Outdoor dısarı dikim hakkinda bilgi verirmisniz

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20046
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20046

Guest
Çam agaclarinin arasina blue dream photo atmayı dusunuyorum topraga nasıl atmalıyim bilgi verirmisniz ilk outdoorum olucak ama tam olarak topraga nasil dikecegimi bilmiyorum hangi ilaclar kullanilacak bilmiyorum beni aydınlatabilirmisiniz

Baba19

Yeni üye
Selamınaleyküm ali bende blue dream aldım ilk autdoorum olucak istanbulda. Bol berekatlı hasatların olsun

Baba19

Yeni üye
İrtibatta olalım knka bende hedef kilo almak onun için içerde erken ekim yapıcam ledlerle mart sonu nisan bası gibi 30-40 cm lik çiçegı topraga ekmeyi planlıyorum bi yerde oyle bişey olumusdum arastırmak lazım

Vybz Kartel

Müptezel
Kanka ormanda verim alamazsın bunu bilmen gerekiyor. Hele hele ki direk orman toprağına felan ekeceksen şimdiden unut.... Daha önce denemişliğim var, istenilen verim alınmıyor...

Çam ağacı diyorsun. Ormanda verimsiz oluyor , özellikle de çam ormanı. Olmamasının nedenleri de kısaca şöyle....

Birincisi ormandaki ağaçlar karbondioksitin tamamına yakınını tüketir, daha altlarda kalacak olan bitkilerine yeterince CO2 kalmaz ve verimsiz olurlar..
İkincisi orman içi havasız, basık ve yüksek nem yada düşün nem olur. Ağaçlar nedeni ile rüzgar pek olmaz ve bitki küçük kalır... Ormanda olan çeşitli böcekler de bitkiyi istila eder ve yumurta bırakır, koza bırakır ve çeşitli hastalıklar ile de mücadele etmek zorunda kalırsın.

İlla ormanda yapacam diyorsan, yüksek bir alan seçmeni tavsiye ederim. Göreceli olarak sık ağaçlık değil de, açık alanları tercih et.... Direk toprak yerine, saksı al ve biobizz light mix toprak al. Bitkilerini buralara ek.... Gübre olarak Biobizz gübre seti outdorr da işini görecektir.

Diğer bir seçenek ise yine saksılara ekip, seçeceğin düzgün ağaçların yüksek ve açık kısımlarına yerleştirmek. Sulama işleri zor olacaktır ama, en azında tam güneş görecek, rüzgar alacak ve CO2 yi de, yerde olduğundan daha fazla alacak.....

Kolay gelsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Bisigarabisagaradaha Bisigarabisagaradaha: **** ********* *****