Par yani isik rengi

• Konbuyu başlatan Canna
  • Başlangıç tarihi
C

Canna

Guest
6500k-ppf-d65.png
Bu gördügünüz resim günes isiginin icinde olan renklerdir. Bu resmide olmayan 380 nm alti ``UV`` ve 780 nm`üstü ``IR`` isiklar zaten o isiklari ciplak gözle göremezsiniz. Bitkilerin yetismesi icin bu gördügünüz resimdeki bütün isik renklerine ihtiyaci var, Veg döneminde 380-600 ve cicekte 380-780 nm. UV-IR isikalarin ne ise yaradigini da netten siz arastirin. Veg dönemindeki en önemli isik 380-480 nm, cicekte en önemli isik 650-780 nm. Ümit ederim biraz size yardimci olur bu bilgi. :) :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yıllarca dışarda sigaramı yetiştirmis biri olarak iç ortamda 0 bilgimin olduğnu baz alarak forum ve tecrübe sayesinde eksiklerimi tamamlıyorum ve çok başarılı paylaşım üstadım @Canna

Ekli dosyayı görüntüle 10142
Bu gördügünüz resim günes isiginin icinde olan renklerdir. Bu resmide olmayan 380 nm alti ``UV`` ve 780 nm`üstü ``IR`` isiklar zaten o isiklari ciplak gözle göremezsiniz. Bitkilerin yetismesi icin bu gördügünüz resimdeki bütün isik renklerine ihtiyaci var, Veg döneminde 380-600 ve cicekte 380-780 nm. UV-IR isikalarin ne ise yaradigini da netten siz arastirin. Veg dönemindeki en önemli isik 380-480 nm, cicekte en önemli isik 650-780 nm. Ümit ederim biraz size yardimci olur bu bilgi. :) :)
İyide dostum şimdi bizim BaveGreen İR si var R si var UV si hangisi hangi dönemde açık kalmalı yine kafa karisti

Senin demene o zman UV yani mor ışığı bebekken vermeliyiz biride aksine bana son haftalarda açman lazım dedi

C

Canna

Guest
Dostum o UV mor degil koyu mavidir laciverte gibi, mor isik kirmizi ve mavi isigin karisimindan olur, biz bitkimize cicekte mavi ve kirmizi isigi beraber vermeliyiz.

Mertali54

Doktor
ustam bllgılerımı tazelıyorum tekrar yaıyorum bıllgılri

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • K kushuchtu:
    ******** ******* ****** ****** ******** ****** ****** ******* ******* ***** *** ******** ********* **** ***** ********** ********* ****** ***** **** ******* hahahaha* *** ***** ********* ********** ******** ********* *** ****** hahahaha** ** ** ********* hahahaha ****** hahahaha **** ********* * hahahaha* *** ******* hahahaha****
  • K kushuchtu:
    **** ***** ******* ******** ** ***** ***** ******* ** ******* ***** ****** *** ***** ****** ***** ***
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    hahahaha ******* ******* hahahaha* *** ******** hahahaha***
  • K kushuchtu:
    ***** ****** ** ********** *** **** ********** **** **** **** ****** ** hahahaha **
  • kkush kkush:
    hahahaha******** ******* *******
    hahahaha
    +1
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    hahahaha**
  • the imam the imam:
  • I ichbinkrytpon:
    hahahaha ****** *** *** **** ** ******* ***** ****** ***** ******* ** *** ********
    +1
  • K kushuchtu:
    hahahaha* ******* ****** *****
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ** **** ********* ** hahahaha********* ********** ****** **** ** hahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    hahahaha**** ** ********** *** ***** ***** ****
  • I ichbinkrytpon:
    **** ****** hahahaha**** hahahaha***** ** ** ******** ********* ********* **** ** hahahaha
  • K kushuchtu:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*** ** ***** ****** ***** **** ** ******
  • K kushuchtu:
    ** *** ******* hahahaha** ** ***** ********* ****** *** ** *** hahahaha ***** ***** ****** ******* ****** ***** **** ****** hahahaha**** hahahaha***** ** ** ******** ********* ********* **** ** hahahaha
  • K kushuchtu:
    ****** **** ******* ****** ******* ********** hahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*** ** ***** ****** ***** **** ** ******
  • K kushuchtu:
    ** ** *** ******* *** hahahaha*** *** **
  • K Kolpa.:
    ** ** *** ******* *** hahahaha*** *** ** ***** ***** ***** ******* ********** ***** **** ******** *** **** ******* hahahaha ******
  • K Kolpa.:
    ******** ****** ****** hahahaha*** ******* **** *******
    K Kolpa.: ******** ****** ****** hahahaha*** ******* **** *******