Sömekleri uzun süre saklamak

GROWER_TR

Yeni üye
Kankalar herkese selam

hasatı yaptıktan sonra çıkan mahsülümüzü malum yani en azından ben 5-10 ay da tüketiyorum. Sömekleri uzun süre sağlıklı şekilde saklamak için nasıl bir yol izlemek gerek. Kavanozda mı vakumlu torbalardamı dolapda mı bekletmeliyim oda sıcaklığındamı vs bilgisi olan cevaplayabikir mi arkadaşlar.

Kanka hava geçirmez cam kavanozda serin ve karanlık bir yerde saklayabilirsin. Isıya, ışığa veya oksijene maruz kalırsa thc kaybedicektir, çok nemli olursa küf yapabilir hiç nem olmazsa da trikomlar kurur bu yüzden nem regülatörü kullanıp haftada bir küflenmeye karşı kontrol edersen uzun süre muhafaza edebilirsin.

Bigbut

Müptezel
Evet arkadaşın da dediği gibi hava ve ışık geçirmeyen bir kavanozda saklamalisin.
Fakat ne olursa olsun thc azalacaktır.

Metgen7

Kıdemli Üye
Bana ver ben sakları
Kankalar herkese selam

hasatı yaptıktan sonra çıkan mahsülümüzü malum yani en azından ben 5-10 ay da tüketiyorum. Sömekleri uzun süre sağlıklı şekilde saklamak için nasıl bir yol izlemek gerek. Kavanozda mı vakumlu torbalardamı dolapda mı bekletmeliyim oda sıcaklığındamı vs bilgisi olan cevaplayabikir mi arkadaşlar.
Bana ver ben saklarım sen düşünme böyle şeyleri yazık sana vakumlamada ne yaparsan yap :)

Uygun koşullarda saklama değil körleme yaparsın sigaraya yani çok büyük artı şarap gibi bekledikçe güzelleşir sigara

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S sharkek:
    ** hahahaha*** hahahaha* **** ***** ***** * ********* *** ** ******* ** ****** *******
  • S sharkek:
    ********** **** **
  • S sharkek:
    ***** **** *** ***** hahahaha* ********** ******** ******** ****
  • I icecreamm:
    ** **** ****** ******* hahahaha
  • I icecreamm:
  • I icecreamm:
    hahahaha** ******* ** ********
  • I icecreamm:
  • I icecreamm:
    ******** ******** ***** hahahahahahahaha
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • HollyFox HollyFox:
    * **** **** ******** ****** ******* ****** ******* ***** hahahaha ******* ********
  • HollyFox HollyFox:
    hahahahahahahaha*****
  • HollyFox HollyFox:
    **** ******** ****** **** ********* ******* ******* ********** ******** ********** ********* **** *******
  • K KuruKafa:
    **** ********** ******** *** ***** ********* hahahaha* ********** **** ******** ******* ***** hahahaha* hahahaha *** ***** *** ******* ****** *******
  • HollyFox HollyFox:
    ** ******* ******* ***** ** ***** ********** ** ****** *** **** ** ***** *** *****
  • HollyFox HollyFox:
  • K KuruKafa:
    ***** hahahaha ***** *******
    +1
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ********** hahahaha *** ** ****** **** ****** *** ****** * ***** ***** ****** ******* ********* *****
  • HollyFox HollyFox:
    ****** hahahaha** hahahaha **** **** ****** *****
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha *** ******* ** ******* ******* **** hahahaha****** *****
  • Narkotik Narkotik:
  • HollyFox HollyFox:
  • Narkotik Narkotik:
    ******* *** **
    Narkotik Narkotik: ******* *** **