Mushroom Help

sensil

Yeni üye
Substrarı ksynatıktan sonra al kavanoza Kavanozlar ın ağzını alüminyum folyo ile kapat sonra kavanozu 1 saat daha kaynat substrat içinde iken sonra aşılama yap (soğuduktan sonra) Coco vermilkilit de iş görür
aşırya kaçmamışımdır umarım ama ben 1 saat kavanozlama yapmadan 250 ml suya 250 gr çavdar ekleyerek kaynatıp kavanozladıktan sonra da 3 saat sternizasyon yaparak totalde 4 saate vardırdım .

mami10_

Doktor
aşırya kaçmamışımdır umarım ama ben 1 saat kavanozlama yapmadan 250 ml suya 250 gr çavdar ekleyerek kaynatıp kavanozladıktan sonra da 3 saat sternizasyon yaparak totalde 4 saate vardırdım .
Tamam sorun diyil olur öyle
Rusca biliyorsan buna bak zaten pek fazla bilmene de gerek yok ne yaptığına bak yeter.

sensil

Yeni üye
Tamam sorun diyil olur öyle
Rusca biliyorsan buna bak zaten pek fazla bilmene de gerek yok ne yaptığına bak yeter.
altyazılı izledim gayet faydalı video, subsrat hazırlığı konusu az cok netleştiğine göre coco ile vermikültün hazırlanışına geçebiliriz. Şimdi ikisini ne şekilde karıştırıp kaynatmalıyız ? Kaynatmak gerekli mi ?, Öyleyse Ayrı ayrı kaynatıp birleştirmekmi mantıklı ve Kaynatma Süresini ne belirliyor ve ne kadar sürmeli ? , Son olark karışımın Oran Orantısı nasıl olmalı ?

mami10_

Doktor
altyazılı izledim gayet faydalı video, subsrat hazırlığı konusu az cok netleştiğine göre coco ile vermikültün hazırlanışına geçebiliriz. Şimdi ikisini ne şekilde karıştırıp kaynatmalıyız ? Kaynatmak gerekli mi ?, Öyleyse Ayrı ayrı kaynatıp birleştirmekmi mantıklı ve Kaynatma Süresini ne belirliyor ve ne kadar sürmeli ? , Son olark karışımın Oran Orantısı nasıl olmalı ?
Şu an kaynatmayacaksın her halde, yalan yalnış bilgi vermek istemiyorum dostum, ben Coco kullanmadım ve bilmiyorum tam olarak.
At dışkısı saman kullandım ben ve bunu 3 saat kaynatıyordum poşetin içinde
Kaynama süresi genellikle 3 saat oluyor, çünkü bakteriler 3 saat boyunca yüksek ısıya maruz kaldığında sporları parçalanır ve ölürler
Burda bir arkadaş vardı Coco ile yapan ama oda her şeyini sildi gitti belki o yardımcı olurdu

sensil

Yeni üye
Buraya kadar gelmişken senin teknikleri sürdürücez mecbur bro, bi arkadaş var eşek dışkısı temin edebiliyor saman kolay zaten şimdi merak ettiğim bunla yapabilirmiyiz ona göre göndermesini isticem coco ile bu işe girişmekte bi gizem varda öğrenmek bu başlığada kısmet olmayacak galiba

mami10_

Doktor
Buraya kadar gelmişken senin teknikleri sürdürücez mecbur bro, bi arkadaş var eşek dışkısı temin edebiliyor saman kolay zaten şimdi merak ettiğim bunla yapabilirmiyiz ona göre göndermesini isticem coco ile bu işe girişmekte bi gizem varda öğrenmek bu başlığada kısmet olmayacak galiba
Yani at eşşek falan her şey olur inek domuz
Saman zaten dışının içinde de oluyor
Yani Mirim Coco ile falan hiç uğraşmadıö ben mantar doğal ortamda nerden bulacak Cocoyu dimi doğal ortamı taklit etmek daha iyi

sensil

Yeni üye
Yani at eşşek falan her şey olur inek domuz
Saman zaten dışının içinde de oluyor
Yani Mirim Coco ile falan hiç uğraşmadıö ben mantar doğal ortamda nerden bulacak Cocoyu dimi doğal ortamı taklit etmek daha iyi
bizim iş gene yalan oldu sanırım bro sabrım şimdi yeni taştı . 5 inci gün bugün büyük umutla bakayım dedim, gene önceki gibi... Zirhem miselyum tutmamış kavanozlar ... Ben gene beklerim 20 gün filanda olmaz galiba artık. Elimizde bi ton bardakla kaldık... Şimdi sana sorum önceki başarısız growdan kalan çavdarlar hala aynı kavanozlarda bekliyor bide yenileri eklencek bunlardan kurtulmam lazım hani . kapakları açsam ortalığa istenmeyen hastalık yayabilecek şeyler çıkma durumu olabilir mi ? Yada ne bilim götürüp bunları çam ağaçlarının bol olduğu bir yerde parçalasammı bir ihtimal olurda tutar da torpaklarımıza sihirli mantarlar sıçrar .. .

