Nerde hata yapıyorum?

arsenal

Yeni üye
Selam kankalar,

Bir süredir uzaktan takip ediyordum, artık aranızdayım.

2 bitkim var. 1 AUTO Grandaddy Purple ve 1 REGULAR Thai Stick. Thai stick olan strese bağlı Herma oldu. Çadırı hava alsın diye kenarından açık tutuyordum, ışık sızması birinci faktör. Işığa çok yakın tutma ikinci ve yetersiz hava sirkülasyonu, yüksek nem gibi diğer çevresel faktörlerden dolayı...

Elimdeki Auto da engelli gibi, cılız bir bitkiydi. O yüzden ikisi beraber devam ettim ve doğal olarak Hermie, Auto'yu dölledi. Tohumlu da olsa içilecek bir şeyler bırakır sanmıştım ama hiç Trikom falan üretmedi, hüsran oldu. Şuan Hermie ile devam ediyorum. Ufak parçalar kesip denedim, kafası çok cılız ama hiç yoktan iyidir.

Şimdi elimde bir sürü herma tohumu olacak. Bakıyorum şekilleri falan süper, hatta 2 tanesini attım hemen filizlendi ama bunlar kesin herma mı olacak? Dişi alma şansım nedir? Hüsran mı olur yine sonu?

Auto bitki genetiği kötü, cılızdı. Onun da bir sürü tohumu oldu elimde. Şimdi bu tohum REGULAR tarafından döllenmiş AUTO bitki olduğundan, tohumları da AUTO mu olacak? Auto herma mı olur mu yoksa dişi mi olur? Ekmeye değer mi?

Ekipmanlarımı ve besleme takvimimi alta paylaşıyorum. Çok fazla gübre verdim galiba. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Görüyorum postlarınızı, müthiş tombul bitkiler yapıyorsunuz, kıskanıyorum. Benim hiç öyle bitkilerim olmadı.

---
Monkey soil adında Coco kullanıyorum. Bu toprak sanırım çöp. Bir daha almam. Plagron'dan şaşmamak lazımmış.
Gübrelerim General Hydroponics - Micro + Gro + Bloom ve CalMag. Başka bir şey kullanmıyorum.
pH olayına bu grow'un yarısında girdim. Daha önce hiç bakmazdım. pH down ve mürekkep gibi bi zımbırtıyla rengine bakarak kontrol yapıyorum.

Bi bakın bakalım eksik gedik ne var, neyi yanlış yapmışım.

Ekipmanlar:
4v4 grow tent.
600W philzon çakma led (bunu ilk 1-2 ay arası kullanıyorum)
250W HPS ışık (çiçeklenmede bunu da ilave ediyorum, ikisi bir çalışıyor)
2 fan 1 büyük dışarı hava atmak için (bunu kapalı tutuyorum çok ses yapıyor, çadırın kapısını aralık bırakıyorum)
1 küçük içeri hava sokmak için (bu gece hariç çalışıyor sürekli)
1 ufak vantilatör (7/24 çalışıyor)

Besleme takvimim şöyle:
4 lt suya karıştırdığım miktar bunlar
26 aralığa kadar ph kontrolü yapmadım, sonrasında 5.5 - 6.5 arası.

18/6 ışık ile başlıyorum.
20 ekim 2 ml cal mag 1 ml micro 1 ml grow 0,5 ml bloom
25 ekim sulama
30 ekim 2 ml cal mag 2,5 ml micro 2,5 ml grow 1 ml bloom
7 kasım 4 ml cal mag 5 ml micro 5 ml grow 2 ml bloom
13 kasım 3 ml cal mag 5 ml micro 5 ml grow 2 ml bloom
17 kasım 3 ml cal mag 4 ml micro 4 ml grow 2 ml bloom
20 kasım 3 ml cal mag 5 ml micro 3 ml grow 2 ml bloom
25 kasım 12/12 ışıklar...
27 kasım biraz yaprak koparma
29 kasım 3 ml cal mag 6 ml micro 1 ml grow 2 ml bloom
3 aralık 3 ml cal mag 6 ml micro 1 ml grow 4 ml bloom
10 aralık 3 ml cal mag 5 ml micro 1 ml gro 5 ml bloom
16 aralık 3 ml cal mag 6 ml micro 1 ml gro 6 ml bloom
21 aralık 2 ml cal mag 4 ml micro 1 ml gro 5 ml bloom
24 aralık 2 ml cal mag 4 ml micro 1 ml gro 6 ml bloom
26 aralık 2 ml cal mag 4 ml micro 2 ml gro 6 ml bloom
29 aralık 2 ml cal mag 4 ml micro 2 ml gro 6 ml bloom
1 ocak 2 ml cal mag 4 ml micro 1 ml gro 7 ml bloom
5 ocak 2 ml cal mag 4 ml micro 1 ml gro 7 ml bloom
7 ocak 2 ml cal mag 4 ml micro 1 ml gro 7 ml bloom
10 ocak flush ve ph'lı su
12 ocak gübresiz ph'lı su
17 ocak 2 ml cal mag 4 ml micro 1 ml gro 7 ml bloom

