Oda mı yoksa kabin mi yapmalıyım?

songoku35

Yeni üye
Kankalar selamlar, iş sebebiyle farklı bir yere taşındım ve yeni evimde 4-5m2lik(2.20ye 2.40)tek penceresi açılan bir odam var. 2-3 saksılık bir şeyler düşünüyorum. Daha önce tamamen gariban growu denemiştim ve ışığımın patlamasıyla sonuç alamamıştım. Çok fazla elektrik işleriyle de aram yok o yüzden montajlı bağlamalı şeyleri kolay olmadıkça yapamayabilirim. Pencereye mobil klima kiti kesin takacağım bu arada. Bana 2-3 saksılık kabin veya oda için gerekenler-ışık-filtreler önerir misiniz? İmkanı olan toprak ve gübreler konusunda da mesajını bırakabilir.
Şimdiden teşekkürler..

higthead

Jolly Green
Dostum gariban growu yaptım diyorsun bunun için oda işine hiç girme cünkü oda hava hacmi baya büyüktür ve 2-3 saksılık için tüm odanın hava döngüsünü sağlaman lazım bunun içinde giriş ve cıkıs fan ve karbon fıltre seterın hiç yoksa 5-6 bin tl yi bulur. Alan büyüdükçe gereksinimler artar.
Şimdi sen diceksin ki, hocam odanın bir bölümünü kullanayım yine olmaz çünkü alanın 5.30m2 kare tüm odanın havasını kullanıcaksın ve o tüm oda içindeki hava hacmi kadar ürünler alıp havayı sirkule etmen lazım.

Sen kendine 100x100 kabin al veya 100x100 kabin yap.

Çıkıs fan 350m3 vortice quite ultra sessiz modeli ve 480m3h karbon filtre set. Dr karbonfiltre biliyosun sponsorumuz bızler ıcın fıyatları en dıp sekilde zaten urunlerın kalıtesınden bahsetmeye gerek yok tum forum havalandırmasını burdan kullanır.

Giriş fanı ise 200m3 dr slient aksiyel fan

Yada bütçene göre cıkış seti aynı m3 ve m3h ler ama normal seri vortice fan

C

Canna

Guest
Kabin ve fan konusunu @higthead usta yazmis, dostum aslinda sana kesin canna öneririm gübre olarak ama canna en iyisi ve en pahalisi, Eger auto yapacaksan hesi de cok iyidir,ve 2-3 saksi icin büyük para ödemezsin. photo yapacaksan kesinlikle canna gübre kullan, aslinda bütcen müsait ise auto dada canna derim . Toprak olarak kesinlikle plagron light mix, tabiki perlitle karistirman gerekir.

songoku35

Yeni üye
Dostum gariban growu yaptım diyorsun bunun için oda işine hiç girme cünkü oda hava hacmi baya büyüktür ve 2-3 saksılık için tüm odanın hava döngüsünü sağlaman lazım bunun içinde giriş ve cıkıs fan ve karbon fıltre seterın hiç yoksa 5-6 bin tl yi bulur. Alan büyüdükçe gereksinimler artar.
Şimdi sen diceksin ki, hocam odanın bir bölümünü kullanayım yine olmaz çünkü alanın 5.30m2 kare tüm odanın havasını kullanıcaksın ve o tüm oda içindeki hava hacmi kadar ürünler alıp havayı sirkule etmen lazım.

Çıkıs fan 350m3 vortice quite ultra sessiz modeli ve 480m3h karbon filtre set. Dr karbonfiltre biliyosun sponsorumuz bızler ıcın fıyatları en dıp sekilde zaten urunlerın kalıtesınden bahsetmeye gerek yok tum forum havalandırmasını burdan kullanır.

Teşekkürler direk bu 2sini sipariş geçeceğim. Kabin olarak da hurç dolaplar uygun gibi duruyor mylar film kaplarım diye düşünüyorum.

songoku35

Yeni üye
Kabin ve fan konusunu @higthead usta yazmis, dostum aslinda sana kesin canna öneririm gübre olarak ama canna en iyisi ve en pahalisi, Eger auto yapacaksan hesi de cok iyidir,ve 2-3 saksi icin büyük para ödemezsin. photo yapacaksan kesinlikle canna gübre kullan, aslinda bütcen müsait ise auto dada canna derim . Toprak olarak kesinlikle plagron light mix, tabiki perlitle karistirman gerekir.
Teşekkürler. Canna gübreyi bitki besininden ayrı olarak söylüyorsun sanırım. Link bırakma şansın var mı sipariş geçebileceğim?

songoku35

Yeni üye
Işık konusunda yardımcı olabilecek var mı peki ? Işık değiştirmeden tek bir ışık kullanımı yapmamız mümkün mü?

