Root Box Hydro Ürünlerim Geldi [Güvenlik ve Kalite İncelemesi]

istr

Ordinaryüs
Selam kankalar, sponsor @RootBoxHydro ile çekilişle kazandığım Dörtlü RDWC seti vesilesiyle iletişime geçtik hepinizin bildiği üzere keyfi grow yaptığım için 60x60 alanımı genişletmek istemedim, bu sebeple alanıma uyum sağlayacak bir dwc seti tedarik etmeleri konusunda bir teklifte bulundum. Beni kırmayıp kabul ettiler.

Ben de hem yerli bir firmanın su ve kenevir kültürü ağırlıklı sektöre giriş yapmasını destekleyen heyecanımla hem de sizlerden duyduğum güvenli alışveriş için seçenekleri gözden geçirmek üzere depolarını ziyarete gittim. Gelin bana sağladıkları ürün ve kolaylıklarını beraber inceleyelim.

İNCELEMEDEN ÖNCE DWC NEDİR BİLMEYEN ARKADAŞLAR İÇİN : DWC, derin su kültürü anlamına gelmektedir. Derin su kültürü ise bitkilerin oksijen bakımından zenginleşmiş besin solüsyonu içerisinde büyümesine olanak veren yetiştirme yöntemidir. Sürekli çalışan hava pompası ile oksijen bakımından bitki gelişiminde maximum verim sağlanmaktadır.

c084f1b8-655c-49ba-b633-3fe69b6ac138 - Kopya.jpg

Ürünümüzü teslim aldığımızda güzel paketlenmiş bir koli bizi karşılıyor. Kutudaki deformeler benden kaynaklı. Ürünü depolarından teslim aldım. Sorduğumda ise
Talep doğrultusunda sizlere de elden teslim satış yapabileceklerini belirttiler :)
Bu süreçte içimi en çok rahatlatan kısım firma da bizim içimizden bir firma, güvenlik önlemlerini anlıyor ve yardımcı oluyorlar. O konuda içimi çok rahatladı. Sizler de benim gibi paronayaksanız elden teslim için iletişime geçebilirsiniz. Eminim daha farklı kolaylıklar da sağlayacaklardır.

40098321-49cc-467f-976e-723dc9f8c2b4 - Kopya.jpg

DWC seti aldığımızda kutu içeriği olarak;
30 Litre DWC Kova ve Kapak, Delikli Saksı, Hidroton, Su Seviyesi Gözlem Hortumu, Hava Motoru, Hava Hortumu, Hava Taşı ve Ek Parçalar karşılıyor. Bizim bugün inceleyeceğimiz ürünler arasında satışını @RootBoxHydro nun yaptığı Ekstradan ; Besinler / Ölçüm cihazı / Akıllı priz yer alıyor.

67acf361-f518-4fd5-81f1-0d0445327bea - Kopya.jpg1719336093412.jpeg

DWC SETİ
30 litre hacme sahip olan bu dwc setinin malzeme kalitesi üzerine kafa yorulduğu belli oluyor. Kapak ve pot kısmında kovaya nispeten daha esnek bir plastik tercih edilmiş, köklere zorlamadığınız sürece zarar vermeniz mümkün değil. Belki potun inceliği köke zarar verebilir diye düşündüm, et kalınlığı daha güzel bir potla çok daha içiniz rahat edebilir. Kutu içeriğinden çıkan pot oldukça yeterli ve zorlanmadığı sürece köke zarar vermeyecektir. Daha önce farklı bir dwc potu deneyimlemedim.

Kutu içerisinden çıkan havamotoru kovanın yanındaki hava motorunu asmak için olan çentiğe asıldığında ses çıkarmıyor, Dakikada 4lt minimum çıkış gücüne sahip. Hava taşı dwc için özenle seçilmiş gibi duruyor. Blok akvaryum hava taşlarından, diğer hava taşlarına kıyasla daha ağır ve vantuzlu. Köşeden köşeye uzandığı için de yüzeye çıkma ve kayma yapmayacaktır

1719336603126.jpeg
1719336614541.jpeg

Besinler
Besinlerin organik içerikli olduğunu belittiler. Fiyatı uygunluğu nedeniyle özellikle en çok merak ettiğim ürün besinler. Ek olarak ph down, ph up ve pro slicate da @RootBoxHydro da mevcut. Besinlerin arkasında kullanım tablosu yer alsa da (tablo türkçe olsa çok güzel olurmuş ) pro silicate da bulunmuyor. RootBoxHydro nun sitesinden besin hesaplayıcıyı kullanarak kendi tablonuzu düzenleyebilirsiniz. Prosilicate ın ne kadar olması gerektiği orada yazıyor. Aynı şekilde ben de kullanım sonrası bu besinlerin tablosuna ne kadar sadık kalmalısınız size aktarıcam.

