photo blue dream gelişim problemi

Selamlar herkese,
Arkadaşlar 32 günlük photo
blue dream bitkim bu şekilde.
grow günlüklerinden baktığım zaman boyunun kısa oldugunu görüyorum.
bitkime bir kere fiming yaptım ve ufak ufak lst yapmaya devam ediyorum.
kullandığım gübreler.
Ph perfect A
Ph perfect b
B52 8 ml
Sensizym 2 ml
Rhino 2 ml
cal mag
şeklinde sizce ne yapmalıyım nasıl gelişimi hızlandırabilirim

34Trip

Üye
Selamlar herkese,
kullandığım gübreler.
Ph perfect A
Ph perfect b
B52 8 ml
Sensizym 2 ml
Rhino 2 ml
cal mag

Boydan daha önemlisi çiçek açacak dallar lst yapman bildiğim kadarıyla. Işık mesafesini yükseltirsen boy atar ama gereksiz çiçekte zaten 1-1.5 katı büyüklüğünd de olacak şuankinden. O yüzden sen çiçek açacak dallara odaklan boyun önemi yok :)

seaways

Kıdemli Üye
Dostum detaylı foto atmanı önerrim yapraklarda içe doğru kıvrılma mevcut gibi
Gördüm ısık stresin olabilir sendr gözlemle eğer ışık stresin var ise 5cm kaldır 3-4 gün gözlemle

detaylı bi foto tekrar atarım. ışık her zaman 34-35cm de tutuyodum. boyunun kısa kalmasının sebebi ışık stresimi diyosun ?

mami10_

Doktor
Bitki gayet sağlıklı, her bitki genetik özelliklerini taşımaz fenotip olarak indica baskın ola bilir keza bludream hybrrid bir bitki, bazen sativa bazen indica baskın oluyor.
Bitkide çok hafif besin yanığı, ve ısı stresi var, ısı stresinşn sebebi buhar makinesinin ışığın altında olması su buharı birikdiği için havadaki ısıyı ve basıncı etkiliyor bitkide bu değişime yaprakları kup şeklinde alark bu şekilte tepki veriyor

tmmdır lstmi biraz daha geliştireceğim.
gübreler ve sulama ile ilgili bir sorum var,
sulama olayını bir gübreli bir gübresiz şekilde yapıyorum. saksım 10lt bez saksı,
toprağım biobiz light mix,
her sulamamda 1 lt su veriyorum aşağınyukarı topragım 3 günde kuruyor.
boş sulama yaptıgım zaman cal mag ile sulama yapıyorum.
forumlarda okudugum kadarı ile insanlar baya su veriyor bitkilerine benm verdiğim bu su oranı az mı?

blue dream bitkisimim bir canavar oldugunu yüksek miktarda gübre kaldırabildiğini öğrendim bu gübre takvimini kullanıyorum suanda ancak sanırım bu auto bir bitki için benm bitkim photo olduğundan nasıl bir değişiklik yapmalıyım takvimde

Ekli dosyalar

• 0180D630-4AE4-4747-A2A4-A8B49292A7BE.jpeg
    0180D630-4AE4-4747-A2A4-A8B49292A7BE.jpeg
    128.4 KB · Görüntüleme: 24

mami10_

Doktor
blue dream bitkisimim bir canavar oldugunu yüksek miktarda gübre kaldırabildiğini öğrendim bu gübre takvimini kullanıyorum suanda ancak sanırım bu auto bir bitki için benm bitkim photo olduğundan nasıl bir değişiklik yapmalıyım takvimde
Bu takvim photo için zaten, her bitki her medya yetiştirme ortamı aynı değil ben bitkilerime her sulamada gübre veriyorum bu seninde aynısını yapman anlamına gelmez. Sen elindeki bitkilere en ideal ortamı sağlarsan ek co2 veririsen ışığı eşit dağıtırsan doğru zamanda doğru ışık ppfd sini verirsen o zaman ideal ortamı yakalamış olır ve bitkine yüksek dozajlı gübreleme yaparsın
Her boş sulamada cal mag vermene gerek yok calmag hücre bölünmesinin en yüksek olduğu zaman verilir yani bitkinin veg döneminin ilk 2 haftası ile çiçeklenmenin ilk 2 haftası daha fazla lazım olur
Suladığın zaman yavaş yavaş sula ki bez sakının kenarlarından değilde altından çıksın su ve verdipin suyun 1 bardak kadarı altdan akmalı
Eğer akmıyorsa verdiğin su azdır

