Nutellalı Esrarlı Petibör (NEP)

Woppy

Ordinaryüs
Brom mevzu tamamen decarp meselesi bende hasatta yapmıstım senin gibi baya denedim calısmadı burdan cok aradım gecerli bi tarifi olan varmı diye ses veren olmadı :(

Morded

Kıdemli Üye
Arkadaşlar sadece petibör diye bişey yok tereyagını yapın elinizdeki yagı ister keke ister yumurtaya ister kurabiyeye istersen ekmege sür ye 30 dk sonra filan kafası gelir 5 6 saat süreni de var.
Tarif 10 numara adamın bizaat denedim 100 gr tereyagına 5 6 gr ot ile mükemmel kafalar yaşatıyor.

Gaga

Üye
Kankalar mikrodalgada nasıl yapılır? Mikrodalga tarifi paylaşabilir misiniz? 3 dk x ısıda dekarboksilasyon y ısıda 5 dk nep'i pişirme gibi...

ELON KUSH

Kıdemli Üye
Arkadaşlar sadece petibör diye bişey yok tereyagını yapın elinizdeki yagı ister keke ister yumurtaya ister kurabiyeye istersen ekmege sür ye 30 dk sonra filan kafası gelir 5 6 saat süreni de var.
Tarif 10 numara adamın bizaat denedim 100 gr tereyagına 5 6 gr ot ile mükemmel kafalar yaşatıyor.
knk burda yağa sıgarayı decarb yapıp mı koyuyor yoksa direkt yağın içine mi koyuyor sıgarayı

Rolling

Üye
Anladığım kadarıyla decap için gereken minimum sıcaklıkta olabildiğince uzun süre fırında tutarak sorunsuz sonuç alınıyor. 200 derece 1 saat yerine 100 derece 2 saat gibi mesela. Hasatıma 1-2 hafta kaldı hasat aldığım gibi deneyeceğim. O zamana kadar garanti sonuç alan birisi olursa daha iyi olur tabii. Şuanda en mantıklısı tereyağı gibi duruyor çünkü risk yok nerdeyse. Zaten çok düşük sıcaklıklarda yapılıyor

Woppy

Ordinaryüs
Valla broom en önemlisi decarp olayı ever decarp calısmazsa sonraki işlemleri bosa yapmış olursun decarp olayını yakalayabilsek bi

Bubleb00m

Kıdemli Üye
Kanka aynen tarifi uyguladım aç gözlülük işte 1 gr kadar fazla yapmışım bi tane petibör kaldı böyle dursa sonra yenir mi yoksa yine işlem mi görücek

Woppy

Ordinaryüs
Folyoya yada strece sar folab at knk bekler sıkıntı olmaz zaten cikolatnın içinde sogukt cikolata donar iyi olur.

Susamam

Yeni üye
24 yaşındayım 6 yıldır sigara içiyorum. Bunu bugün ilk defa denedim sigarayı da 2 gram falan döktüm iki kraker çıkardım ikisini de yedim. Sonra siteye girdim yorumları okudum baktım bazısına girmiş bazısına girmemiş moralim bozuldu sonra tak bir geldi yavaş yavaş yükseldikçe yükseldi neler neler yaşadım bir buçuk saat sonra girmeye başladı üzerinden 11 saat geçmiş kafam hâlâ taşak gibi. Halüsinasyon görüyorum olayı bile değil çünkü çıkamıyorsun ki halüsülasyondan her zaman var iki algın aynı anda çalışıyor mesela duvara bakıyorsun olduğu gibi görüyorsun ona göre yanlış bir hareket yapmıyorsun ama aynı zamanda onu dans eden desenler varmış gibi görüyorsun başlarken mutlu ediyor ama girince bu ne lan diyosun ben ömrümde böyle bir şey içmedim bak bunu içiyorum yıllardır herşeyden çok severek ama ben ilk sigara içtiğimde esrarın kafasının bugün benim yaşadığım gibi bir şey olduğunu bilseydim hiç içmezdim. Böyle bir level olamaz acaba bunun dozajını düşürsem bu kadar rahatsız olmadan içebilir miyim?

Susamam

Yeni üye
ben hiç kaba koyup üzerini kapamadım altına folyo koyup öylece fırına attım decarbı da uzatmadım 15 dakika folyoda 20 dakika da Sandwich in içinde pişti. 11 saat oldu hâlâ kafam var. Bence içine koyduğunuz miktar önemli ve bir de bu decarp olayı. Fırının kalitesi çok önemli bence.

Evet kankalar sizlerle daha önce "Mükemmel Truffle" ve "Oreo'lu Fındıklı Çikolata Bar" tariflerimden sonra şimdi de sıra Nutellalı Esrarlı Petibör (NEP) ile hem ağzınızı sulandıracak hem de kafanızı yapacak tarifim ile yeniden karşınızdayım.

İlk olarak

Malzemeler:

• 3 parça petibör bisküvi
  • Nutella (Fıstık ezmesi ile de güzel olur)
  • Kararınca cigara
  • Alüminyum folyo
  • Fırın
Yapılışı:

Yapacağınız ilk şey fırını 120 dereceye (250 Fahrenheit) ısıtmanız olsun. Çünkü petibörleri önceden ısınmış fırına vereceğiz.

Daha sonra yeteri kadar cigaramızı grinderdan geçirdikten sonra porselen bir kase veya bardağın içine koyuyoruz.

Daha Sonra bardağa koyduğumuz cigaraların üzerini alüminyum folyo ile kapatıyoruz ve ısınmış olan fırınımızın içerisine koyuyoruz

Bu aşamadan sonra cigaramızı fırında tam 20 dakika bekletiyoruz. Cigaramız fırındayken petibör bisküvilerimizi hazırlamaya başlıyoruz.

