Psyhedelic Bitkiler (Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve büyütebilecekleriniz)

Shantii

Kıdemli Üye
Evde kolaylıkla büyütebileceğiniz ve kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bildiğim psyhedelic bitkileri sizin için bu başlıkta sıraladım kankalar. Sizinde bildikleriniz varsa konuya yazın mutlaka.

LSD'nin kardeşi LSA (Lysergic Acid Amide)

1623006638137.png

Gündüz sefası ve Hawaian baby woodrose isimli bitkilerde bulunur. Kullanılması çok kolaydır ister tohumları direk yutun isterseniz toz haline getirip suda 6 saat kadar bekletip süzüp suyu için. Aldığınız doza bağlı olarak mide bulantısı yaşarsınız dozu fazla alırsanız kusabilirsinizde ama ben bugüne kadar hiç kusmadım ve mide bulantılarım çok hafif geçti.
Gündüz sefası orta halli dozu: 225-325 tohum kadardır.
Hawaian baby woodrose orta halli dozu: 7-9 tohum kadardır.
Ben Hawaian kullanıyorum gündüz sefası çok kez denedim ikisininde hazırlanışı yukardaki anlattığım gibi olsa da ben verim alamadım bunu da straine yani suşa bağlıyorum. Bitkinin genetiği ile alakalı bence ülkemizdeki morning glorylerde LSA az miktarda var ondan çalışmadı. Ben etkilerini çok seviyorum renkler, vizyonlar falan çok iyi ve bağımlılık yapmaz ertesi gün ise çok güzel güne başlarsın.

GÜNCELLEME: Kankalar Türkiye'de kullandığım morning glorylerin işe yaramama sebebi benim düşündüğüm gibiymiş o alt türü işe yaramıyormuş. Yani ''ipomea purpurea'' isimli türkiyede bulunan, tohumları top top olan, mor çiçekli morning gloryler işe yaramıyor ama elephantos gibi sitelerde satılan ''ipomoea violacea'' isimli mavi renk çiçen açan, tohumları ay çekirdeğine benzeyen sivri tohumlu, morning gloryler işe yarıyormuş bilginiz olsun.

Mescaline (Peyote Kaktüsü veya Peru Meşalesi, San Pedro kaktüsü)

0d6dc3c0ae64679eaa2229913c3d635e.jpg

Peyote Kaktüsü
Evde kolaylıkla mescaline yapabilirsiniz. Bu üç çeşit kaktüsde de bulunur fakat peyote kaktüsü çok yavaş büyüyen ve nesli tükenmekte olan bir kaktüs olduğundan fiyatı çok pahalıdır. Günümüzdeki şamanlar bile bu kaktüsü kullanmayı bırakmış onun yerine peru meşalesi veya özellikle san pedro kaktüsünü kullanmaya ağırlık vermişlerdir. Peyote kaktüsünün ortalama dozu her birinin boyu avuç içi boyda olacak şekilde 3 adettir. Ülkemizde nadirde olsa bulunur fakat dediğim gibi çok pahalı olduğundan sahteside çoktur. Pahalı olması ve kolay bir şekilde bad tribe sokabildiğinden tercih etmiyorum.

San Pedro Kaktüsü
Şaman ayinlerinde ritüellerinde en çok kullanılan kaktüsdür. Bağımlılık yapmaz. Türkiyede san pedro kaktüsü olarak bilinse de bilimsel aldı trichocereus pachanoi kaktüsüdür. Yüksek doz kullanıldığında boyut değiştirmenize yarar ve yoğun görsel efektler verir. Şamanlar geleceği görmede de kullanmışlar. Etkileri daha önce içtiğiniz şeylere pek benzemez daha bi farklıdır kullandığınızda size hiç birşeyi aratmaz. Gördüğünüz renkler ve sanrılar çok güzel ve büyüleyicidir. Yüksek dozu LSD kadar güçlüdür. Ruhsal anlamda sizi terbiye eder güzel etkileri üzerinizde uzun bir süre kalır, çok daha iyimser olursunuz. Ülkemizde Peyote'ye göre daha fazla bulunur türk alışveriş sitelerinde ara sıra satışı yapılır. Bununda tıpkı Gündüz Sefasında olduğu gibi strainleri vardır yani aldıklarınızdan bazıları çalışmayabilir çünkü ülkemizdekilerin çoğu peru kökenli değildir; en güçlüsü perulu olan san pedrolardır. Yetiştirmesi çok kolay bir kaktüstür. Ben bu aylarda satın alırım yaz sonuna kadar büyütür eylül gibi hasat alırım. Ortalama doz 25-35 cm arasıdır. Hazırlanışı da çok kolaydır youtube da '' san pedro kaktüsü hazırlanışı '' şeklinde yazdığınızda karşınıza tonla video çıkacaktır izleyip öğrenebilirsiniz. Bad trip olasılığı çok çok düşüktür benim başıma hiç gelmedi gelenide duymadım.

