New growth has begun.

GlockGen5

Müptezel
Yeni grow start
04.06.2022

Reis eksikleri söyler misin?
1.kız strawberyy
2.kız weedding cake

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Bitkilerin acil calmag istiyor, 1 lt ye önce 1 kerelik 1,5 ml calmag ver, daha sonra yapraklar tek renk yesil olana kadar 1 lt ye 1 ml calmag devam, Sulama günleri cok aralikli ise, yazdigim miktarda calmag su ile karistir, yeterli miktarda, yapraklara isiklar kapanmadan hemen önce püskürt. Bitki calmagi yapraktanda alir. Topping ve lst zamani. Günde 1 kere calmag püskürtebilirsin.@LedZeppelin koymus dogru teshisi.

GlockGen5

Müptezel
Ben önce teşhisi zaten koydum ama kafamda soru işareti kaldı,aynı dersi tekrar tekrar almama gerek yok usta bilirsin beni ;) calmag ben ilk hafta sonu itibariyle lt ye 1mg olarak veriyordum,şimdi vega başladım calmag artırayım mı fazla gelmez mi lt ye 1 den fazla @Canna
Bazen çoluk cocuk ta yorum yapıyor bilip bilmeden ben özelikle seni ekledim extra benim görmediğim birsey varsa söyle reis :D onun dışında zaten ehliyeti aldık önce ki grow

C

Canna

Guest
Mikroskopla bak bakalim hareket ediyorlar mi, böcege benziyorlar, o beyaz noktalarda böcek yumurtasina. O siyah noktalar hareket ediyorsa, ve üzerinde kirmizi iki nokta varsa sikntili bir durum. Önce hangi böcek oldugunu tesbit edelim bakariz caresine.

GlockGen5

Müptezel

Sinek vardı toprakta aktardan tesbih ağacı yağı alıp fısfısladım dün,tarçın deterjan ve sıvı yağ ile yapılan thegotfather bir ilaç söylemişti önce onuda sıktım lakin yapraklarda ki bu değişim canımı biraz sıktı üstad.kovada başladı grow sanırım biraz onunla alakalı sorun coğaldı,kabine geçtim bugün senin önerin nedir üstad. @Canna

C

Canna

Guest
Gayet basarili bir grow yaptin, neden ayni sekilde gitmiyorsun anlamiyorum. O yapraklarin altini arab sabununu suda erit ve dikkatlice temizle. Bitkin hala calmag istiyor, ilk calmag eksiligi asamasini gecmis, Linki oku.

GlockGen5

Müptezel
10 güne sorun kalmayacak inşallah bu sinekten bi kurtulursam,calmag takviyesini artırdım bu defa toppingi 6. kattan attım bakalım nasıl olacak üstad,growa kabinde değil kovanın içinde başladığım ve yeni toprakta eski perliti kullandım bu da tam bir fiyasko oldu.ama eminim 4 ten daha fazla hasat verecek,toprağın biraz daha Coco oranını artırdım.

Son düzenleme:

GlockGen5

Müptezel
Üstad ph metre hangi marka kullanıyorsun,benim ad12 problem yarattı kalibrasyon yapmak için basılı tutunca 4.01 yerine 10.01 istiyor,bütün ph sıvıları mevcut lakin kalibre etmiyo bütün videoları izledim çözümü bulamadım adwa ad12 sıfırlama gibi birsey yok,yeni ph metre alacam ama ne alayım diye düşünüyorum yardımcı olur musun? @Canna

higthead

Jolly Green
ADwa ph metrenız kalıbre ederken warnıng veya baska hata verıyor ıse. Kalibre sularınız ya eskımıstır yada sıcak soguktan dolayı bozulmustur. Cıhaz degıstırmeden once kalıbre sularınızı yenıleyın oyle deneyın. Yıne aynı ıse cıhaz degıstırın.

C

Canna

Guest
Üstad ph metre hangi marka kullanıyorsun,benim ad12 problem yarattı kalibrasyon yapmak için basılı tutunca 4.01 yerine 10.01 istiyor,bütün ph sıvıları mevcut lakin kalibre etmiyo bütün videoları izledim çözümü bulamadım adwa ad12 sıfırlama gibi birsey yok,yeni ph metre alacam ama ne alayım diye düşünüyorum yardımcı olur musun? @Canna
Ben en ucuzunu kullaniyorum, arada bir kalibreyi kontrol ediyorum, zaten dogru ölcmüyorsa 1-3 günde bitki reaksiyon gösterir.Kalipre ettigim suyu atmadim, bir kavonazda duruyor.

GlockGen5

Müptezel
@Canna Peki sineğin türü nedir zararlı mı yararlı mı(kalibrasyon sıvılarını netten yeni sipariş ettim herbiri 500 ml 3 farklı sıvı @higthead 10.01 istemesi ben cihazla oymayınca cıktı anlam veremiyorum,sensörlerde hicbir problem yok herşey çalışıyor lakin kalibre edemiyorum

C

Canna

Guest
10 güne sorun kalmayacak inşallah bu sinekten bi kurtulursam,calmag takviyesini artırdım bu defa toppingi 6. kattan attım bakalım nasıl olacak üstad,growa kabinde değil kovanın içinde başladığım ve yeni toprakta eski perliti kullandım bu da tam bir fiyasko oldu.ama eminim 4 ten daha fazla hasat verecek,toprağın biraz daha Coco oranını artırdım.

@Canna Peki sineğin türü nedir zararlı mı yararlı mı(kalibrasyon sıvılarını netten yeni sipariş ettim herbiri 500 ml 3 farklı sıvı @higthead 10.01 istemesi ben cihazla oymayınca cıktı anlam veremiyorum,sensörlerde hicbir problem yok herşey çalışıyor lakin kalibre edemiyorum
Dostum o resimde gördügüm sinek Türkcede mantar sinegi dedikleri sinek, Aslinda mantala ilgisi yok, bitkinin köklerini yerler, sürekli topraga girip cikarlar ve yumurtalarini ya topraga yada yapraklarin altina birakirlar, aslinda neem yagi o sineklerin anasini beller, ama en az 3 gün ara ile 3 kere toprak ve yapraklarin alti dahil uygulamalisin.Kaliprasyon sivini veya tozunu saf suda eritmen gerekir. En iyisi sana gönderdigim linktekinden al bir tane. Sari sinek yaklaiici levhalar var, tavsiye ederim al bir tane koy kabinin icine, hatta 2-3 tane koy.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
  • NewGardener NewGardener:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    hahahaha* ********** hahahaha** ****** **