARA

KNK FAN MODELİ AKLIMDA YOK, BİLDİĞİM MARKA OLARAK SP SİLENT VAR, AMA HEM FİYAT HEMDE İŞLVE AÇISINDAN ŞU ŞU MODEL MARKA UYGUN DİYORSAN BAKARIM.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Aldıgın fan modelını yazarsan soylım. 360m3h karbon fıltre alıcaksın yeterlı gelır. 15 lt de yapabılırsın. Photo yapıcak ısen karton bardaga normal lıgtmıx toprak koy bardakta 10-15 gun takıldıktn snra ana saksına allmıx e alabılırsın. Auto yapıcak ısen dırek ana saksıda baslaman lazım lıghtmıx ıle. all mıx ıle baslıcaksanda fılızı gomucegın yere derın kazıp lıghtmıx doldur kendıne gelıp kokler uzayana kadar guzel dewam eder. fıle ıle yapabılırsın dallara fılede atlatarak yon verebılırsın. elle lst de yapabılırsın ıplerle vs yatırabılırsın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********