Peru Meşalesi Kaktüsü
Ülkemizde hiç görmediğim duymadığım bir kaktüs ben daha önce bir kez peruda kullanmıştım etkileri peyote ve san pedroya göre biraz daha farklıydı. Yetiştirmesi kolay ve güzel bir tür, çok aradım ama ben ülkemizde hiç bulamadım. Ortalama doz 25-35 cm arasıdır. Peru meşalesi kaktüsünün Bilimsel adı trichocereus peruvianus kaktüsüdür. Hazırlanışı da çok kolaydır san pedro ile aynı şekil hazırlanır youtube da '' san pedro kaktüsü hazırlanışı '' şeklinde yazdığınızda karşınıza tonla video çıkacaktır izleyip öğrenebilirsiniz.

Datura(Boru Otu), Belladona (İt Üzümü)

1623006875830.png

Gelelim Datura (Boru Otu) ve Belladona'ya... İkiside bahçenizde, balkonunuzda rahatça büyütüp kolay hazırlanabilen bitkilerdir. Fakat bunların meselesi sadece doz ayarıyla bitmiyor kişinin kendi psikolojisiyle de alakalılar. Zaten dünyanın bu bitkilere bakış açısı zehirli oldukları yöndedir. Şahsen ben bunların kullanılmasını hiç tavsiye etmiyorum çünkü kime kullandırdıysam sonuç bad triple bitti yani ortalaması çok kötü. 10 kişi kullanıyorsa 9'u beğenmiyor bu boru otunu. Bana soracak olursanız paylaştıklarımın arasında en iyiler san pedro kaktüsü yani mescaline ve LSD'nin kardeşi LSA'dır.

Son düzenleme:

Havze

Üye
Eyv kanka çok bilgilendirici bi yazı. Ama bunları Türkiye'de bulmak veya getirtmek zor be

Shantii

Kıdemli Üye
Eyv kanka çok bilgilendirici bi yazı. Ama bunları Türkiye'de bulmak veya getirtmek zor be
Yanılıyorsun kanka bunların hepsi türkiyede var. Zaten konu başlığının diğer türlü anlamı kalmazdı ve bu bitkiler uyuşturucu haline yani saflaştırmadığın sürece yasallar. Morning glory tohumları bir çok çiçekci ve koçtaş gibi yerlerde paket halinde satılıyor, datura yollarda sokaklarda cirit atıyor, gelincik otunun tohumları tatlılarda çöreklerde kullanılıyor ve haliyle baharatcılarda bile tohumu var, san pedro kaktüsü peyote kaktüsü bunlar kaktüscülerde olan kaktüsler ama pahalı oldukları için her kaktüscü satmıyor hele benim gibi küçük bir ilçedeyseniz bulma şansınız çok zayıf benim gibi google amcaya sorabilirsiniz veya türk alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.

Havze

Üye
Yanılıyorsun kanka bunların hepsi türkiyede var. Zaten konu başlığının diğer türlü anlamı kalmazdı ve bu bitkiler uyuşturucu haline yani saflaştırmadığın sürece yasallar. Morning glory tohumları bir çok çiçekci ve koçtaş gibi yerlerde paket halinde satılıyor, datura yollarda sokaklarda cirit atıyor, gelincik otunun tohumları tatlılarda çöreklerde kullanılıyor ve haliyle baharatcılarda bile tohumu var, san pedro kaktüsü peyote kaktüsü bunlar kaktüscülerde olan kaktüsler ama pahalı oldukları için her kaktüscü satmıyor hele benim gibi küçük bir ilçedeyseniz bulma şansınız çok zayıf benim gibi google amcaya sorabilirsiniz veya türk alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.
knk ben mi yanlış baktım. türkiyede satılan morning gloryler işe yaramıyor yazmış arkadaş ben de alt türden işe yarayanını araştırdım ama tohumunu satan yok. san pedronun da çakması çok ayırt edebilmek lazım. 1 tane buldum orjin peru olanı da boyu kısa ve pahalı

Shantii

Kıdemli Üye
knk ben mi yanlış baktım. türkiyede satılan morning gloryler işe yaramıyor yazmış arkadaş ben de alt türden işe yarayanını araştırdım ama tohumunu satan yok. san pedronun da çakması çok ayırt edebilmek lazım. 1 tane buldum orjin peru olanı da boyu kısa ve pahalı
Türkiyedeki morning gloryler işe yaramıyor ama yarayanı da var vendor paylaşmak yasak kendiniz bulcaksınız. Evet san pedro ve peyote pahalı ben alıyorum torbacıdan sentetik alıp kullanmaktan iyidir zaten yılda 4 defa kullanıyorum

Kankalar bedensel bağimlilik yapar
Afyon dışındaki hiçbirisi bağımlılık yapmıyor

Eline emeğine sağlık dostum ben meskalinli san pedroyu sativa ve %50 sativa bir genetikle beraber kullandım ikiside çok farklı etki yaptı özellikle %50 sativa olan acayip görsel efekt yaptı beni bu dünyadan alıp götürdü iki deneyimim de süperdi

Bedotodor

Yeni üye
Evde kolaylıkla büyütebileceğiniz ve kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bildiğim psyhedelic bitkileri sizin için bu başlıkta sıraladım kankalar. Sizinde bildikleriniz varsa konuya yazın mutlaka.

Afyon (Gelincik veya Haş Haş)

Ekli dosyayı görüntüle 8453

Bu bitkiyi mutlaka duymuşsunuzdur. Hasan Sabbah'ın elemanlarına içirip savaşa götürdüğü dalga.
Yetiştirmesi çok basittir. Bilimsel adı Lachryma papaveris'dir. Alt türleri yani strainleri vardır fakat zaten en iyisi bizim ülkededir. Çoğu yabancı psyhedelic malzeme satan ülkeler ''Turkish Poppy veya Turkish opium'' şeklinde satarlar. Morfin bu bitkiden üretilir. Hazırlanıp kullanılması oldukça kolaydır fakat bende bunu kullanmanızı önermiyorum çünkü bağımlılık yapar. Ben şahsen bağımlılık yapan hiç birşeyi kullanmıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 8454

Gündüz sefası ve Hawaian baby woodrose isimli bitkilerde bulunur. Kullanılması çok kolaydır ister tohumları direk yutun isterseniz toz haline getirip suda 6 saat kadar bekletip süzüp suyu için. Aldığınız doza bağlı olarak mide bulantısı yaşarsınız dozu fazla alırsanız kusabilirsinizde ama ben bugüne kadar hiç kusmadım ve mide bulantılarım çok hafif geçti.
Ben Hawaian kullanıyorum gündüz sefası çok kez denedim ikisininde hazırlanışı yukardaki anlattığım gibi olsa da ben verim alamadım bunu da straine yani suşa bağlıyorum. Bitkinin genetiği ile alakalı bence ülkemizdeki morning glorylerde LSA az miktarda var ondan çalışmadı. Ben etkilerini çok seviyorum renkler, vizyonlar falan çok iyi ve bağımlılık yapmaz ertesi gün ise çok güzel güne başlarsın.

GÜNCELLEME: Kankalar Türkiye'de kullandığım morning glorylerin işe yaramama sebebi benim düşündüğüm gibiymiş o alt türü işe yaramıyormuş. Yani ''ipomea purpurea'' isimli türkiyede bulunan, tohumları top top olan, mor çiçekli morning gloryler işe yaramıyor ama elephantos gibi sitelerde satılan ''ipomoea violacea'' isimli mavi renk çiçen açan, tohumları ay çekirdeğine benzeyen sivri tohumlu, morning gloryler işe yarıyormuş bilginiz olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 8455

Peyote Kaktüsü
Evde kolaylıkla mescaline yapabilirsiniz. Bu üç çeşit kaktüsde de bulunur fakat peyote kaktüsü çok yavaş büyüyen ve nesli tükenmekte olan bir kaktüs olduğundan fiyatı çok pahalıdır. Günümüzdeki şamanlar bile bu kaktüsü kullanmayı bırakmış onun yerine peru meşalesi veya özellikle san pedro kaktüsünü kullanmaya ağırlık vermişlerdir. Peyote kaktüsünün ortalama dozu her birinin boyu avuç içi boyda olacak şekilde 3 adettir. Ülkemizde nadirde olsa bulunur fakat dediğim gibi çok pahalı olduğundan sahteside çoktur. Pahalı olması ve kolay bir şekilde bad tribe sokabildiğinden tercih etmiyorum.

