Quantum board gerekenler ve montaj (Güncellendi)

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13123
  • Başlangıç tarihi

Woppy

Kıdemli Üye
Neye göre uyhun görünüyor knk biraz aydınlatırmısın bilmediğim için merak ettim.

thckolik

Yeni Üye
Direk 48V olarak geliyor. HLG serisi çelik değil, alüminyum kasa. Yabancı forumlarda çok anlamasam da XLG’nin adı bile anılmıyor, hep HLG ve ELG arasında tartışmışlar kanka.

Woppy

Kıdemli Üye
Knklar benim ürün geldi taktım bugün montajladım gayet başarılı300w cobdan cok ışık yayıyor bakalım fark yaratacak mı llaki olur ama ne kadar göreceğiz

kemal84

Üye
2 kere aldım pespese biri 16 gün öbürü 22 günde tr ye gümrüğe girince cok bekliyor yoksa cabuk ulasır
kanka hayırlı olsun bende bir takım aldım 240 watt olarak kurmayı planlıyorum sen 288 serisimi yoksa 301 serisi mi aldın bu arada ısınma durumu nasıl ortalama kaç derece çalışıyor ve driver nereden temin ettin hangi seri bilgi verebilirmisin ?

Woppy

Kıdemli Üye
301h olandan topladım bugün taktım 1s snra ölçtügümde alımunyum blok 36 derece civarıydı bence gayet iyi cinli daha önce cobledlerde 60 ıla 100 derece arası saglıklı calısyormus 100 üstü sıkıntı yani bş problem yarantmaz drıger hlg aldım alımıyum kasa olandan oda ısınıyor o yüzden bloga monte etmemek lazım

thckolik

Yeni Üye
301h olandan topladım bugün taktım 1s snra ölçtügümde alımunyum blok 36 derece civarıydı bence gayet iyi cinli daha önce cobledlerde 60 ıla 100 derece arası saglıklı calısyormus 100 üstü sıkıntı yani bş problem yarantmaz drıger hlg aldım alımıyum kasa olandan oda ısınıyor o yüzden bloga monte etmemek lazım
HLG’yi yurt içinden mi buldun kanka? Bulması kolay oldu mu? Çoğu yerde stokta görünmüyor. Tam model kodu ne aldığının? Ses yapıyor mu? Yapmıyorsa kabinin dışına alalım.

Woppy

Kıdemli Üye
Bu konuda arkadasın verdiği linkteki hlg a olanı aldım stok bazen olmuyor turanonline sitede arayıp görüşebilirsin bi sıkıntı yok ses olayı yok ısınıyor baya ama kabloları uzun tutup kabin dışına koymak daha iyi olur hem soguması hemde kabine ısı yayamaması için ama alımunyum blok da ısınıyor elini üstünd 10 sn fazla tutamazsın drıverında blogunda bende cobledin fanı var onu takacam bakalım ama sogur kesin cob led daha cok ısnıyprdu blok soguk oluyordu baya. PC fanları iş görmez ama.

Bu konuda arkadasın verdiği linkteki hlg a olanı aldım stok bazen olmuyor turanonline sitede arayıp görüşebilirsin bi sıkıntı yok ses olayı yok ısınıyor baya ama kabloları uzun tutup kabin dışına koymak daha iyi olur hem soguması hemde kabine ısı yayamaması için ama alımunyum blok da ısınıyor elini üstünd 10 sn fazla tutamazsın drıverında blogunda bende cobledin fanı var onu takacam bakalım ama sogur kesin cob led daha cok ısnıyprdu blok soguk oluyordu baya. PC fanları iş görmez ama.
Hlgyi kaça aldın kanka aynı fiyat mı xlg ile

thckolik

Yeni Üye
Önceki mesajda “ısınmıyor” diyince mutlu olmuştum. Seninkinin aynısını oluşturacağım, bizi soğutucu durumlarından mahrum bırakma kanka lütfen.

Woppy

Kıdemli Üye
Önceki mesajda “ısınmıyor” diyince mutlu olmuştum. Seninkinin aynısını oluşturacağım, bizi soğutucu durumlarından mahrum bırakma kanka lütfen.
Knk ilk gün test ettim de iyiydi ama ben 24/0 veriyorum sürekli calıstıgından mı bılemedım suan baya ısjnıyor elımı bi süre sonra cekmek zorunda kalıyorum fanları takınca duzelır ıllakı bro int 220 w fan sogutucu yazarak bulabılır takarsın kolay montajı

Gray Fox

Üye
Kanka gitmişşin ama yazıyorum qb hem fatura olarak %50 fark etti hem de çiçeklerin gelişimi vs. bomba gibi oldu saolasın tekrardan gitmeyeydin iyiydi.