mami10_

Doktor
bizim iş gene yalan oldu sanırım bro sabrım şimdi yeni taştı . 5 inci gün bugün büyük umutla bakayım dedim, gene önceki gibi... Zirhem miselyum tutmamış kavanozlar ... Ben gene beklerim 20 gün filanda olmaz galiba artık. Elimizde bi ton bardakla kaldık... Şimdi sana sorum önceki başarısız growdan kalan çavdarlar hala aynı kavanozlarda bekliyor bide yenileri eklencek bunlardan kurtulmam lazım hani . kapakları açsam ortalığa istenmeyen hastalık yayabilecek şeyler çıkma durumu olabilir mi ? Yada ne bilim götürüp bunları çam ağaçlarının bol olduğu bir yerde parçalasammı bir ihtimal olurda tutar da torpaklarımıza sihirli mantarlar sıçrar .. .
İsı ne durumda? 27 30 derece iyi oluyor misel gelişimi oluyor.
Bir yerde hata yapıyorsun da prosesi görmediğim için bir şey diyemiyorum, elinde spor kaldı mı bu sefer ben böyle güzelce anlatımlı yazayım sana harfiyen uygula
Uzaktan da pek sağlıklı olmuyor anlatmak ama yapacak bir şey yok
Yani milyonda bir de olsa oda bir ihtimal git dök bakalım ne olacak
Ama yeni olanları bırak dursun belki bir şey olur
En zor kısım aşılama kısmı bu kısmı geçidin mi gerisi kolay
Ha genetik ne onu da sorayım
Coco vermilkilit de öğrendim senin için

sensil

Yeni üye
Kendim yapamasamda coco ile vermikülün hazırlanışını bu hayatta öğrenmek isterim, sende cennetlik olursun hem eminim algı kapılarını apaçık etmek isteyen bir çok birey konunun takibindedir... Genetik olarak 3 tür istetmiştim üstlerinde isimleri yazılı olmadan geldiler 2 fly ilk seferde harcandı şimdide sonuncusu o yüzden ismide bilemicem... Haklısın galiba , valla planı kurdum bir bir cepleyip toplamda 25 seferde 25 ağaçda kavanızları dökeceğim aksi halde merklı birine denk düşersek soruların ardı arkası kesilmez..Şimdi yeniden spor temin etsem son seferde yaptıklarımdan farklı olarak ne yapabilirmki... La bu iş için kaç gün öncesinden zihin boşaltma egzersizlerini bile yaptım kaç yaşımdayım bir kere bile yanaşmamışımdır böyle şeylere .. Neyse bro sen genede harfiyen bir tarif çıkarısan sırf zahmetin için bir daha spoor print istetme zahmetine gireceğim ama sadecesen anlatıcaksın diye yoksa ne heves kaldı nede moreal...

mami10_

Doktor
Kendim yapamasamda coco ile vermikülün hazırlanışını bu hayatta öğrenmek isterim, sende cennetlik olursun hem eminim algı kapılarını apaçık etmek isteyen bir çok birey konunun takibindedir... Genetik olarak 3 tür istetmiştim üstlerinde isimleri yazılı olmadan geldiler 2 fly ilk seferde harcandı şimdide sonuncusu o yüzden ismide bilemicem... Haklısın galiba , valla planı kurdum bir bir cepleyip toplamda 25 seferde 25 ağaçda kavanızları dökeceğim aksi halde merklı birine denk düşersek soruların ardı arkası kesilmez..Şimdi yeniden spor temin etsem son seferde yaptıklarımdan farklı olarak ne yapabilirmki... La bu iş için kaç gün öncesinden zihin boşaltma egzersizlerini bile yaptım kaç yaşımdayım bir kere bile yanaşmamışımdır böyle şeylere .. Neyse bro sen genede harfiyen bir tarif çıkarısan sırf zahmetin için bir daha spoor print istetme zahmetine gireceğim ama sadecesen anlatıcaksın diye yoksa ne heves kaldı nede moreal...
Ne hevesini düşür ne de moralini zihnini yüksek tut başarı odaklı ol
Sadece başarıya odaklan, başka hiç bir şey
Genetiklerin ismini 3 nüde yaz bakalım hangisi var elinde çünkü bazı genetikler agresif olur ilk başlamak için uygun değildir
Mantar oy gibi kolay yetişmez bir az zordur elin alıştı mı gözü kapalı yaparsın
Ben müsait bir zamanda etraflı yazarım sana merak etme
Coco da merak etme çok kolaymış
Mantarların hazır olduktan sonrs da sana 3 ÇÜ göz meditasyon öğretirim sürüşde zirve yaşarsın

sensil

Yeni üye
Bro, baktım şimdi Psilocybe Azorescens, Panaeolus Cyanescens, Psilocybe Cyunescens, Psilocybe Semilanceata, Psilocybe Cubensis olmak üzere 5 tür varmış...E mağazada aynı şekil bu türleri satıyor. Şimdi Ben misafir hesap ile fake mail aracılığıyla alışveriş yaptığım için hangi türleri istetmiş olabileceğime dair bilgiye ulaşamıyorum bu çok önemli bir etkenmi ? Mesela yukarıdaki türlerden hangisi daha inatçı kolonizasyon aşamasında ?, Yada benim durumumu yaşatma ihtimali hangisinde daha yüksek ? son seferde ayrıca nemi % 80 den aşağı düşürmedim , sıcaklık ise 19,20,21,22,23 C dolaylarındaydı...