San Pedro Kaktüsü
Şaman ayinlerinde ritüellerinde en çok kullanılan kaktüsdür. Bağımlılık yapmaz. Türkiyede san pedro kaktüsü olarak bilinse de bilimsel aldı trichocereus pachanoi kaktüsüdür. Yüksek doz kullanıldığında boyut değiştirmenize yarar ve yoğun görsel efektler verir. Şamanlar geleceği görmede de kullanmışlar. Etkileri daha önce içtiğiniz şeylere pek benzemez daha bi farklıdır kullandığınızda size hiç birşeyi aratmaz. Gördüğünüz renkler ve sanrılar çok güzel ve büyüleyicidir. Yüksek dozu LSD kadar güçlüdür. Ruhsal anlamda sizi terbiye eder güzel etkileri üzerinizde uzun bir süre kalır, çok daha iyimser olursunuz. Ülkemizde Peyote'ye göre daha fazla bulunur türk alışveriş sitelerinde ara sıra satışı yapılır. Bununda tıpkı Gündüz Sefasında olduğu gibi strainleri vardır yani aldıklarınızdan bazıları çalışmayabilir çünkü ülkemizdekilerin çoğu peru kökenli değildir; en güçlüsü perulu olan san pedrolardır. Yetiştirmesi çok kolay bir kaktüstür. Ben bu aylarda satın alırım yaz sonuna kadar büyütür eylül gibi hasat alırım. Ortalama doz 25-35 cm arasıdır. Hazırlanışı da çok kolaydır youtube da '' san pedro kaktüsü hazırlanışı '' şeklinde yazdığınızda karşınıza tonla video çıkacaktır izleyip öğrenebilirsiniz. Bad trip olasılığı çok çok düşüktür benim başıma hiç gelmedi gelenide duymadım.

Peru Meşalesi Kaktüsü
Ülkemizde hiç görmediğim duymadığım bir kaktüs ben daha önce bir kez peruda kullanmıştım etkileri peyote ve san pedroya göre biraz daha farklıydı. Yetiştirmesi kolay ve güzel bir tür, çok aradım ama ben ülkemizde hiç bulamadım. Ortalama doz 25-35 cm arasıdır. Peru meşalesi kaktüsünün Bilimsel adı trichocereus peruvianus kaktüsüdür. Hazırlanışı da çok kolaydır san pedro ile aynı şekil hazırlanır youtube da '' san pedro kaktüsü hazırlanışı '' şeklinde yazdığınızda karşınıza tonla video çıkacaktır izleyip öğrenebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 8456

Gelelim Datura (Boru Otu) ve Belladona'ya... İkiside bahçenizde, balkonunuzda rahatça büyütüp kolay hazırlanabilen bitkilerdir. Fakat bunların meselesi sadece doz ayarıyla bitmiyor kişinin kendi psikolojisiyle de alakalılar. Zaten dünyanın bu bitkilere bakış açısı zehirli oldukları yöndedir. Şahsen ben bunların kullanılmasını hiç tavsiye etmiyorum çünkü kime kullandırdıysam sonuç bad triple bitti yani ortalaması çok kötü. 10 kişi kullanıyorsa 9'u beğenmiyor bu boru otunu. Bana soracak olursanız paylaştıklarımın arasında en iyiler san pedro kaktüsü yani mescaline ve LSD'nin kardeşi LSA'dır.
Afyon bitkisi için konuşmak gerekirse evimin etrafında tarlaları bile mevcuttur eroin in ham maddesidir, ayrıca çizildiğinde akan sütü kuruduktan sonra toplanır ve kuruduğun da koyulaşır haşhaş macunu olur.
Çok tehlikelidir haşhaş macununun mercimek tanesi kadarını bile yerseniz direkt ölebilirsiniz.
Ayrıca ev ortamın da yetiştirebileceğiniz miktardan verim alabileceğinizi pek düşünmüyorum.
Ayrıca son derece bağımlılık yaratır. Uzak durmanızı tavsiye ederim!

nasa

Doktor
afyonun her türlüsüne karşıyım kullanmayın kullandırmayın sakızıdır hammaddesi olan eroindir vs bunlar çok ağır ve çok bağımlılık yapan uyuşturuclardır kurtulması çok çok zor psikolojik ve fiziksel bozukluklar ortaya çıkartır diğerleri hakkında pek bi bilgim yok yorum yapamam

Ogkush.