1.jpg

2.jpg

4.JPG

4.JPG

Son düzenleme:

arsenal

Yeni üye
Kesmeden önceki son halini de ekliyorum. Trikom falan yok tamamen çöp oldu. O kadar emek ve para heba oldu. Herma'ya kıyamayanlar var forumda, onlara da ibret olsun diye paylaşıyorum.

tkXteQv.jpg

EFW3JbO.jpg

esWGYRa.jpg

PUeQ703.jpg

Ü

Üye silindi 20701

Guest
4 litre suyu nereye veriyon iki bitkiye çok deyilmi legular tohumlar yüzde elli elli erkek dişi çıkma ihtimali autodan çıkanlada legular eksende yüzde elli şansın var hps kullanırken ısıya dikst et ani düşmeler çıkmalar stres yapar buda bitkiyi herma yapar herma bitki ani streslerden olur neler yaptına dikat et ışık sızması yapıcanı sanmam aşırı deyilse tabi otur düşün enbüyük sebep stres ama kendilindende olabilir sen ihtimalleri gözden geçir

A

ALTINPİPO

Guest
Kanka bu çöp oldu zaten, azot hangisinde var en fazla hangisini kısmam lazım gro blo micro?
Gubrelerın hepsını Npk değerlerine bak NPK YAZAR azot N dır en cok n hangısındeyse onu kıs ama bukadar fazla verme çok 2 3 ml haftalık oran lı gıt 1lt bıle yeter

arsenal

Yeni üye
4 litre suyu nereye veriyon iki bitkiye çok deyilmi legular tohumlar yüzde elli elli erkek dişi çıkma ihtimali autodan çıkanlada legular eksende yüzde elli şansın var hps kullanırken ısıya dikst et ani düşmeler çıkmalar stres yapar buda bitkiyi herma yapar herma bitki ani streslerden olur neler yaptına dikat et ışık sızması yapıcanı sanmam aşırı deyilse tabi otur düşün enbüyük sebep stres ama kendilindende olabilir sen ihtimalleri gözden geçir
Kanka 4 lt su ile başladım 4 bitkim vardı, öyle devam ettim ayarlamalara. 4 lt hepsini vermiyordum, ihtiyacı kadar sulama başı 1 1,5 lt falan 12 lt'lik saksıya. +Araştırdığım kadarıyla strese bağlı hermalarda en büyük faktör ışık sızması. Işıkları yakın tuttum iyi ayarlamadım onun da etkisi var, bitki yandı, top oldu. Tohumlar ekmeye değmez gibi yada scrog mu yapsam bilemedim.

Gubrelerın hepsını Npk değerlerine bak NPK YAZAR azot N dır en cok n hangısındeyse onu kıs ama bukadar fazla verme çok 2 3 ml haftalık oran lı gıt 1lt bıle yeter
Eyvallah kanka. Haftada 1 kere gübre vericem bi sonraki growda. 2-3 günde 1 sulama ihtiyacı doğuyor, 1 su 1 gübre iyi olur gibi.

Tarlacı

Yeni üye
Suyu ve gubreyi çok vermişsin bi gübre bi su şeklinde vermeliydin. 19 lt kumaş saksida maksimum 1.5 lt su veriyorum o da bitkim 40 günü gectiyse yavaş ça o bile alttan akiyor ve 2 haftada bir flush atıyorum. 2.5lt su ile sen baya yipratmissin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...