Runoff ec yüksek çıkıyor

Mahsun

Kıdemli Üye
Abiler selam 2 adet pinkbud bitkim var çiçekte 2.haftadalar magnezyum eksikliği için epsom tuzu veriyordum ama sanırım ec yi çok yükseltiyor runoff ec 4.8 çıktı 10 litre flush attım yaklaşık 6 7 litre runoff aldım ec 4 e kadar düştü çeşme suyu kullanıyorum hazır olunca tekrar flush atıcam ama bunun sebebi sizce epsom tuzu mu yoksa başka bişey mi bitkiler de yanma yok çünkü ya da sağlıksız bir durum

C

Canna

Guest
Dostum RUNOFF un yüksek cikmasi saksidaki tuzun temizlenmesi demek, bitkilerinde hic bir gübre fazllaligi belirtisi yok, ilk kullandigin cesme suyunun EC degerini ölc, eger 0,4-0,7 arasi degilse, o suyun EC degerinden dolayi cikan RUNOFF degeride yüksek cikmis olabilir. Bitkin cok saglikli masallah, ben saglikli bitkiye flush atilmasi taraftari degilim.

kafa48

Üye
boştaki çeşme suyunun ec değeri nedir bilmiyorum ama evet epsom tuzunun ec üzerinde ciddi etkisi vardır,
gübreli suyunu ve epsomlu suyunu hazırladıktan sonra suyun ec değerini ölçmüyormusun? değerlerin kabul edlebilir aralıkta olmalı vermeden önce

Mahsun

Kıdemli Üye
Abiler değerli yorumlarınız için teşekkür ederim çeşme suyunun tds si 250 ppm oda 0.25 ec yapıyor diye biliyorum epsom tuzu ile gübreleme yaptığımda suyun ec si 6 lara kadar çıkıyor
Tuzlanmadan dolayı bir sıkıntı yaşar mıyım diye endişe ettiğimden yarım flush tarzı runoff aldım 4 e kadar düştü ec eğer gerek yoksa hiç uğraşmıyorum o zaman olduğu gibi devam

C

Canna

Guest
Yaw dostum bitkilerin cok saglikli, yürü git, dikeyim runoff nun EC sini bukadar kasma kendini.

C

Canna

Guest
Runoff ne zaman gerekli biliyor musun? Progrower gibi CO2 altinda günde 3-5 sulama yaptigin zaman cocoda.

Mahsun

Kıdemli Üye
Okey abim sağolasın bir sonraki growda coco yapacağım daha çok akıl danışıcam sana teşekkür ederim

Mahsun

Kıdemli Üye
Ec de bakmam normalde abi merakımdan öyle ölçüyordum toprakta gerekli değil dediğin gibi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Night owl Night owl:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    hahahaha ** ***** ******* ***** ******* **** hahahaha** **
  • A angeshar:
    ** ** ****** **
  • A angeshar:
    ********** hahahaha* ***** **** ****** **** hahahaha* ** ******* *** ****** ** ****** ***** ******* ****** hahahaha*
  • A angeshar:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Night owl Night owl:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Night owl Night owl:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • A angeshar:
    ********** ******* ***** ******* **
  • A angeshar:
    ******** ****** hahahaha ******** ******* ****** ******* ***** ***** ** ****** ****** ********
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ** ***** ****** ******* ***** ******** ***** ******** ********* ******** ****** hahahaha ******** ******* ****** ******* ***** ***** ** ****** ****** ********
  • A angeshar:
    hahahaha** **** ***** **** **** ***** ****** ***** ******* ****** **** ******* hahahaha*** *** *********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** hahahaha* *** *** ****** hahahaha ******** ***** ** *** ***** * **** ***** **** hahahaha* hahahaha*
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha**** ***** ** ********* *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha***
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    hahahaha* ****** ****** * **** *** **********
    A angeshar: hahahaha* ****** ****** * **** *** **********