Yeni üye
Kanka hawaian baby woodrose tohumlarını hangi siteden aldın googleye yazdığımda hep yabancı siteler çıkıyor Hollanda Amerika tarzında yerlerde gönderim gözüküyor bı el atarsan sevinirim

Ekli dosyayı görüntüle 8454

Ekli dosyayı görüntüle 8455

Peyote Kaktüsü

San Pedro Kaktüsü

Peru Meşalesi Kaktüsü

Ekli dosyayı görüntüle 8456

Shantii

Kıdemli Üye
Sözüm meclisten dışarı internette ne yazdığı hiç umrumda değil bunu baştan belirteyim ve bugüne kadar ki tecübelerimi şöyle anlatayım;
San pedro ve peyote kaktüsünün en az aktif olan yeri sadece içindeki beyaz çekirdeğidir bunun dışında;
*En aktif yeri: Tepe yani baş kısımları
*İkinci en aktif yeri: Kök ve toprak üstü tüm cilt kısmı. (Peyotede kök kısmı aktif değildir, san pedroda aktiftir)
*Üçüncü aktif yeri: San pedroda diken yanları, peyotede tüy yanları çekirdekden sonra en az aktif olan yerdir.
*Dördüncü aktif yeri: Kaktüslerin içlerdindeki beyaz çekirdek kısmı çok az aktiftir ben kullanmıyorum.

Yukardaki yazdığıma bakacak olursak ilk iki madde en önemli kısımdır bu kısımları asla heba etmeyin kimisi üretme telaşına giriyor alt kısmını bırakıyor bunu yaparak neler neler kaçırıyor bu arkadaşlar bi bilseniz. Özellikle kök bölgesinde meskalini daha aktif kılan çok daha farklı alkoloidler var.

Neyse şöyle deneyimlerime geçeyim
Ben nerden alırsam alayım kaktüslerimi mutlaka alıp kendim yetiştiriyorum asla ve asla birinden kaktüs alıpda direk kullanmıyorum. Mutlaka 2 ay güneş banyosu yaptırıyorum vaktinde bunu yapmıyordum direk kullanıyordum o zamanda nerdeyse 4te 2 oranında san pedrom veya peyotem heba oluyordu. Çünkü satıcı nerde büyütmüş, nerden almış, serada mı büyütmüş, bahçede güneşte mi büyütmüş bilemiyoruz. Bunlara meskalini veren üç unsur vardır
1. Genetik
2. Güneş
3. Doğru gübreleme
4. Hazırlama

Bunun dışındakileri kafanızdan çıkarın. 2. 3. ve 4. unsur açıkca bellidir 1. unsur yani genetiği şöyle anlatim;
Peyotelerin bilimsel adı lophophora williamsii'dir. Hepsi birbirine benzediğinden satıcı farkında olmadan size Lophophora Diffusa veya Lophophora Fricii satarsa bunlar mescalin içermezler yani bu bir genetik faktördür. San pedrolarda bu durum aynıdır Türkiyede her uzun büyüyen kaktüs vatandaş için San Pedrodur. Niye? Çünkü adamların göz ayarı fizik kanunlarına aykırı .. Bu ülkenin çiçekcisi bile san pedroyu tanımayıp her önüne gelen uzun büyüyen sütun kaktüse san pedro deyip satıyorsa sizde benim gibi internetten güvenli bir satıcı bulup alacaksınız. 4. unsur yani hazırlamayı ben anlatmıyorum ama şöyle söylim peyoteyi hazırlamıyorsunuz direk yiyorsunuz zaten san pedroyuda youtubedan '' san pedro nasıl hazırlanır '' falan diye yazarsanız güzel videolar var ben bi ara baktım genelde videoların çoğu doğru ve güzel videolardı ama yazılar genelde eksik veya yanlıştı bana göre tabi.