Bu takvim photo için zaten, her bitki her medya yetiştirme ortamı aynı değil ben bitkilerime her sulamada gübre veriyorum bu seninde aynısını yapman anlamına gelmez. Sen elindeki bitkilere en ideal ortamı sağlarsan ek co2 veririsen ışığı eşit dağıtırsan doğru zamanda doğru ışık ppfd sini verirsen o zaman ideal ortamı yakalamış olır ve bitkine yüksek dozajlı gübreleme yaparsın
Her boş sulamada cal mag vermene gerek yok calmag hücre bölünmesinin en yüksek olduğu zaman verilir yani bitkinin veg döneminin ilk 2 haftası ile çiçeklenmenin ilk 2 haftası daha fazla lazım olur
Suladığın zaman yavaş yavaş sula ki bez sakının kenarlarından değilde altından çıksın su ve verdipin suyun 1 bardak kadarı altdan akmalı
Eğer akmıyorsa verdiğin su azdır
bu takvim photo bitki için ise neden 4 haftalık gübre takvimi veriliyor daha sonraki haftalarda 4.haftada ki oranlar ile mi devam etmeliyim ? ve blue dream için ön kac hafta daha devam etmeliyim gelişim sürecine tahmini olarak 8-9 hafta yazıyordu sponsor sitede siz ne düşünüyorsunuz ?

mami10_

Doktor
bu takvim photo bitki için ise neden 4 haftalık gübre takvimi veriliyor daha sonraki haftalarda 4.haftada ki oranlar ile mi devam etmeliyim ? ve blue dream için ön kac hafta daha devam etmeliyim gelişim sürecine tahmini olarak 8-9 hafta yazıyordu sponsor sitede siz ne düşünüyorsunuz ?
Takvimde grow cycle yani gelişim aşamasını gösterdiğini belirtiyor veg dönemi genellikşe 4 hata tutuyorlar4+ olduğu zamanda gübreleme miktarı 4 cü haftada oşduğu gibi kalıyor
Ben genellikle 60 gün vegde tutuyorum photo bitkiyi ama ağır eğitimler verdiğim için

seaways

Kıdemli Üye
Dostum veg dönemi saksı boyuna göre degısebılır. Bende blue dream bakıyorum bloom dönemi 8-9 haftadır takibe göre oda degısıklık gösterebilir

a-420

Müptezel
Selamlar herkese,
kullandığım gübreler.
Ph perfect A
Ph perfect b
B52 8 ml
Sensizym 2 ml
Rhino 2 ml
cal mag

slm kanka gubrelerı fazla verıyosun 2 hafta ph ayarlı suyla sulama yapıp oyle devam et

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ***** hahahaha* ***** ******** *** ******* *** *********
    +1
  • deyorke deyorke:
    *** ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** hahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • A ax-b:
    hahahaha* ***** ** hahahaha***
  • A ax-b:
    ***** ********* ****** **** ***** ** ** ****** ******* ******** ********* *** ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** hahahaha
    +1
    ****** *** ****** hahahaha* ***** ** hahahaha***
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ****** *** **** hahahaha******* ***** ********* *** *
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    **
  • A ax-b:
    ****** **
  • deyorke deyorke:
    *** *** hahahaha**** ********** hahahaha******
    ** ******* hahahaha **** hahahaha* ******* ***** ****
    ****** ********* *** ****** *** **
  • deyorke deyorke:
    ** **** **** ***** ****** ******* hahahaha **** hahahaha* ******* ***** ****
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: ********* ***** ****