3 parça petibörün 1 parçasını ikiye bölüyoruz ve bütün yüzeylere Nutella sürüyoruz.

Cigaralarımız 20 dakika fırında durduktan sonra fırından bir bez yardımıyla elinizi yakmadan alın.
Cigaraların renginde bir değişme göreceksiniz. Cigaralarımızı bir büyük petiböre bir de ikiye böldüğümüz petibörün üzerine serpiyoruz ve diğer parçayı üzerine koyuyoruz

Bu noktada işimiz bitmedi. Fırının ısısını 160 dereceye (325 Fahrenheit) artırıp ısınmasını bekliyoruz. Fırın ısındıktan sonra bisküvilerimizi alüminyum folyoya sarıp fırına atıp 25 dakika bekliyoruz.

https://imgur.com/ZghDMGr

https://imgur.com/wNrKZFw

Fırından çıkardığımız bisküvilerimiz 3-4 dk soğuduktan sonra sıcak sıcak yemeye hazır. Afiyet olsun :8

Tadını tarif etmek gerekirse on numara bi munchies. Yerken ağzınızda esrarın tadını alabiliyorsunuz. Kafası 30-45 dk sonra gelmeye başlıyor ve sarıp içtiğiniz kafaya göre süresi çok daha fazla sürüyor.

https://imgur.com/ootTZQ1

https://imgur.com/RZ9uELL
Kral bunu baya merak ettimde aklıma iki soru takıldı 1 o bardak patlarmı rezil olmayak 2 esrarı içince etkisini düşürmek için şekerli şeyler yiyin diyolar bunda direkt şelere batırıyoruz tahmini kaç gram kullanalım 1 kişilik olarak dersen iyi olur

Morded

Kıdemli Üye
24 yaşındayım 6 yıldır sigara içiyorum. Bunu bugün ilk defa denedim sigarayı da 2 gram falan döktüm iki kraker çıkardım ikisini de yedim. Sonra siteye girdim yorumları okudum baktım bazısına girmiş bazısına girmemiş moralim bozuldu sonra tak bir geldi yavaş yavaş yükseldikçe yükseldi neler neler yaşadım bir buçuk saat sonra girmeye başladı üzerinden 11 saat geçmiş kafam hâlâ taşak gibi. Halüsinasyon görüyorum olayı bile değil çünkü çıkamıyorsun ki halüsülasyondan her zaman var iki algın aynı anda çalışıyor mesela duvara bakıyorsun olduğu gibi görüyorsun ona göre yanlış bir hareket yapmıyorsun ama aynı zamanda onu dans eden desenler varmış gibi görüyorsun başlarken mutlu ediyor ama girince bu ne lan diyosun ben ömrümde böyle bir şey içmedim bak bunu içiyorum yıllardır herşeyden çok severek ama ben ilk sigara içtiğimde esrarın kafasının bugün benim yaşadığım gibi bir şey olduğunu bilseydim hiç içmezdim. Böyle bir level olamaz acaba bunun dozajını düşürsem bu kadar rahatsız olmadan içebilir miyim?
Çok iyi ya. Yıllardır aşırı kimyasal harici içmedigim şey kalmadı böyle kafa yaşayanı ilk kez görüyorum moruk. 11 saat az degil hemde sürekli halis. Nasıl yaptın esrarın fırının durumu neydi biraz açık yazsana kanka.

Lucky

Müptezel
Bu tarifde dekarb yapmaya gerek varmı dekarbin cukolata ve buskuvi arasında olduğunu bu yüzden etkili olduğunu izlemiştim.Bu şekilde 150 derecede 30 35 dakika tek seferde hazırlayan tecrübe eden varmi :)

Lucky

Müptezel
Bu tarifde dekarb yapmaya gerek varmı dekarbin cukolata ve buskuvi arasında olduğunu bu yüzden etkili olduğunu izlemiştim.Bu şekilde 150 derecede 30 35 dakika tek seferde hazırlayan tecrübe eden varmi :)
Dün denedim 150 derecede 30 dkk turbo fırında Çocukların bi tatlı parçasının arasında petibor mantığında ikiye kestim az bi krema marmelat vardı içinde 1 gr civarında somek grindirlayip serptim cukolatalı taraflarını üstüne kapattım. 2 tane yaptim kapattım, firina attım birini denedim çalıştı ikinciyi tek seferde yemeyi düşünmüyorum :)

Woppy

Ordinaryüs
Dün denedim 150 derecede 30 dkk turbo fırında Çocukların bi tatlı parçasının arasında petibor mantığında ikiye kestim az bi krema marmelat vardı içinde 1 gr civarında somek grindirlayip serptim cukolatalı taraflarını üstüne kapattım. 2 tane yaptim kapattım, firina attım birini denedim çalıştı ikinciyi tek seferde yemeyi düşünmüyorum :)
Calıstıysa ne mutlu knk denemiş oldun :) birde mango ye öyle ye dene carpı 2 3 diyebilirim kafa olarak. Mango kurusda olur

Morded

Kıdemli Üye
Yok arkadaş 30 gr dan fazla mındar olmuştur ama bi türlü başarılı olamadım bu konuda.
Dekarb yapmayıp deneyim dedim petibör biskivinin altına üstüne çikilota arasına 1 gr filan attım üst üste kapattıktan sonra kenarları güzelce çikilota ile sıvayıp alimumyum folyoya sarıp 150 dr ısıtılmış fırına attım. 30 dk sonra çıkardım yanmış awq. :d

• Like
Tepkiler: Dou

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ***** ********