Outdoor dikim hakkında..

ELblanko

Yeni üye
Merhaba kankalar sekiz yıla yakın outdoor Ekim yapıyorum.
Outdoor hakkındaki bilgilerimi sizlerle paylaşmak istedim..
Outdoor dikim için gözlemleriniz şu yönde olmalı..
Outdoor Ekim için takip edeceğiniz bitkinin adı ısırgan otlarıdır bu otlar genellikle toprağı nemli ve güneşi en iyi gören yerlerde büyürler, şuan Ekim yaptığım yer dokuz saat güneşi görebiliyor ayda bir su veriyorum toprağı siyah ve nemli drenajı çok güzel bir tür toprak..
Outdoor dikimde en önemli unsur güneştir güneşi ne kadar çok görürse verim ve tat o kadar güzel olur zaten doğada herşey var bitkinin aradığı, ormanlık alana dikimde ağaçların altı seçilmemeli az güneş göreceğinden hayal kırıklığı yaşarsınız, bitkiniz ışığı net görene kadar uzar gider buda birilerinin dikkatini çeker,kötü bir tecrübe yaşamışlığım vardır hatta bir defasında bitki 3,40 cm uzadı haliyle birileri gördü kopardı..
Outdoor az masraflı bir iştir hayvan gübresi olarak inek ve koyun gübresi kullanıyorum inek gübresini ne kadar çok koyarsanız sıkıntı olmaz koyun gübresini iyi ayarlamanız gerek bitki yandımı daha toparlamıyor..
Ben sadece solucan gübresine ücret ödüyorum yüz TL gibi bir harcamam oluyor 700 gramı aşağıya düşmüyor verim..
Bitkiyi diker iken koyun ve inek gübresi koyuyorum çiçeklenmeye girene kadar koyun ve inek gübresini suyla karıştırıp bitkinin dibine döküyorum çiçeklenmeye girince solucan gübresi vermeye başlıyorum sonuç mükemmel oluyor..
Yarasa gübresini deneyeceğim bu yıl..

Ü

Üye silindi 19929

Guest
Karadeniz bölgesi auto çiçekler için ne zaman başlamam gerekir dostum

Ü

Üye silindi 23418

Guest
Knk outdoorda bitkiye herhangi bir stres yaşatıyor musun? topping? lst gibi? Veya fan yapraklarını temizleme?

Ü

Üye silindi 23418

Guest
Evet yaşatıyorum..
Mesela en sevdiğim bölümü kelleyi kesiyorum çift kelle oluyor çok hoşuma gidiyor..
Diğer bir deyişle topping..
bitkilerle ne sıklıkla ilgileniyorsun? kaç günde 1 yanlarına gidiyorsun ve gübre veriyorsun?

ELblanko

Yeni üye
bitkilerle ne sıklıkla ilgileniyorsun? kaç günde 1 yanlarına gidiyorsun ve gübre veriyorsun?
Yaptığımız iş yasal olmadığı için attığımız her adıma dikkat etmeliyiz bu ilk kural 13 günde bir giderim havalar aşırı kurak gidiyor ise yedi günde bir giderim gübre olarak koyun gübresini ve inek gübresini sulandırarak veririm çiçeklenmeye girince solucan gübresine geçiş yapıyorum, solucan gübresi verimi gerçekten arttırıyor..

Ü

Üye silindi 23418

Guest
Yaptığımız iş yasal olmadığı için attığımız her adıma dikkat etmeliyiz bu ilk kural 13 günde bir giderim havalar aşırı kurak gidiyor ise yedi günde bir giderim gübre olarak koyun gübresini ve inek gübresini sulandırarak veririm çiçeklenmeye girince solucan gübresine geçiş yapıyorum, solucan gübresi verimi gerçekten arttırıyor..
eyv dostum bilgiler yararlı oldu teşekkürler.

skapix

Yeni üye
dostum şu an filizlendirip eksem didime verim nası olur ve hasatı ne zaman alırım bilgi verme şansın varmı

Ü

Üye silindi 23418

Guest
Dostum photo bitkileri saksıda çimlendiriyorum outdoor ekimi sence kaçıncı hafta dışarı toprağa geçirmeliyiz

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Hocam ben evimin cam kapali balkonunda yetistirmeyi planliyorum. Izmirde sahil bolgesinde. Balkon cok buyuk olmadigi icin sera etkisi yapiyor bitkilere. Gun isigini da dolu dolu 10 , 11 saat kadar aliyor. Havalandirmasi da iyi olacak haliyle arada cami actigimda . Benim sorum 1 koku olayi beni cok rahatsiz edermi? , 2 saksida buyutecegim icin sivi gubre ve vitaminler kullanacagim onerin olur mu? , 3 ne tur toprak onerin olur. Simdiden tesekur ederim.

ELblanko

Yeni üye
Hocam ben evimin cam kapali balkonunda yetistirmeyi planliyorum. Izmirde sahil bolgesinde. Balkon cok buyuk olmadigi icin sera etkisi yapiyor bitkilere. Gun isigini da dolu dolu 10 , 11 saat kadar aliyor. Havalandirmasi da iyi olacak haliyle arada cami actigimda . Benim sorum 1 koku olayi beni cok rahatsiz edermi? , 2 saksida buyutecegim icin sivi gubre ve vitaminler kullanacagim onerin olur mu? , 3 ne tur toprak onerin olur. Simdiden tesekur ederim.
Koku olayı pek rahatsız etmez gübre konusuna gelince sıvı gübre konusunda daha deneyimli arkadaşlardan yardım almalısın..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • P puslu77:
  • zero00 zero00:
    ******* ***** ******* ***** *** **
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    +1
  • P puslu77:
  • zero00 zero00:
    **** ******** *** *********** dready* ***** ****** ** ****** ******
  • zero00 zero00:
    **** ******** ********** ********** *** *** ****** ****** *********** ****** ***** ******
    ***** *** dready ****** ******
  • zero00 zero00:
    ***** **** ***** ***** *** dready ****** ******
  • zero00 zero00:
    ** dready ***
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ***** ******* ** dready ** ******* ******* ***** ***** ****
  • cokorama cokorama:
  • zero00 zero00:
    **** ********* **** ******* dready******
  • zero00 zero00:
    ******* *** ** *** dready** ****** ********
    ***** ** ****** **** **
  • zero00 zero00:
  • P puslu77:
    ****** ***** **** ** ***** *** *** ** ** ** ***** ***** *** ***** **
  • zero00 zero00:
    *** **** ******** **** ****** ***** **** ** ***** *** *** ** ** ** ***** ***** *** ***** **
  • zero00 zero00:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • zero00 zero00:
    *** ***** ****** ******* ******* ********** *********** ********* **** ** *********
    zero00 zero00: *** ***** ****** ******* ******* ********** *********** ********* **** ** *********