Ne zaman dışarıya çıkarmalıyım ?

oturanboga35

Müptezel
Arkadaşlar herkese hayırlı geceler. Çorbacı tohumları peçete de patlatıp torf toprak dolu petlere aldım. Aşağı yukarı bir haftaliklar Mart yine yaptı yapacağını her yere kar yağdığı için İzmir'e de soğuğu vurmakta. Önümüzdeki iki hafta boyunca hava sıcaklığı en yüksek 10-13 derecelerde geziyor. Sizce dışarıya çıkarmalimiyim yoksa böyle pencere kenarı devam mı edeyim? Her türlü görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Kafanız her daim yüksek olsun. Allah'a emanetsiniz.

oturanboga35

Müptezel
Bu şekilde dışarı koyarsan hepsi ölür diye tahmin ediyorum yine bilen ustalara sormak lazım naçizane benim fikrim budur mart sonuna kadar evde tut ama bardaktan çıkar küçük saksilara al
Knk o dediğin biraz zor evdekiler sus bitkisi diye biliyor muhakkak şüphelenip ne olduğuna net den bakmışlardir daha fazla büyüyüp renk vermeleri benim sonum olabilir. Sanırım biraz daha büyümelerini bekleyip toprağa atacagim.

oturanboga35

Müptezel
Kökler ışık görünce sıkıntı çıkarır diye biliyorum en azından bi saksıya alıp bir kasanın içine oturtursun üstüne naylon geçirirsin bi kaç delik catinda kuytu köşede boy atana kadar büyütürsun gözünün önünde olmus olur yada toprağa aldığın yerde üstüne 5lik Pet şişeyi kesip sera gibi düşün biraz korumuş olursun
İkinci yol mantıklı geldi knk yarın toprağa atıp üstüne pet geçireceğim

Dostum bulunduğun yeri göz önünde bulundurarak Mart sonunda al toprağa o vakite kadar 100 waat da olsa ışık ver

HighMann

Müptezel
yapacak birşey yoksa atılabilir 3-5 gün sonra ben geçen sene ocakta atmıştım 5 cm çiçeğin üstüne 50 cm kar yağdı elimle temizledim sürekli karın altından aldım sativaların hepsi pert oldu indicalar yaşadı hasatlarınıda aldım 400+ geldi hep bi sorun olcağını sanmıyorum - derecelerdede yaşıyor indica sativalar direk pert oluyo ama sativaysa bişey diyemem

Dızokush

Yeni üye
yapacak birşey yoksa atılabilir 3-5 gün sonra ben geçen sene ocakta atmıştım 5 cm çiçeğin üstüne 50 cm kar yağdı elimle temizledim sürekli karın altından aldım sativaların hepsi pert oldu indicalar yaşadı hasatlarınıda aldım 400+ geldi hep bi sorun olcağını sanmıyorum - derecelerdede yaşıyor indica sativalar direk pert oluyo ama sativaysa bişey diyemem
Aga naptın sen ya bi kere bitki eksiyi gördüğü gibi ölüyor bide üstüne kar yağmış en az hava 15 derece olmalı ki bitki fotosentez yapabilsin bana çok abartı geldi açıkçası

oturanboga35

Müptezel
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim önerileriniz için bu gün toprağa verdim bakalım ne olacak. Aslında hiç bu çorbacı tohumları ile uğraşmak istemiyorum ancak sponsor minimum sipariş miktarı beni çok üzüyor yani askerden yeni geldim ve o kadar bütçem yok. Keşke tekli yada en azından iki tane olarak sipariş verilebilse.

HighMann

Müptezel
Aga naptın sen ya bi kere bitki eksiyi gördüğü gibi ölüyor bide üstüne kar yağmış en az hava 15 derece olmalı ki bitki fotosentez yapabilsin bana çok abartı geldi açıkçası
alakası yok eksiyi görünce ölüyo diye bişe ilk kez senden duydum abartılık hiç bişey yok tecrübemi söyledim sadece gelişim zaten ilk 1-2 ay doğru dürüst olmadı ama şubat sonlarına doğru çok hızlı şekilde büyümeye başladılar

oturanboga35

Müptezel
Son durum bu arkadaşlar hakların da hayırlısı olsun. Arayıştayim tekli tohum satın alabileceğim bir yer bulursam outdoor için iki tohum almayı düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20220306_184416-min.jpg
    IMG_20220306_184416-min.jpg
    769.8 KB · Görüntüleme: 95
Kanka böyle imkanın varsa gayet güzel gelişir hadi hayırlısı arada buradan güncelle konuyu görelim.

