Oda kurulumu destek

Anticore

Yeni üye
Merhaba kankalar bu ilk konum ve ilk odam olacak bundan dolayı biraz heyecanlıyım :)

Tohum olarak
Auto 4 amnezi haze veya auto 4 jack herr gibi genetik yetiştirmeyi planlıyorum

Işık olarak
led full spektrum 10x50w= 500 w ( ışığı kendim bağlayacağım, işlemci soğutucu fanlardan 10x 12w termal macun ile )

ışık merceği
10x. 8 cm mercek ledin üstüne monte edeceğim

saksı
4x 14 lt air saksı

reflektör olarak
2x panda yansıtıcı film

toprak olarak
4x 14 lt toprak olar %70 coco %30 perlit

4x jiffy tablet

1x nem makinesi

1x nem ölçer

2x mini vantilatör

1x aktif karbon filtre

Ph ölçer kağıt

kabin olarak çelik borulu bez dolap düşünüyorum, ölçü konusunda kararsızım.
Kabin yüksekliği kaç olmalı min ?

gübre konusunda tavsiyeleriniz nedir ?(kaliteli yüksek bir hasat için)

Oda için tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Mükemmeliyetçi bir yapım var bundan dolayı yapabileceğimin en iyisini yapmak istiyorum

@Nargile yorumlarını merak ediyorum :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Merhaba dostum, Jack herr hic yetistirmedim ama amsenia haze photo bir evsane. Autosu da ona yakin. Eger iyi bir hasat istiyorsan öncelikle topraktan vaz gecip coco-perlit karisimini öneririm. Bende senin gibi mükemmeli isterim hep.Cocoda yetirmek zor bir is degil ve topraga göre bir cok avantaji oldugu gibi bastan %20-25 daha fazla hasat demektir. 4 saksi auto icin 150X150X200 cm kabin öneririm. Kabinin yüksek olmasi her zaman avantajlidir. yukarida yerin olur. Bütcen uygun ise sana cop led yerine led projektör öneririm, hem cok az sicaklik üretir, hemde kolay ariza yapmaz. Aslinda 3 renk isiga ihtiyacin var, full spectum yerine. Bu 3 renk isikla bitkinin ihtiyaci olan ppfd degerlerini rahatlikla yakaliyorsun. (ppfd: bir saniede metre kareye düsen isik foton sayisi demektir.) Simdi bana son kararin nedir bildirisen sana detaylari yazarim. coco mu toprak mi?Kullanman gereken isiklari ve nasil kullanacagini-gübre olarak tabili önerim olacak, gübreleme semasi. Yani sana gerekli olan bütün bilgileri yazarim

OttoMan347

√SEFİR√
Merhaba dostum, Jack herr hic yetistirmedim ama amsenia haze photo bir evsane. Autosu da ona yakin. Eger iyi bir hasat istiyorsan öncelikle topraktan vaz gecip coco-perlit karisimini öneririm. Bende senin gibi mükemmeli isterim hep.Cocoda yetirmek zor bir is degil ve topraga göre bir cok avantaji oldugu gibi bastan %20-25 daha fazla hasat demektir. 4 saksi auto icin 150X150X200 cm kabin öneririm. Kabinin yüksek olmasi her zaman avantajlidir. yukarida yerin olur. Bütcen uygun ise sana cop led yerine led projektör öneririm, hem cok az sicaklik üretir, hemde kolay ariza yapmaz. Aslinda 3 renk isiga ihtiyacin var, full spectum yerine. Bu 3 renk isikla bitkinin ihtiyaci olan ppfd degerlerini rahatlikla yakaliyorsun. (ppfd: bir saniede metre kareye düsen isik foton sayisi demektir.) Simdi bana son kararin nedir bildirisen sana detaylari yazarim. coco mu toprak mi?Kullanman gereken isiklari ve nasil kullanacagini-gübre olarak tabili önerim olacak, gübreleme semasi. Yani sana gerekli olan bütün bilgileri yazarim
Abi %70 coco %30 perlit demiş arkadaş coco yapacak

Anticore

Yeni üye
Photo çok mantıklı fakat hasat süresi 7-8 ay çok uzun bir süre. Bu süre zarfında 2 kere auto yapmış oluyorum

coco perlit karışımında hem fikiriz
( önereceğin bir ürün var mı ?)

kabin ölçüsünü 150x150x200 olarak bu ölçülerde hazır bir bez dolap bulamadım. Çıta kullanaraktan bu ölçüye göre bir kabin yapabiliriz.(duvar için mantolamalarda kullanılan straforlar ile duvar yapabilirim, kabinin iç kısmındaki straforada panda yansıtıcı film ile kaplasam iş görür mü ? )

projektör ışıkla ilgili yazılarını okudum başarılı , cob ledin kullanımı daha kolay gibi geldi kararsızım ışık konusunda

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum photo o kadar uzun sürmüyor, tabiki istersen veg dönemini uzatarak tabiki 7-8 aya cikartabilirsin ama normalde en gec 5 ayda hasat edersin, Photo ile auto arasinda da kalite olarak cok fark vardir. Kabini zaten dedigin gibi citalardan kendin yap cok daha ucuza mal edersi. Ben kabini oluklu mukkavva kaplarim, cok daha kolay ve icini mylar yansitici film. Asagidakinden baska alternetif yok zaten TC de, ayni yerden perlittealabilirsin. Isik konusunu zaten okudun. Kanka kafan iyi olmaya basladi yarin devam edelim lütfem

Anticore

Yeni üye
Dostum photo o kadar uzun sürmüyor, tabiki istersen veg dönemini uzatarak tabiki 7-8 aya cikartabilirsin ama normalde en gec 5 ayda hasat edersin, Photo ile auto arasinda da kalite olarak cok fark vardir. Kabini zaten dedigin gibi citalardan kendin yap cok daha ucuza mal edersi. Ben kabini oluklu mukkavva kaplarim, cok daha kolay ve icini mylar yansitici film. Asagidakinden baska alternetif yok zaten TC de, ayni yerden perlittealabilirsin. Isik konusunu zaten okudun. Kanka kafan iyi olmaya basladi yarin devam edelim lütfem
Photo veg dönemini kısaltmak hasatı etkiliyor mu ? 5 aylık periyotta ortalama 1 tohum kaç grm veriyor ? Gecen güzel olsun kanka iyi keyifler

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Ben 250 gr civarinda kuru aliyorum, ama sende nekadar olur bilemem dostum.Zaten 1 saksi yapiyorum, ayarliyorum stok durumu göre gene 1 saksi.

higthead

Jolly Green
Merhaba kankalar bu ilk konum ve ilk odam olacak bundan dolayı biraz heyecanlıyım :)

Tohum olarak
Auto 4 amnezi haze veya auto 4 jack herr gibi genetik yetiştirmeyi planlıyorum

Işık olarak
led full spektrum 10x50w= 500 w ( ışığı kendim bağlayacağım, işlemci soğutucu fanlardan 10x 12w termal macun ile )

ışık merceği
10x. 8 cm mercek ledin üstüne monte edeceğim

saksı
4x 14 lt air saksı

reflektör olarak
2x panda yansıtıcı film

toprak olarak
4x 14 lt toprak olar %70 coco %30 perlit

4x jiffy tablet

1x nem makinesi

1x nem ölçer

2x mini vantilatör

1x aktif karbon filtre

Ph ölçer kağıt

kabin olarak çelik borulu bez dolap düşünüyorum, ölçü konusunda kararsızım.
Kabin yüksekliği kaç olmalı min ?

gübre konusunda tavsiyeleriniz nedir ?(kaliteli yüksek bir hasat için)

Oda için tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Mükemmeliyetçi bir yapım var bundan dolayı yapabileceğimin en iyisini yapmak istiyorum

@Nargile yorumlarını merak ediyorum :)

150 kabin için havalandırma olayı. 1x1 kabın ve 150x150 kabıne göre fanların:

Giriş fanı 200mt3 kullandığında 180mt3 lere düşücek.

Çıkış fanın 350mt3 sp slient sessiz serisi

ya da

sp slient son serinin bir önceki sersi 350mt3

aktif karbon filtren 480m3h. çıkış fanına uygun.Kullanılan karbon mıktarları pıyasadakınden 2-3 kat fazla.Ben ve bırcok kısı kullanıyoruz koku problemı sıfır buna dıkkat et once guvenlık.

Vantilatör sakın pahalı ürünler alma bu ürünü alabılırsın kullanmadıgın modem varsa adaptorunu bagla yok ıse 1 amperlık 12 v adaptor al elektırıkcıden 5-10tlye.

Nem makinası sakın sınbo alma su akıtma problemı yasarsın.Lınktekı otomatık uzaktan kablolu degerı gır kendı calısıp dursun.

Eğer bütçede sıkıntı yok ise ve 150x150 altı kabın yapıcak olursan yukarıdaki linktekileri al.

