Ptt Kargo Takipsiz

Beyler Herkese Selamlar.Bugün Moralim Çok bozuk.Ben polonyadan Gardenseeds diye bir siteden morning glory tohumu siparis etmistim.

Fakat bu siparisimde yavsak pttci geldi dediki.15 tl vergi ucreti var.Ben dedim kardesim takipsiz degilmi dedim.Yok bu takipli Kargo Dedi.

{Lütfen Çok Cevap Bekliyorum.Teşekkurler}

Allahtanki Başka bişey sipariş etmemişim.Öğrendiğim kadarıyla Av. dan %18 vergi alıyorlar.Hırsızlar.
Ama ben geçen sefer sipariş ettiğimde.Direk kapıya koyup gitmişlerdi.O takipsizdi ben bunu acaba takipli mi sipariş etmişim yanlışlıkla.Adama diyorum geçen seferki takipsizdi.Gerizekali başneyse artık diyorki o 2 yıl önceydi diyor.

Arkadaşlar Lütfen Yardımcı Olun.

Şimdi her zamanki gibi Takipsiz Sipariş Edebilirmiyiz?Yakın Zamanda Takipsiz sipariş veripte Alan oldumu?

Peki,Elephantos gibi sitelerden stealth kargo ile takipli sipariş yapsak akıbet nasıl olur?(mantar değil,Kit gibi,lsa seeds,salvia,ayahusca)

Yurtdışından alacağın her ürüne gümrüğe sunma ücreti ,damga vergisi ve gümrük vergisi ödemek zorundasın. Kargonun takipli takipsiz olması ile bir alakası yok.

Senin aldığın zarf aslında takipsiz postaydı. Çıkan vergi ve gümrük ücretlerinden dolayı artık hepsinden ücret alınıyor ve denetleniyor. Hatta bu ücretler bazen içeriğine bakılarak belirleniyor. Geçen sefer kapına takılan posta ise muhtemelen gümrükçüler tarafından mektup zarfı olarak algılandı. İçeriği yazı olandandan vergi alınmıyor buradaki mantık bu ama artık hepsi denetleniyor en acısı bu. Bazen göz yumuluyor bazense gözden kaçıyor ama artık denetleniyor kardeşim.

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Beyler Herkese Selamlar.Bugün Moralim Çok bozuk.Ben polonyadan Gardenseeds diye bir siteden morning glory tohumu siparis etmistim.

Fakat bu siparisimde yavsak pttci geldi dediki.15 tl vergi ucreti var.Ben dedim kardesim takipsiz degilmi dedim.Yok bu takipli Kargo Dedi.

Allahtanki Başka bişey sipariş etmemişim.Öğrendiğim kadarıyla Av. dan %18 vergi alıyorlar.Hırsızlar.
Ama ben geçen sefer sipariş ettiğimde.Direk kapıya koyup gitmişlerdi.O takipsizdi ben bunu acaba takipli mi sipariş etmişim yanlışlıkla.Adama diyorum geçen seferki takipsizdi.Gerizekali başneyse artık diyorki o 2 yıl önceydi diyor.

Şimdi her zamanki gibi Takipsiz Sipariş Edebilirmiyiz?Yakın Zamanda Takipsiz sipariş veripte Alan oldumu?

Peki,Elephantos gibi sitelerden stealth kargo ile takipli sipariş yapsak akıbet nasıl olur?(mantar değil,Kit gibi,lsa seeds,salvia,ayahusca)
Kanka tohumlar eline bi şekilde ulaştıysa ver on beşi nedir yani
Yurtdışından alacağın her ürüne gümrüğe sunma ücreti ,damga vergisi ve gümrük vergisi ödemek zorundasın. Kargonun takipli takipsiz olması ile bir alakası yok.
Kanka gönderin ne durumda sıkıntı çıkmaz inşallah

Senin aldığın zarf aslında takipsiz postaydı. Çıkan vergi ve gümrük ücretlerinden dolayı artık hepsinden ücret alınıyor ve denetleniyor. Hatta bu ücretler bazen içeriğine bakılarak belirleniyor. Geçen sefer kapına takılan posta ise muhtemelen gümrükçüler tarafından mektup zarfı olarak algılandı. İçeriği yazı olandandan vergi alınmıyor buradaki mantık bu ama artık hepsi denetleniyor en acısı bu. Bazen göz yumuluyor bazense gözden kaçıyor ama artık denetleniyor kardeşim.
Hay Gözünü aklını seviyim.dogruya Geçen sefer ben bir paket tohum siparis etmistim.Gecenki zarfin boyutuda sanirsam dikdorgen bir zarfin 3 te biri kadardi.Demekki o mektup olarak gelmis.Demmekki biz lsd de siparis etsek.Vergisiz kapiya gelir.

Sitenin linkini at bakalım kanka biz de sipariş edelim şu tohumlardan
Kanka
Sitenin linkini at bakalım kanka biz de sipariş edelim şu tohumlardan

Tavsiye ederim kardeşim.Zaten Yasal.14 günde geldi.Geçen seferde tam 14 günde geldi.Şimdide helal olsun vallah

Kanka

Tavsiye ederim kardeşim.Zaten Yasal.14 günde geldi.Geçen seferde tam 14 günde geldi.Şimdide helal olsun vallah
Denedin mi sen nasıl kafası

kit getirtme yakalanırsin,salvia getirtceksen de salviasellerdan al ben 1 2 ay önce almıştım sıkıntı çıkmadi

Kanka

Kanka olayı ben mi anlamadım bunlar normal çiçek mi?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    +1
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* ** ** ** ********* ***** ********* ********** hahahaha* ****
  • K Kblaybrn:
    ***** ** **** hahahaha***** ****** ****** ********** ** *******
  • K Kblaybrn:
    K Kblaybrn: ******** ******* *****