oturanboga35

Müptezel
Selam dostlar inşallah sağlığınız sihhatiniz yerindedir. Değerli önerilerinizi almak üzere tekrardan sizlerleyim. Geçenlerde corbacidan aldığım haze sigaradan daha önce hiç olmayan bir durum oluştu ve içinden tohum çıktı (daha önce de aynı maldan defalarca aldım ancak hatırladığım kadarıyla bu ikinci tohumlu oluşu) kafası çok yüksek ve güzel sigaraydi. Tohumu patlattım öncekiler de yaptığım hatayı yapmayıp direk büyük (10 lt) saksıya dikecegim cinsiyeti konusunda bilgiye vakıf olmadığım bir bitkiye çok kaliteli ve pahalı gübreler kullanmak istemiyorum en azından cinsiyeti belli olana kadar. Npk diye bı gübre türü varmış anladığım kadarıyla. 10.15.10 gibi gibi... Böyle bir gübre önerisi yaparmisiniz bana. Ve bitkiye hangi zamanda nasıl uygulama yapmalıyım. Şimdiden vereceğiniz kıymetli bilgiler için teşekkürler. Allah'a emanetsiniz can dostlar.

Lowmembers

Müptezel
Arkadaşlar herkese hayırlı geceler. Çorbacı tohumları peçete de patlatıp torf toprak dolu petlere aldım. Aşağı yukarı bir haftaliklar Mart yine yaptı yapacağını her yere kar yağdığı için İzmir'e de soğuğu vurmakta. Önümüzdeki iki hafta boyunca hava sıcaklığı en yüksek 10-13 derecelerde geziyor. Sizce dışarıya çıkarmalimiyim yoksa böyle pencere kenarı devam mı edeyim? Her türlü görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Kafanız her daim yüksek olsun. Allah'a emanetsiniz.
Günde 2 defa. Mamasını yedikten 15 dk sonra

Lowmembers

Müptezel
Hangi npk almam lazım knk en azından veg dönemi için eğer disi çıkarsa güzel bı flower gübre alırım
Dostum aldığın insanlara en azından automu photomu diye sor bir dahakine. Belki biliyordur. Verdigi cevaba gore hareket eder de cikan tohumu ejersen kesin bir sonuc bejleyebilirsin. Oncelikle bunu belirteyim. 2. Si. Ne emek verrceksen ver bunu 2 evreli vermek zorundasin. Vegde ne verirsen cicekte onu bekleyebilirsin. Simdi emek vermeyip ilerde bosa verecegine. Simdi emek ver disi cikarsa bide cicekte emek vermemis olursun. Al bi an 3 lu yada biobiz 3 lu. Devam et git madem. Emegin azi ucuzu olmaz çünkü. İçini ferah tutup is yap yeter. Tohum ciktiysa auto bitki olma ihtimali yuksektir. Hybrid mi diyolar ne diyolar. Kac gun kldu cicege girerse bilki autodur. Yani simdi emek vermen gerei diye dusunuyorum bloomu bekleyip 2x vakit kaybetme ihtimalindense

oturanboga35

Müptezel
Dostum aldığın insanlara en azından automu photomu diye sor bir dahakine. Belki biliyordur. Verdigi cevaba gore hareket eder de cikan tohumu ejersen kesin bir sonuc bejleyebilirsin. Oncelikle bunu belirteyim. 2. Si. Ne emek verrceksen ver bunu 2 evreli vermek zorundasin. Vegde ne verirsen cicekte onu bekleyebilirsin. Simdi emek vermeyip ilerde bosa verecegine. Simdi emek ver disi cikarsa bide cicekte emek vermemis olursun. Al bi an 3 lu yada biobiz 3 lu. Devam et git madem. Emegin azi ucuzu olmaz çünkü. İçini ferah tutup is yap yeter. Tohum ciktiysa auto bitki olma ihtimali yuksektir. Hybrid mi diyolar ne diyolar. Kac gun kldu cicege girerse bilki autodur. Yani simdi emek vermen gerei diye dusunuyorum bloomu bekleyip 2x vakit kaybetme ihtimalindense
Sağolasın dostum. Yarın gidip 10 lt torf toprağa dikicem. Dediğin gübreler den de en yakın zamanda sipariş geçerim. Outdoor dikecegim için auto mu photo mu farketmez diye düşünüyorum inşallah yanlış düşünmüyorumdur. Corbaci çay mahalle çocuğu auto mu photomu diye sorsam. İnan beni her gördüğünde parmağıyla gösterir. Erkek dişi olayı da artık nasip

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********