b19f5280-66dc-4b02-bf5f-b7e94abae422 - Kopya.jpg7754b342-e0da-4e98-becb-4813fc88431b - Kopya.jpg

Akıllı Sensör Seti PH/EC/PPM/TDS/TEMP

İlk başta bu ürün için bende adwa var, bunu kullanmam diye yaklaşmıştım. fakat adwadan farklı olarak bu ürünün sürekli takip için olduğunu fark ettim. Adwa gibi her suyu koyduğumda ölçeyim boşalttığımda ölçeyim değil de, sürekli sabit kalsın ne olduğunu göreyim şeklinde güzel bir makina. Üstelik Akıllı telefonlardan sürekli kontrol yapabiliyor ! Muazzam bi ürün. Kutusu ve dokusu çok kaliteli. Umarım gözüktüğü kadar kaliteli çıkar.

28e1cddb-2f7f-4aaa-a7b0-846696680b71 - Kopya.jpg
Akıllı Çoklu Priz
Yine rootboxhydro bünyesinde satılan bir ürün, prizinde akıllısı mı olur demeyin, nem makinasını kapatıp açma derdinden kurtulmayı bir tek growerlar anlar. Ölçüm cihazlarıyla aynı uygulama üzerinden kontrol edilebiliyo. Keşke timer almadan önce bu ürünü görseydim.

Yukarıda incelediğim tüm ürünleri kullanarak yeni bir growa başlayacağım. DWC ye geçmek benim için de heyecan verici bir süreç. Uzun vadede bu sürecin topraktan çok daha karlı olduğu bariz. Hesaplamalarını kendiniz yapabilirsiniz.

Ek olarak dwc ye bu kadar sıcak yaklaşmamın sebebi bu biraz yetiştiriciliğin matematiksel hali gibi. Hiç bir şey bilmeseniz bile sayılar işi hallediyor. Toprağın haşeresiyle ıvırıyla zıvırıyla uğraşıp sürekli growshoplardan eve kilo kilo toprak taşıyıp derelerde mineralli taş aramaktan da canım çıktı. Artık sadece forum sponsorları vesilesiyle dışarıdan risk olmadan grow yapabilir hale geldik. Bakalım bu nimetleri kullandığımızda nasıl bir sonuç elde ediyoruz.

GORİLLA PUNCH AUTO DWC GÜNLÜĞÜMÜZ YAKINDA BAŞLIYOR !
Bu başlık altına takip atarsanız duyurusunu yaparım

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • puslu77 puslu77:
  • puslu77 puslu77:
  • puslu77 puslu77:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** ***** hahahaha** ***** hahahaha**** **** hahahaha* ******* ***** *****
  • puslu77 puslu77:
    ***** ***** hahahaha** ***** hahahaha**** **** hahahaha* ******* ***** ***** ******** ******** ********* ********* ***** *****
  • puslu77 puslu77:
    ***** ***** hahahaha** ***** hahahaha**** **** hahahaha* ******* ***** ***** ***** **** ******** ** **** *** ****** ********* ******* ****** ***** ******* ******* ***** *** ***** *** ** ******** **** ***** ********* ****** ***** *** *** ***** ******** hahahaha* *** ***** ***** ** ********
  • puslu77 puslu77:
  • puslu77 puslu77:
  • puslu77 puslu77:
    ****** ******* **
  • S sodamoda:
    ** ****** ****** * ***** ******* ** hahahaha** ******* ** *******
  • S sodamoda:
  • muratzenci muratzenci:
    *** ****** ***** * hahahaha** **** ***** hahahaha* **** ******** * ********** *** *** ***** *****
    +1
  • S sodamoda:
    **** ******** hahahaha**** *** ******* ****** ***** * hahahaha** **** ***** hahahaha* **** ******** * ********** *** *** ***** *****
  • muratzenci muratzenci:
    +1
  • S sodamoda:
    hahahaha** ****** ** ********* *** **** **** ***** ********* * **** ***** ***
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahaha
    +2
    hahahahahahahaha
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
  • puslu77 puslu77:
  • puslu77 puslu77:
    puslu77 puslu77: ********* ********** **********