Outdoor ustaları bakabilir mi?

Çarkcı

Yeni üye
Herkese merhabalar iyi günler, uzun bir süredir çevrimdışı takip ediyorum grubu. O kadar çok bilgi o kadar çok farklı görüş var ki gerçekten aşırı derecede kafa karıştırıyor. Siparişlerimi verdim Swiss Cheese auto, gelmek üzereler. Kendi evimin bahçesinde yetiştirmek istiyorum tabiki indoor daha profesyonelce farkındayım ama elektrik faturası riski beni alıkoyuyor. Outdoor ve indoor farkları, artıları eksileri nelerdir? acemi kardeşinize tavsiyelerinizi esirgemeyin lütfen

kralkobraa

Kıdemli Üye
Herkese merhabalar iyi günler, uzun bir süredir çevrimdışı takip ediyorum grubu. O kadar çok bilgi o kadar çok farklı görüş var ki gerçekten aşırı derecede kafa karıştırıyor. Siparişlerimi verdim Swiss Cheese auto, gelmek üzereler. Kendi evimin bahçesinde yetiştirmek istiyorum tabiki indoor daha profesyonelce farkındayım ama elektrik faturası riski beni alıkoyuyor. Outdoor ve indoor farkları, artıları eksileri nelerdir? acemi kardeşinize tavsiyelerinizi esirgemeyin lütfen
kanka selam aramıza hoşgeldin outdoorda en basitinden başlayalım güneş olayı güneşin saatini ve sıcaklığını ayarlayamıyorsun ağustosta 12 saat gündüz 12 saat gece olacak autoda tam verim alamazsın çünkü autolarda 18-6 20-4 24-0 olarak ışık ayarlanır ve indoorda sıcaklığı bi şekil ayarlayabiliyorsun ama outdoorda bu pek mümkün değil autolar hassas bitkiler fazla stress yaşayabilirler bu da hasatı etkiler bir diğer konumuz güvenlik outdoorda evin bahçesi biraz sıkıntı dron falan uçuruyorlar belki şansına bir şey olmaz ama güvenmemek gerek sonuçta domates yetiştirmiyoruz çevrendekilere her ne kadar güvensende fazla söylememen lazım birisi ağzından kaçırır araya gidersin sonuncu konuda indoorda istediğin zaman ekebilirsin ama outdoorda bu mümkün değil indoor belki biraz pahalı ama daha güvenli daha rahat hissediyorsun ve hastalık konusu daha az oluyor dışarıda fazlasıyla böcek var bitkinin hastalık riski daha yüksek oluyor tabii indorda da hastalık var ama bu kadar yüksek olmaz keşke nisan ortası ya da mayıs başı gibi photo yetiştirseydin daha iyi hasat alırdın ve tecrübe edinirdin photolar stess konusunda daha dayanıklılar toping lst vs. eğitimler ile güzel hasat alırdın benim düşüncem bu yönde dostum ben de bu zamanda ektim ama hasadın az olacağını bilerek etktim tercih senin dostum kafana takılan soru olursa yazabilirsin dostum forumda herkes yardımcı olur iyi growlar hasatın bol olsun :)

zehir0t

Üye
Kardesm indor mecbur adamların toprağı yok riske atmiyorlar ondan heralde bide her mevsim içerde yetistirirsin ve hayvan gübreleri kullanamicagin için bir sürü gübre almak zorunda kalırsın(ışık fan filtre zart zurt bunları saymıyorum bile ) :)

ama sen sıcak bölgede yaşıyorsan bir sürü şeyle uğraşmak istemiyorsan 6 saat güneş ve rüzgar olunca gören yerin varsa güzel bı saksı olustursun 20-25 litre hayvan gübreleri birazda ucuz maliyetli kimyasal gubrelere.isi.bitirsin doğa ana yardımcı olur :)

Son düzenleme:

kralkobraa

Kıdemli Üye
Kardesm indor mecbur adamların toprağı yok riske atmiyorlar ondan heralde bide her mevsim içerde yetistirirsin ve hayvan gübreleri kullanamicagin için bir sürü gübre almak zorunda kalırsın(ışık fan filtre zart zurt bunları saymıyorum bile ) :)

ama sen sıcak bölgede yaşıyorsan bir sürü şeyle uğraşmak istemiyorsan 6 saat güneş ve rüzgar olunca gören yerin varsa güzel bı saksı olustursun 20-25 litre hayvan gübreleri birazda ucuz maliyetli kimyasal gubrelere.isi.bitirsin doğa ana yardımcı olur :)
kanka tabi tercih meselesi benim evin damı sabahtan akşama kadar ışık alıyor ama yaşadığın yerin risk faktörüde var ben 50 kök ekip kurusunu istanbula götürenide gördüm 2 kök ekip denetim yiyenide gördüm benim kastım o belki indor masraf çıkartır ama gönül bir nebze daha rahat oluyor be. bende yavaştan kabin dizmeye başlıyorum 2-3 aya hazır olur ama yazda doğru 2 tane atarım daha maksat meşgale olsun :)

Çarkcı

Yeni üye
Kankalar çok teşekkür ederim bugün tohumlarım geldi gittim growkent şubeden alışverişimi yaptım. Kafamda bir süreç oluşturdum 3 tohumumu suya attım. Outdoorda başlayıp kendime büyük bir tecrübe kazandırmaya çalışacağım. Yaptığım yapacağım masrafla verdiği çiçek çorbacıya verdiğim paradan daha düşük olacak diye düşünüyorum. Growkentte ustalarlada biraz bilgi paylaşımında bulundum. Deneyim kazandıktan sonra kesinlikle indoor bir sistem kuracağım. Daha yeni başlıyoruz umarım bol bol iletişim kurarız :)

kralkobraa

Kıdemli Üye
Kankalar çok teşekkür ederim bugün tohumlarım geldi gittim growkent şubeden alışverişimi yaptım. Kafamda bir süreç oluşturdum 3 tohumumu suya attım. Outdoorda başlayıp kendime büyük bir tecrübe kazandırmaya çalışacağım. Yaptığım yapacağım masrafla verdiği çiçek çorbacıya verdiğim paradan daha düşük olacak diye düşünüyorum. Growkentte ustalarlada biraz bilgi paylaşımında bulundum. Deneyim kazandıktan sonra kesinlikle indoor bir sistem kuracağım. Daha yeni başlıyoruz umarım bol bol iletişim kurarız :)
rica ederiz kanka kendin pişir kendin cigaralar çorbacılara nazaran daha iyi daha sağlam oluyor bir kaç grow böyle tecrübe edersin organik gübreleri sonra kimyasal gübreleri indoorda da en azından tecrübeli olursun on numara olur hasadın bol olsun kanka :)

Çarkcı

Yeni üye
rica ederiz kanka kendin pişir kendin cigaralar çorbacılara nazaran daha iyi daha sağlam oluyor bir kaç grow böyle tecrübe edersin organik gübreleri sonra kimyasal gübreleri indoorda da en azından tecrübeli olursun on numara olur hasadın bol olsun kanka :)
Teşekkür ederim dostum starter pack orca falan aldım bakalım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Kanka:
  • Narkotik Narkotik:
    ********** ********** ***** hahahaha* ***** ** hahahaha* ******** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ****** ********** hahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ****** ***** ** hahahaha
  • Narkotik Narkotik:
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    +1
  • I ichbinkrytpon:
    ******* ****** ** **** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    hahahahahahahaha ******* ***** ******** ***** ****** ***