PurpleKush Auto

GreenGo

Üye
Kankalar herkese selam. 1 tane Purple kush auto yapıyorum. 1kez topping ve elimden geldiğince lst yaptım. Bitki 5.5haftasında , sensi bloomA-B carboload ve bu sulamada da big bud başlayacağım.bitkinin bodur olması dışında Sormak istediğim;
1-çiçeklenme dönemine girmiş gibi gözüküyor, yaprakların bazılarında sararmalar var. Bu durum normal mi yoksa bir yerlerde yanlış mı yapıyorum?
2- ışık dönemini 20/4 yaptım sürekli, artık değiştirmem gerekiyor mu?
3- ışık 48cm de cob led300w kullanıyorum ısı sorunu yok, mesafesi kalsın mı sizce?
Fotoları atıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bol dumanlar.

Dreamcatcherr

Yeni üye
Bro gayet iyi duruyor.ısıgı günde 1 cm düşürerek 40cm ye kadar indir.sarı yapraklar 2 3 tane ise ilk yapraklar ömürleri bitiyor aldırma.bodur kalması lst ve toppingden.lat ve topping in amacı bitkiyi bodur bırakıp her dalın aynı verimse ısık almasını sağlamak.boyu değil işlevi onemli takılma yani

GreenGo

Üye
Bro gayet iyi duruyor.ısıgı günde 1 cm düşürerek 40cm ye kadar indir.sarı yapraklar 2 3 tane ise ilk yapraklar ömürleri bitiyor aldırma.bodur kalması lst ve toppingden.lat ve topping in amacı bitkiyi bodur bırakıp her dalın aynı verimse ısık almasını sağlamak.boyu değil işlevi onemli takılma yani
yorumun için teşekkür ederim kuzen.

Shepard

Müptezel
Bitkilerin güzel görünüyor. Önündeki 2 hafta boy atacak ondan sonra sömeklerin şişme süreci başlıyor. Üstteki arkadaşın dediği gibi ışığı günlük 1 cm indirerek ilerle boy uzamasını tamamladıktan sonra sabitler-duruma göre ayarlarsın. Bol şans

Woppy

Ordinaryüs
Knk ph olcuyormusun ? Benimde bitkilerde buna benzer bi sorun var üstadlar ph sorunu oldugunu söyledi ben ölçmüyordum ph an ph perfect gbrelerım var dıye guvenıp ama yanılmısım ölçmek lazım.

GreenGo

Üye
Knk ph olcuyormusun ? Benimde bitkilerde buna benzer bi sorun var üstadlar ph sorunu oldugunu söyledi ben ölçmüyordum ph an ph perfect gbrelerım var dıye guvenıp ama yanılmısım ölçmek lazım. Ph metreyi ayarlayamadım bir türlü. AN kullanıyorum diye bakmıyordum bende :(

GreenGo

Üye
selamlar

şuan bende de 5 adet purple kush ekili.
henüz 4-5 günlükler
yetiştirmesi kolay mı?
topping yapınca ne kadar yerinde saydı?
lst ne zaman başladın?
nelere dikkat etmeli?

teşekkürler
Kuzen pek becerebildiğim söylenemez. 18.fün topping yaptım. Lst için bitkinin istemesini bekledim. Belli ediyor zaten sana kendini. Onun dışında tavsiye alıncak biri değilim :( bitkinin durumu ortada :)

Aguş

Doktor
Selamlar,
Soru sırana göre cevap vereyim,
Bitkinin gelişi güzel ama bitkin aç enerji yetmediği için yapraklardan çekiyor besini bu yüzden sarırıyor gübre ne veriyorsun?
20-4 devam değişiklik yok
48 Cm şuan için iyi her hafta 1-2 cm düşürebilirsin
Big bud da başlayabilirsin

GreenGo

Üye
Selamlar,
Soru sırana göre cevap vereyim,
Bitkinin gelişi güzel ama bitkin aç enerji yetmediği için yapraklardan çekiyor besini bu yüzden sarırıyor gübre ne veriyorsun?
20-4 devam değişiklik yok
48 Cm şuan için iyi her hafta 1-2 cm düşürebilirsin
Big bud da başlayabilirsin
Bro teşwkkür ederim yorumun için. Şu an 1.5lt 2.5sensiA 2.5ml sensB 1.3ml carboload veriyorum. BigBudda başlıyacağım bu sulamada. Durum bu bro.

Aguş

Doktor
Sensi a 3 Sensi B 3 Big bud 2 carb 2 ver bi gözlemle bakalım yapraklarda sarıya dönme ilerliycek mi duracak mı kurumadna sulamıyorsun demi

GreenGo

Üye
Sensi a 3 Sensi B 3 Big bud 2 carb 2 ver bi gözlemle bakalım yapraklarda sarıya dönme ilerliycek mi duracak mı kurumadna sulamıyorsun demi
Sulama konusu en çok dikkat ettiğim. Su miktarı ve günlerinde titizim bro. Sararmalae normal mi diyorsun? Yani besin eksikliğinden mi?

GreenGo

Üye
@Aguş @Dreamcatcherr son fotolar bunlar. Bir üye over başla dedi ama, over verme zamanı gelmiş mi? Big bud takviyesi yapıcaktım. Sizce hangi seviyedeyim yardımcı olabilir misiniz?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
    ** ****** ******** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** dready********** ********* **** ****** ******
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    ******** ******* ******* ** ********** ***** ******** ***** ** ***** ***** ********** ***** ******* ****** ****** *** **** ******** ** **** **** ******** *****
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    dready********** ***** ** **** ****** ******** ***** **
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ******* ******* ** ********** ***** ******** ***** ** ***** ***** ********** ***** ******* ****** ****** *** **** ******** ** **** **** ******** ***** ******** ******* ****** **
  • B Bomberx:
    +2
  • Sleepless Sleepless:
    ******* ******* *** * ***** ******** dready** ** ***** ** * ***** ***** ********* dready
    +1
    ***** **** **** *** **** *** ** dready********** ***** ** **
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** ***** ** ** ***** ******* ** ***** **
    ***** ******* ** ***** ******* ** ***** **
    **** *** ***** **** ***** ***** ********* dready***** ******* *** * ***** ******** dready** ** ***** ** * ***** ***** ********* dready
    +2
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ********** ***** ***** *** *** ***** **
    ***** dready** ******** ** **** ****** ** *********** **** ***** *** ********
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    *** *** **** ****** ***** dready* *** ***** *** **** **** ******* ***** ****** *** ***** ***** *** **********
  • Sleepless Sleepless:
    ***** dready** ******** ** **** ****** ** **** ** ** **** ** ** *** ***** *******
    ****** **** **** dready* ** **** *** ******* ***** **** **** *** ***** * ** ****** ***** *****
    3grcigara1dal 3grcigara1dal: ****** **** **** dready* ** **** *** ******* ***** **** **** *** ***** * ** ****** ***** *****