150 kabine

giriş fanı 300mt3

Çıkış fanı 500mt3 spslient sessiz serisi

yada spslient bıroncekı seri 500mt3

Karbon fıltren 500mt3 cıkıs fanına uygun 680m3h

Gübre olarak:

net an serisi diyorum.

connosieur grow a-b
connosieur bloom a-b
Köklendirici voodo juice ve pirhana
B-52
Sensizym
Big bud
Revive
Calmag
Overdrive
kushie kush

Bütçene göre( Nirvana-budcandy)

Rhinoskin alma aynı ürün daha ucuz ve içerik aynı sadece potasyum slikat

Son düzenleme:

Anticore

Yeni üye
150 kabin için havalandırma olayı. 1x1 kabın ve 150x150 kabıne göre fanların:

Giriş fanı 200mt3 kullandığında 180mt3 lere düşücek.

Çıkış fanın 350mt3 sp slient sessiz serisi

ya da

sp slient son serinin bir önceki sersi 350mt3

aktif karbon filtren 480m3h. çıkış fanına uygun.Kullanılan karbon mıktarları pıyasadakınden 2-3 kat fazla.Ben ve bırcok kısı kullanıyoruz koku problemı sıfır buna dıkkat et once guvenlık.

Vantilatör sakın pahalı ürünler alma bu ürünü alabılırsın kullanmadıgın modem varsa adaptorunu bagla yok ıse 1 amperlık 12 v adaptor al elektırıkcıden 5-10tlye.

Nem makinası sakın sınbo alma su akıtma problemı yasarsın.Lınktekı otomatık uzaktan kablolu degerı gır kendı calısıp dursun.

Eğer bütçede sıkıntı yok ise ve 150x150 altı kabın yapıcak olursan yukarıdaki linktekileri al.

150 kabine

giriş fanı 300mt3

Çıkış fanı 500mt3 spslient sessiz serisi

yada spslient bıroncekı seri 500mt3

Karbon fıltren 500mt3 cıkıs fanına uygun 680m3h

Gübre olarak:

net an serisi diyorum.

connosieur grow a-b
connosieur bloom a-b
Köklendirici voodo juice ve pirhana
B-52
Sensizym
Big bud
Revive
Calmag
Overdrive
kushie kush

Bütçene göre( Nirvana-budcandy)

Rhinoskin alma aynı ürün daha ucuz ve içerik aynı sadece potasyum slikat

Bütçe de problem yok 150x150x200 yapıyorum, n mümkün olan en yüksek hasatı almak istiyorum. Alt linkteki Havalandırmaların siparişini verdim. Gübre olarak dediğin gibi net an serisini düşünüyorum ek olarak nirvana ve budcandy i kullanacağım

higthead

Jolly Green
Bütçe de problem yok 150x150x200 yapıyorum, n mümkün olan en yüksek hasatı almak istiyorum. Alt linkteki Havalandırmaların siparişini verdim. Gübre olarak dediğin gibi net an serisini düşünüyorum ek olarak nirvana ve budcandy i kullanacağım

Ozaman 500mt3 fan ı aldın super tam cuk oturucak. Karbon filtreyi naptın? Unutma önce güvenlik gelir. Hasat alma işi growerda biter sen bitkini stressiz sorunsuz büyütürsen oda ssana sömek olarak geri döner=)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • zero00 zero00:
  • G GaribanMüptezel:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******* ********* ******* ********** *** dready* **** **** ******** ******* ******* **********
  • G GaribanMüptezel:
  • kkush kkush:
    ********* ***** ***** **** ** ****** ****** dready***** ****** ******** ****** dready****** ******* ********* ******* ********** *** dready **** **** ******** ******* ******* **********
  • kkush kkush:
    ********* ***** ****** ******* ******* ** **** ***** *********** dready***** **********
  • zero00 zero00:
    ****** ******** **** ******** ******** **** dready *********** ****** **** ****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    *** * ******** dready*** **********
  • kkush kkush:
  • Mordecai Mordecai:
  • kkush kkush:
    ****** dready ******* ** **** *********
  • kkush kkush:
    **** dready ******** *** ******
  • kkush kkush:
  • Mordecai Mordecai:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **** ******** ******** *** ******* ***** ****** ** ********* **
  • G GaribanMüptezel:
  • kkush kkush:
    ***** dready**
  • Mordecai Mordecai:
    ****** dready** dready* ***** ****** ***** **** **********
    Mordecai Mordecai: ****** dready** dready* ***** ****** ***** **** **********