Pk13/14 ve overdrive ı aynı bitkiye kullanabilir miyim ?

okuyombenya

Yeni üye
Dostlar başlıkta bahsettiğim iki gübreyi aynı bitkiye kullanabilir miyim? Çiçeğin 4 5 6. Haftasında pk 7 8 9 da over kullanmak istiyorum eğer mümkünse gübrelemeden çok sıkıntı çekeceğimi zannetmiyorum bi bitkimde azot fazlalığı gördüm sadece onun dışında hiçbir gübre sorunum olmadı kimyasal gübrelerde daha bilgili biri yardımcı olabilir mi

kaiser

Kıdemli Üye
ikisini bir arada rahatlıkla kullanırsın ama o şekilde 3 hafta onu 3 hafta onu şeklinde gidişata göre değil hazır liste yaparsan bi sabah geldiğinde bitkilerin yapraklarını kurumuş hatta ölmüş halde bulabilirsin kendim tecrübe ettim, kabindeki en sağlam bitkim diye düşündüğüm bitkime 3 kere pk verdikten sonra tek sefer over vermemle ölmeye yakın bir hale geldi. bu yüzden önce pk 1.5 ml verip daha sonra 1ml civarına düşür arada belki 1 hafta boşluk bırakabilirsin veya sömeklerin durumuna göre direkt over verebilirsin ancak takvime göre oranları kesinlikle azaltman sağlıklı olur yoksa fosfor yanıkları tüm bitkini bir günde sarar

kaiser

Kıdemli Üye
bu arada eminim bu olay photo ve auto olmasına ve genetiğe göre aşırı değişiyor gözlemlerime göre

Kanka

Administrator
Yönetici
hesinin pk 13-14 üyle overi verıyorum ben banamısın demıyor ama ölçülerı doğru tutturucaksın

okuyombenya

Yeni üye
hesinin pk 13-14 üyle overi verıyorum ben banamısın demıyor ama ölçülerı doğru tutturucaksın
Ölçüler nasıl canna sipariş etmiştim ama plagron gönderilmiş bana pk13/14 overdrive zaten an, bunları nasıl hangi ölçülerde kullanmalıyım bitkilerim iyi durumda sömeklerini şişiricem derken öldürmek istemem

okuyombenya

Yeni üye
ikisini bir arada rahatlıkla kullanırsın ama o şekilde 3 hafta onu 3 hafta onu şeklinde gidişata göre değil hazır liste yaparsan bi sabah geldiğinde bitkilerin yapraklarını kurumuş hatta ölmüş halde bulabilirsin kendim tecrübe ettim, kabindeki en sağlam bitkim diye düşündüğüm bitkime 3 kere pk verdikten sonra tek sefer over vermemle ölmeye yakın bir hale geldi. bu yüzden önce pk 1.5 ml verip daha sonra 1ml civarına düşür arada belki 1 hafta boşluk bırakabilirsin veya sömeklerin durumuna göre direkt over verebilirsin ancak takvime göre oranları kesinlikle azaltman sağlıklı olur yoksa fosfor yanıkları tüm bitkini bir günde sarar
Yorumun için çok teşekkür ederim, bitkilerimin güçlü olduğunu düşünüyorum özellikle aloe vera fısfıslamamdan sonra daha da güçlendiklerini görebiliyorum. Genetik larry og photo ilk growum buraya kadar gelmişken bi sabah nem makinesinin suyunu doldurmaya giderken bitkilerimin öldüğünü görmek istemiyorum :D nasıl bi ölçüde ilerlemem gerekir

kaiser

Kıdemli Üye
kanka canna pk ve overdrive kullandım ben de. canna pk kullanımı erken dönem oldugu için kolay geliyor iyi bitkilerde başlangıçta 1.5ml/1l şeklinde verip daha sonra 1ml/1l şeklinde verebilirsin 2 defa daha. Dediğim gibi arada 1 sulama over vs. vermeden sonra over ekleyebilirsin 1.5 veya 1ml/1L şeklinde, bu adımda dikkatli olmazsan bitkiler sapsarı çıkar

Ü

Üye silindi 27418

Guest
Ölçüler nasıl canna sipariş etmiştim ama plagron gönderilmiş bana pk13/14 overdrive zaten an, bunları nasıl hangi ölçülerde kullanmalıyım bitkilerim iyi durumda sömeklerini şişiricem derken öldürmek istemem
https://www.tohumsuz.com/threads/esrar’in-besİn-İhtİyaci-ve-gÜbre-seÇİmİ.1177/
kanka ec metren varsa bu yazı işine yarayabilir oradaki PPM degerlerine göre gübreni ayarlarsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bandaleros:
    hahahaha****** * **** hahahaha* ******* **
  • SariTursu SariTursu:
  • B bandaleros:
    hahahaha ***** ****** *********
  • elonmusk elonmusk:
    hahahaha*** * ** ****** *******
  • elonmusk elonmusk:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** * *** **
  • kralartur01 kralartur01:
    ** ***** ***** ********* ***** **
  • İstanbul İstanbul:
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** hahahaha*
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ***** **** ** **
  • İstanbul İstanbul:
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    **** **** ***** hahahaha*** ***** ***** ***** * ********** ****** ******* ******* ****** ***
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **
  • elonmusk elonmusk:
    *** *** hahahaha***** **** **** ***** ***** ****** **********
  • İstanbul İstanbul:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • elonmusk elonmusk:
    ********* **** **** ***** **** * ****** *** *** ******* ******* *** ** ** ********* hahahaha**** ***** **
    elonmusk elonmusk: ********* **** **** ***** **** * ****** *** *** ******* ******* *** ** ** *********...