Neden bitki 5-6 dalda çiçeklenmeye girdi? (Daha 1 ay oldu)

jamaica420

Yeni üye
İlk growum sanırım güzel bir tohumu ziyan ettim gübre kullanmadım bilemedim hangisini ne kadar kullanacağımı forum çok karışık ve herkes profesyonele anlatır gibi anlatıyor basit bir anlatım şekli yok hiç ben de bu neden böyle oldu anlamadım bir bakar mısınız arkadaşlar?

Kankacım öncelikle Kurban bayramın kutlu olsun. Besin şart ama büyük tohum bankalarının sadece suyla, besinsiz bir şekilde de yetiştirilebileceğini söylüyor. Ama doğal olarak hasatın az olur. Yani bu besin konusu çok kafana takılmasın, kafan karışmasın. Growun hakkında detaylı bilgi verirsen yardımcı oluruz. Işık, kabin boyutu, genetikler, gübren varsa gübre markaların, sulama miktarın, şu ana kadar yaptığın işlemleri yaz. Burada herkes yardımcı olur.

jamaica420

Yeni üye
Senin de bayramın kutlu olsun morukcum şimdi şu şekilde balkon grow yapıyorum 10 lt saksı torf ve gübreli toprak karışımı kullanıyorum marka şeyler değil sulamayı 4 günde bir civarı yapıyorum ancak kuruyor bitki büyümedi sopa gibi ince oldu 30 cm boyunda ve çiçeklenmeye girdi yunurta kabuğu gübresi yaptım kendim ancak suyun phını hiç ayarlamadım içme suyu verdim şimdilik bu şekilde kankacım

Kankacım sonraki growlar için ph metre ve ec metre tavsiye ederim. O zaman bitki üstünde kontrolün daha fazla olur. Çok pahalı şeyler olmasına gerek yok. Üstten 1 litre solucan gübresi ekle kankam, 2 3 yemek kaşığı yarasa gübresi ekle, 4 tane muz kabuğunu blenderdan geçir kankam, fırında kurut, bunu da saksının üstünden ekle toprakla karıştır köklere zarar vermeden.

jamaica420

Yeni üye
Solucan ve muz kabuğunu yapabilirim ama tc kimlik istiyorlar yarasa gübresi siparişi için evime vermek istemiyorum kankam riskli biraz ben bitki olsun 30-40 versin bana 3 ay yeter o zaten :D

jamaica420

Yeni üye
Kanka valla balkonda öğleden sonra ile akşşam gün batımına kadar ortalama 8 saat direkt güneş alıyor onun dışında da güneş var ama gölge yerde kalıyor azot armıştım toz halinde yarım yemek kaşığı kadar o da şimdi aklıma geldi buna şimdi mi dediklerini yaoayım gübreleme işini solucan va demiştin ya moruk

Evet kankam, hemen yaparsan güzel olur. Işık iyi alıyormuş ama dediğim gibi outdoordan çok anlamam. Ne kadar Işık alması gerektiğini bilen birinin söylemesi lazım. Bitkin çiçeklenmiş zaten, Ne kadar çok çiçeklenirse o kadar hasatın artar. Dediğim şekilde yaparsan iş görür.

YouDet

Üye
Kankam selamlar.

pH ölçmeni kesinlikle öneriyorum. 10 litre saksı bu kızlara küçük oluyor, en az 18-20 litrelik kullanman daha iyi olur.
Bitkinin genel resmini atma durumun var mı?

YouDet

Üye
Kankam aşağıya attım fotoları

kankam forumda bir konu okumuştum. bitki yetersiz ışık aldığı zaman kendini çiçeğe veriyordu yanlış hatırlamıyorsam. ışık kaynaklı bir sorun olabilir. outdoor da ışık olayını pek bilmiyorum ama 8 saat yeterli bi süre gibi geldi bana.
bundan sonraki growlarında sıvı amino asit kullan kankam kesinlikle, bitkiye mucizevi bir dokunuş oluyor.
dumanın bol olsun

İlk growum sanırım güzel bir tohumu ziyan ettim gübre kullanmadım bilemedim hangisini ne kadar kullanacağımı forum çok karışık ve herkes profesyonele anlatır gibi anlatıyor basit bir anlatım şekli yok hiç ben de bu neden böyle oldu anlamadım bir bakar mısınız arkadaşlar?
Selam kanka , çiçeğe girdi dediğin için auto olduğu düşünüyorum bitkinin . Bu süre de normal autolarda çiçeklenme için . Senlik bir durum yok aslında ☺️

jamaica420

Yeni üye
Bitkinin fotoları gördüyseniz çok cılız kankalar bu bitkiye şu andan itibaren ne yapmam gerek fotolar yukarıda mevcut elimde solucan gübresi var ve organik yumurta kabuğu ve muz kabuğu gübresi yapıyorum bugünden itibaren ne yapmayalım ve tahmini bu bitki ne verir sizce

çok anlamam gram işinden ama tek sömek yapar 5 10 gr belki verir belki vermez yani. O toprakla falan olmaz bu iş kankam ya. Bahçe toprağı suladıkça taş gibi olur. Kök gelişmez, suyu çekmez, bitki gelişemez vs vs. Eylüle hazırlan derim ben :) indoora geç, 2 saksılık bir kabin, ışık, karbon filtre al, bak keyfine. Şu bitkinin stresini çektiğini değmez kankam. Sök demiyorum ama çok küçük kalmışlar. Bir şey vermez bu yani. İndoor geçersen konu açarsın sistemi kurmana sitedeki herkes yardımcı olur.

jamaica420

Yeni üye
Başka tohum patlattım all mix aldım denicem kanka bir daha balkon bakalım gözümün önünde olsunlar istiyorum hep açık özgür kızlar olsunlar :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • C Cigara0121:
  • obeb obeb:
  • C Cigara0121:
  • obeb obeb:
    hahahaha******* ** ****** hahahaha*****
  • C Cigara0121:
    hahahahahahahaha
  • C Cigara0121:
  • obeb obeb:
  • C Cigara0121:
    **** *
  • C Cigara0121:
  • obeb obeb:
    ***** hahahaha* **
  • kokokoco kokokoco:
    ******** ** *** *** *** ****** ***** ****** * ** ********** ********* ********* **** ***** ** ******* hahahaha****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • kokokoco kokokoco:
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • obeb obeb:
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ********* hahahaha*** ***
  • obeb obeb: