Prof Kankalar Yardım, ilk deneyim olacak malzemeler

Algos

Kıdemli Üye
Kankalar selam, umarım hepiniz iyi ve kafanız güzeldir. İlk kez grow yapacağım. İndoor için forumda bu işin piri kankaların yorumlarından şöyle bir liste hazırladım. İki kız için olacak olan bu sistemde Eksiğim var mıdır? Uygun mudur? Gübreleme için hazır listeleri mi kullanmalıyım önerileriniz var mıdır? Işık olayını elden bir arkadaşa yaptırıp kendime kargolatacağım bunda sıkıntı var mı? Bez dolap alıp içe karton üstüne myler yapacağım sorun olur mu? Kafam biraz karışık ama ilk filizlemeden sonra yavaş yavaş oturur herhalde. Heyecan dorukta açıkçası. Çok soru sordum kusura bakmayın. Şimdiden destek olan kankalara çok teşekkür ederim.

Malzemeler :

1) QB LED 240 W IR SWİTCH
2) kızlarım için 80*80*180 kabin
3) toprak plagron Light mix
4) sinbo nem makinası (daha kaliteli önerieleri alınabilir)
5)nem ölçer
6) fan araç içi 12v
7)gübre biobizz (nasıl ilerleyeceğiz konusunda fikrim yok) (kaiser kankanın önerisi ile canna terra olarak güncellendi)
8) ph ölçer
9)Giriş fanını 100m3 dr slient (sessiz) plastik aksiyel fan.
10) çıkış fanı solar pareu
11) karbon filtre:Aktif Karbon Filtre 360m3/h
12) aksesuarları hava kanalı borusu
Filtre askısı
Koruma elyafı

Son düzenleme:

LvbelC5

Kıdemli Üye
Kankalar selam, umarım hepiniz iyi ve kafanız güzeldir. İlk kez grow yapacağım. İndoor için forumda bu işin piri kankaların yorumlarından şöyle bir liste hazırladım. Eksiğim var mıdır? Uygun mudur? Gübreleme için hazır listeleri mi kullanmalıyım önerileriniz var mıdır? Işık olayını elden bir arkadaşa yaptırıp kendime kargolatacağım bunda sıkıntı var mı? Bez dolap alıp içe karton üstüne myler yapacağım sorun olur mu? Kafam biraz karışık ama ilk filizlemeden sonra yavaş yavaş oturur herhalde. Heyecan dorukta açıkçası. Çok soru sordum kusura bakmayın. Şimdiden destek olan kankalara çok teşekkür ederim.

Malzemeler :

1) QB LED 240 W IR SWİTCH
2) kızlarım için 80*80*180 kabin
3) toprak plagron Light mix
4) sinbo nem makinası
5)nem ölçer
6) fan araç içi 12v
7)gübre biobizz (nasıl ilerleyeceğiz konusunda fikrim yok)
8) ph ölçer
9)Giriş fanını 100m3 dr slient (sessiz) plastik aksiyel fan.
10) çıkış fanı solar pareu
11) karbon filtre:Aktif Karbon Filtre 360m3/h
12) aksesuarları hava kanalı borusu
Filtre askısı
Koruma elyafı
nem makinesini değiştir kanka daha kaliteli bir ürün bulmaya çalış

Biobizz indoor pack sanrm gübren henüz almadiysan bence alma derim ilk grow benimde biobizz gübreyle yapıldı açıkçası sömekler pekte güzel şişmedi advanced nutrients bloom grow micro gubrelerine gecmeni tavsiye ederim

Ph olcerin o sarı cubuklardansa 1 haftada kalibre etmen gerekecek haberin olsun çok dandikler kalibreleri çok çabuk bozuluyor bütçen düşükse ph kağıdı al güzelse adwa ad12 1.5 aydır adwa kullanıyorum daha kalibre etmedim hala doğru ölçüyor

Cal mag vs ek besin göremedim cal mag varsa tamamdr yoksa kesin al yanına da big bud overdrive felan almanı tavsiye ederim önemli derecede katkısı var bitkiye heleki overdire son haftalarda kullanılıyor bitkinin someklerini 2kati yaptığını bile gördüm

Algos

Kıdemli Üye
nem makinesini değiştir kanka daha kaliteli bir ürün bulmaya çalış

Biobizz indoor pack sanrm gübren henüz almadiysan bence alma derim ilk grow benimde biobizz gübreyle yapıldı açıkçası sömekler pekte güzel şişmedi advanced nutrients bloom grow micro gubrelerine gecmeni tavsiye ederim

Ph olcerin o sarı cubuklardansa 1 haftada kalibre etmen gerekecek haberin olsun çok dandikler kalibreleri çok çabuk bozuluyor bütçen düşükse ph kağıdı al güzelse adwa ad12 1.5 aydır adwa kullanıyorum daha kalibre etmedim hala doğru ölçüyor

Cal mag vs ek besin göremedim cal mag varsa tamamdr yoksa kesin al yanına da big bud overdrive felan almanı tavsiye ederim önemli derecede katkısı var bitkiye heleki overdire son haftalarda kullanılıyor bitkinin someklerini 2kati yaptığını bile gördüm
Kanka öncelikle teşekkür ederim,

Bu arada yazmayı unutmuşum unutmuşum 2 kız için olacak sistem.

Nem ve sıcaklık bulunduğum şehirde baya yüksek ama nem makinesini günxelleyeceğim. Sen ne kullanıyorsun?

Ph ölçeri de güncelledim.

advanced nutrients bloom grow micro gubrelerine geçiş yapacağım o da tamamdır. Uygulaması nasıl kolay mı? Çok bilgim yok umarım alakasız sorular sormuyorumdur :)

Cal mag ve Big bud overdrive ı da ekledim listeye iki kat ne demek çok yaşa emi çok sağol kanka. Cal mag ve big bud çiçeklenmeden sonra mı takviye yapıyoruz?

kirikkafavavr

Yeni üye
Çiçeklenmeye girdiğinde big bud başlıyosun. An gübre iyidir kullanım tablosunun bi miktar azıyla başlıyosun. Ec metre alıp gübreni ölçebilirsin

Algos

Kıdemli Üye
Eksik olma, peki ışık olarak tedarik e demezsem bu ışığı yerine geçebilecek ışık ya da ışıklar önerebilirseniz sevinirim gidip herhangi bir elektrikçiden tedarik edebileceğim :(

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ** ********** *** **** ****** **** ***** ***** ********** *** ** dready**** ****** ******** *** **** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ***** dready ***** ********* ********** ********** ******** ***** ******* *** ***** ***** **** dready* ** ********* ** ****** *** dready* ****** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready ***** ********* ********** ********** ******** ***** ******* *** ***** ***** **** dready* ** ********* ** ****** *** dready* ****** ********* **** ***** ******* *********
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    Nazim_Red Nazim_Red: ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** ***...