C

Canna

Guest
Teşekkürler direk bu 2sini sipariş geçeceğim. Kabin olarak da hurç dolaplar uygun gibi duruyor mylar film kaplarım diye düşünüyorum.
Kabinin karanlik dönemde icine isik sizmamasin cok önemli, buna dikkat et, nasil yaparsan yap kabini.Icine maylar film cok iyi. Dostum growkent,magic plant,toprak su. Hepsinde var canna gübre, yani bitki besini. Ama kesinlikle kendi adina kendi kredi kartinla siparis verme. Senin kisisel bilgilerin kesinlikle kayitlara girmesin. 25 Mayis olaylarini duymadin galiba.

C

Canna

Guest
Isik konusunda tam erbabini buldun, yani ben :) bütceni yaz sana en uygun ve kolay isigi tavsiye ederim, kabin büyüklügü ne olacak o bilgiyede ihtiyacim var.

songoku35

Yeni üye
Kabinin karanlik dönemde icine isik sizmamasin cok önemli, buna dikkat et, nasil yaparsan yap kabini.Icine maylar film cok iyi. Dostum growkent,magic plant,toprak su. Hepsinde var canna gübre, yani bitki besini. Ama kesinlikle kendi adina kendi kredi kartinla siparis verme. Senin kisisel bilgilerin kesinlikle kayitlara girmesin. 25 Mayis olaylarini duymadin galiba.
Malesef duymadım. Nasıl bir yol izlemeliyim peki özelden yazabilirsen çok iyi olur

C

Canna

Guest
O kabine en fazla 2 auto o bile sikisik olacak, iyi egitim sart. dostum kabin cok kücük, 1 adet 50 watt mavi, 1 adet 50 watt turuncu 2 adet 50 watt watt kirmizi led projektör yeterde artar bile, linke bak, bu isiklarla cok iyi verim alirsin, kesinlikle cop led degil

Dizdar28

Yeni üye

kabinde temiz hava ve filitre çalışma süresi nasıl olmalı devamlı calismasimi gerekiyor

Crimm

Üye
O kabine en fazla 2 auto o bile sikisik olacak, iyi egitim sart. dostum kabin cok kücük, 1 adet 50 watt mavi, 1 adet 50 watt turuncu 2 adet 50 watt watt kirmizi led projektör yeterde artar bile, linke bak, bu isiklarla cok iyi verim alirsin, kesinlikle cop led degil
Hangi ledleri hangi zamanlarda yakmalıyız yazdıklarından alıp 60x60x160 kabin yapmayı düşünüyorum başarılı olurmu bu ledler

C

Canna

Guest
Dostum isik konusunda cok yorum yazdim ve cok konu yayinladim, daha fazla bu konuda yazamayacagim. Gönderdigin linkleri incele isik konusundaki bütün sorularina cevap bulacaksin.

Crimm

Üye
Dostum isik konusunda cok yorum yazdim ve cok konu yayinladim, daha fazla bu konuda yazamayacagim. Gönderdigin linkleri incele isik konusundaki bütün sorularina cevap bulacaksin.
Teskkur ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ******* ********* hahahaha* hahahaha hahahaha***** ******* *** **** ****** ******* hahahaha ***** hahahaha** ****
  • K Kblaybrn:
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********** ****** ***** *** ****** hahahaha** ******* *** ******* **** **** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** **** ****** ******* ****** * ****** **** ****** *** ** ***** ********** ********* ******* ******* hahahaha ****** **** ** ****** ******* ****** hahahaha* hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******** *** ******* ****** ****** ********* *** ****** *** **** ****** ******** **** ********* *** **** ***
  • M merto1835:
    ******** *** hahahaha
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
  • M merto1835:
  • Almora Almora:
  • M merto1835:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******* ** ***
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
    ******* hahahaha* ******
    +1
  • A ax-b:
    **
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • M merto1835:
  • Almora Almora:
    ****** hahahaha ***** **** ***** ** **** ********* ***
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
  • A ax-b:
    *** **** ** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* hahahaha ***** ****** ****** ****** ******
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
    **** ****** *** ********* ****** *** ********* hahahaha ******* ***** ********* *** **** ** hahahaha
  • M merto1835:
    M merto1835: ********* ****** ****** ***** ***