Peyote
tribini pek fazla tavsiye etmiyorum etki olarak güçlü olsa da mescalin içeriği çok fazla değişiyor. Bi bakıyorsun çok fena yamultuyor bi bakıyorsun hiç etki alamıyorsun fiyatının çok pahalı olması da cabası. Ve her peyote kullanmak doğaya zarardır çünkü ithal gelen peyoteler meksikadan kaçak getiriliyor. Nesli tükenmekte olduğundan toplanması yasaktır. Bad trip yapabilir.

San Pedro
tribini en çok sevdiğim psyhedelic bitkidir. 2 ay adam akıllı bir şekilde güneş banyosu yaptırın sizi asla peyote gibi yarı yolda bırakmaz. Ama dediğim gibi bitkinin iç beyaz çekirdeği dışında komplesini kullanın. İlkkez kullanıyorsanız 20-25 cm yeterlidir. Bundan sonrakileri 25 ve üzeri kullanın. Çok hızlı uzar elinizde varsa biraz sabredip uzamasını bekleyip hepsini kullanın. San pedro kaktüsü size kolay kolay bad trip yaşatmaz. Ruhunuzu tedavi eder, adam akıllı gübre güneş ihtiyacını karşılarsanız görsel efektler verir ama bu efektler birazda size bağlıdır çünkü hangi moda girmek isterseniz sizi o moda sokar. Yatıyosanız aniden kalkim gezim dersiniz. Sosyalleştirir. Öföriktir. Ağırlıklı olarak duygusal etkiler verir. İşin sonunda size bir ders verir görene, anlayana tabi...

Profesyonelleştiğinizde (Genel olarak etki ve görsellik yoğunlaştırırlar)
-San pedroya uygun bi cannabis türü üflyebilirsiniz
-düşük dozlarda morning glory takviyesi (LSA) yapabilirsiniz
-düşük dozlarda LSD takviyesi yapabilirsiniz

Kendi başına çok çok güçlü psyhedelic deneyim sunan san pedro ve peyoteye bunlardan birini ilave ettiğinizde çok daha farklı psyhedelic deneyim yaşarsınız. Bakın daha güçlü demiyorum daha farklı diyorum. Bu deneyimler ama iyi olur ama kötü olur bu size bağlıdır ama mescaline etkisinin dışına çıkar farklı bir deneyim yaşarsınız. Bunları ilerleyen zamanlarda deneyin yok ben güçlüyüm, yok ben dirençliyim, yok ben neler neler kullandım falan deyip bu bitkilere saygısızlık yaparsanız bu filmin sonunu çok seyrettim yapmayın böyle şeyler..

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Teşekkür ederim kankammm 2 damızlık sanpedro var bunlardan 6 tane çelik alıcam orada atık yazın kızgın ve öfkeli güneşine hazırlamak gerekir. Bilgiler için ayrıca teşekkür ederim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******* ** ***** ***** **** ******** ********* **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******** ********** ******* ** ***** ***** **** ******** ********* **
    ******** ***** *** ********* ******* ****** ***** ****** hahahaha **
  • bandaleros bandaleros:
    *** ******** ********* ***** ****** *** ******* ****** ***** ***** ******* ****** ******* **** ***** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* **** ******* *** ******** ** hahahaha* hahahaha** ********
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** **** ***** ********* ********** ****** ********* ****** ****** ********** ******
  • M muharremince:
    ***** ****** ********** ********** ** ******* *** ********** ***** ******** **** hahahaha* hahahaha ******* ******* ******** *** ******* ******** hahahaha** ***** *** ** **** ******* *** ******** **** ***** ********* ** ****** *** ******** hahahaha*** *** ******
  • M muharremince:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********** ***** ***** hahahaha* ******* **** ********** ******* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****** ** ******** ** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********* ***** ******** ****** ***** *** ***** ***** ********* **** ****** **** **** ***** hahahaha** **** ***** hahahaha* hahahaha****** ********** ******* *****
  • bandaleros bandaleros:
    ********* *** **** ****** ******** ******** ****** ********** ***** ** ******** ******* hahahaha******* ***
    ****** ******* ***** ******* *** hahahaha** **
    hahahaha*** ******** *** **
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha ********* ** ****** **** hahahaha ******* ***** ******* *** hahahaha** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** **** ** ****** **** ***** hahahaha***** ** ********** **
    +1
    NewGardener NewGardener: *** ** ** ******