Rüzgar yanığımı ??

Zexorsa

Yeni üye
Vantilatörün ayarları kaçmış vantilatörler yaklaşık 10-11 saattir açık bitkilerin şekli bozulmuş yapraklar aşağı doğru sarkmış ince yanmalar var kızlarım ölürmü sulama yaptım fısfıs yaptım şuan tedirgin bir bekleyişteyim nasıl önüne geçebilirim yaprakları tekrar eski canlılığına döndürebilirim ?
Yardımcı olursanız sevinirim
Fotoğraf bırakamadım şuan bitkiler daha filiz sayılır hacim almaya yeni başladılar :(

Ü

Üye silindi 36443

Guest
Rüzgar, besin ve ışık yanıklarının yarattığı hasarın geri dönüşü yoktur yalnızca daha fazla hasar almasını engelleyebilirsin. Hazar alan yapraklar ya az işlevli hale gelir yada kendini yok eder.

UFUK...

Kıdemli Üye
Filizken pekte esintiye ihtiyac yok kankan ruzgardan nem alamagidi icin yaniyor. Bitkiyi gormedik ama anlattigina gore yapicagin tek sey nemi arttirmak. Vantilatorden bitki sallanmasin hafif etkilendigini gör yeter.

Vantilatörün ayarları kaçmış vantilatörler yaklaşık 10-11 saattir açık bitkilerin şekli bozulmuş yapraklar aşağı doğru sarkmış ince yanmalar var kızlarım ölürmü sulama yaptım fısfıs yaptım şuan tedirgin bir bekleyişteyim nasıl önüne geçebilirim yaprakları tekrar eski canlılığına döndürebilirim ?
Yardımcı olursanız sevinirim
Fotoğraf bırakamadım şuan bitkiler daha filiz sayılır hacim almaya yeni başladılar :(
Selam kanka , bitkilerinin sarkması su ile alakalı olabilir. Susuz kaldıklarında ya da fazla sulama olduğunda bu tepkiyi verir. Eğer yanma dediğin alt yaprakların sararması ise susuz ve besin eksikliği. Üst yaprakların uçları ise besin fazlalığı belirtisi. Eğer yaprakların araları sararıyorsa calmag eksikliği. Foto olsaydı daha doğru olur ama yazdıklarından böyle anladım . Kolay gelsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ********** ******