Priz sorunu elektrik sorunu yardım lütfen

serseristil

Yeni üye
Arkadaşlar planımı uygulamaya koyacağım yer bahçemdeki kiler ama bu kilerde priz yok en yakın priz evin içindeki mutfakta. Arasında 9-10 metre var -_-   ne yapmamı önerirsiniz ? uzatmayla iş görülür mü? peki kışın yağış olduğunda bu uzatmayı nasıl koruycam bahçe de ? Veya daha fazla bir elektrik faturası mı gelir uzatmayla yaparsam?

kaçak akım korumalı uzatma priz kullanabilirsin. muhafaza etmek için ise biraz hayal gücü ve bir miktar el becerisi gerekir.

reaL

Üye
kanka tesisatı yaparken kaçak akım rölesi kullan,mutfağa takacağın kabloyu düz bir şekilde kilere getir.kablo sarmal şekilde toplanmış olmasın ,bir sıkıntı olmaz evinde topraklama da olmalı.

serseristil

Yeni üye
Cvp: Priz sorunu elektrik sorunu yardım lütfen

reaL' Alıntı:
kanka tesisatı yaparken kaçak akım rölesi kullan,mutfağa takacağın kabloyu düz bir şekilde kilere getir.kablo sarmal şekilde toplanmış olmasın ,bir sıkıntı olmaz evinde topraklama da olmalı.

kaçak akım rölesi derken? kankacım ben bu işlerde ayıptır söylemesi salağım biraz açar mısın mevzuyu canını yerim  :)

Ü

Üye silindi 7637

Guest

400w mh hps kullaniyorum evde ama kacak akim rolesi gerekli mi olmasa ne olur yani ?

erdemli83

Yeni üye

Kaliteli ultra yalıtımlı bir kablo al bahçedeki kilerin çatısına küçük bir direk dik kabloyu havadan gönder kilerin çatıdan aşağı indir duvara piriz koy elektriği evden aldıktan sonra kabloya bir sigorta bağla bişey olmaz kolay gelsin

T

tuna

Guest
İnşaatlarda elektirik tesisat kablolarının üzerine siyah, ince esnek bir boru geçirirler. Hırdavatçılarda bulabilirsin metresi 0,50 kuruştu. Kablo uzunluğuna göre ondan alıp güvenliği arttırabilirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Weed4emre Weed4emre:
    hahahaha** ** ***** *****
  • K klasiktalha:
    hahahaha* **** **
  • Weed4emre Weed4emre:
    ******* hahahaha* ***** **** ****
  • K klasiktalha:
  • Weed4emre Weed4emre:
    **** ******* ***** ****** ****** ****** **** hahahaha ******* ******* ****** ******* ***** ********** ***** hahahaha* ****
  • Tokarev Tokarev:
    hahahaha***
  • Tokarev Tokarev:
  • Weed4emre Weed4emre:
    +1
  • Tokarev Tokarev:
    *** ****** hahahaha* hahahaha***
  • Tokarev Tokarev:
  • K klasiktalha:
    ***** * hahahaha hahahaha **** ********* *** ********* ******* ***** ****** ****** ****** **** hahahaha ******* ******* ****** ******* ***** ********** ***** hahahaha* ****
    +1
  • Tokarev Tokarev:
    ****** ****** *** **
  • K klasiktalha:
    ***** ****** ****** ********** ******* ****** hahahaha* **** ********* ****** ******* ******** ** ****** ******** *********
  • Weed4emre Weed4emre:
  • blackmambaa blackmambaa:
  • blackmambaa blackmambaa:
    *** hahahaha ***** ****** ******** **** ** *********
  • Weed4emre Weed4emre:
    ******* *** ********* hahahaha*
  • K klasiktalha:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**** ******* ******
    +1
  • Weed4emre Weed4emre:
    *** **** ** ********** ********* ***** **** ********* ******** *** *** ********* **** ******* *** **** *** *** ****** *** *** ********* **** ******* **** *** *******
  • K klasiktalha:
  • İbo Dayı İbo Dayı:
    **** ******* ******* **
  • İbo Dayı İbo Dayı:
    *** ***** ********* ****** ******* ****** **** ****** **
  • İbo Dayı İbo Dayı:
  • İbo Dayı İbo Dayı:
    ***** ** **** ******** ****** ***** ******* *** ******* ********* ***** ****** ****** *** **
  • S sylviaplath:
    *** ********** ******** ******* **
    S sylviaplath: *** ********** ******** ******* **