mami10_

Doktor
Szur
Bro, baktım şimdi Psilocybe Azorescens, Panaeolus Cyanescens, Psilocybe Cyunescens, Psilocybe Semilanceata, Psilocybe Cubensis olmak üzere 5 tür varmış...E mağazada aynı şekil bu türleri satıyor. Şimdi Ben misafir hesap ile fake mail aracılığıyla alışveriş yaptığım için hangi türleri istetmiş olabileceğime dair bilgiye ulaşamıyorum bu çok önemli bir etkenmi ? Mesela yukarıdaki türlerden hangisi daha inatçı kolonizasyon aşamasında ?, Yada benim durumumu yaşatma ihtimali hangisinde daha yüksek ? son seferde ayrıca nemi % 80 den aşağı düşürmedim , sıcaklık ise 19,20,21,22,23 C dolaylarındaydı...
Azorescens, ve cubensisi biliyorum diğerleri hakkında bilgim yok ama araştırırm
Azorun yerel adı uçan daire en yüksek pslobini içerir diye bilirim çok güçlü ve ağır bir kafası var yani uzya gidiyorsun öyle düşün misel gelişimi riskli bir az kumlu ve çok nemli toprakta yetişir genellikle dünyanın batısında yetişir
Cubensis de gold cup olarak geçiyor yetiştirmeyi bir az kolay
İlk etapta ben herkese king lizard ve ya golden teacher öneririm
Benim bir spor mağazam vardı ukrsnysds satıyırlsrdı ama atık gönderim yapmıyorlar
Zsnımca bu mantarların bir çoğu pro insanlar için

Sanpedro

Yeni üye
Ne hevesini düşür ne de moralini zihnini yüksek tut başarı odaklı ol
Sadece başarıya odaklan, başka hiç bir şey
Genetiklerin ismini 3 nüde yaz bakalım hangisi var elinde çünkü bazı genetikler agresif olur ilk başlamak için uygun değildir
Mantar oy gibi kolay yetişmez bir az zordur elin alıştı mı gözü kapalı yaparsın
Ben müsait bir zamanda etraflı yazarım sana merak etme
Coco da merak etme çok kolaymış
Mantarların hazır olduktan sonrs da sana 3 ÇÜ göz meditasyon öğretirim sürüşde zirve yaşarsın
Meditasyondan bahseder misin, mantar mevcut kullanabikiyorum
Meraketme 4 ay uğraştım şuan 4 çeşit var elimde ve hepsini sorunsuz yetistirebiliyorum

mami10_

Doktor
Dostum geçelim aşılama bölümüne artık şu an müsaitim ve yazayım ekran görüntüsü felan alırsın
Malzemeler
500 ml kavanoz (kaç adet yapacaksan o kadar yeni al tercihen daha sağlıklı olur)
Folyo
Para lastiği
Buğday (gdosuz ve organik al)
Saf su (eczaneden al)
Şırınga
Vermilkilit
Once buğdayları 3-4 kere güzelce yıka her hangi bir madde çer çöp kalmasın
Sonra 8-12 saat suda dinlenir fazla kalmasın suda şişsin sadece
Daha sonra 15 dakika normal tencerede kaynat
Ve sonra süzüp güzelce havlu ile kurut havlu temiz ve deterjanls "yıkanmamış" olsun
Sonra 500 ml kavanoza 2 yemek kaşığı vermilkilit ilave et ve kavanozun 2/3 nü buğday ile doldur
Ve ağzına folyoyu 4 katlı yapıp güzelce kapk gibi koy ve para bandı ile sar
Sonra düdüklüde 1 saat kaynat, düdüklü yoksa normal tencerede 3 saat
ama düdüklü iyi konum komşudan temin et
Sonra kvanozları soyumsğs bırak, soğuduktan sonra etrafı güzelce dezenfekte et maske bone eldiven temiz kıyafet kendin de güzelce duş al (her etapta böyle hijyenik ol)
Sonra şırınga ile 2ve ya 3 ml enjeksiyondan ilave et 5 parçaya böl ya i 6 farklı yerden enjeksiyon yap
Orta ve 4 kenar sonra o kenarları hafif ce genişlet ve flaster ile kapa
Sonra 27-30 derece sıcaklıkta beklet 1 hafta içinde misel göreceksin
Misel yüzde 30-40 geliştiği zaman kvanozları güzelce salla miselin daha iyi gelişmesi için ilk etap bu kadar
Misel gelistikten sonra gelişim için monotub mu klasik sera yöntemi seçeneğine karar ver
Ve dışkı mı Coco mu hangisi ile devam edeceğine göre konuşuruz umarım başarılı olursun

mami10_

Doktor
Meditasyondan bahseder misin, mantar mevcut kullanabikiyorum

Meraketme 4 ay uğraştım şuan 4 çeşit var elimde ve hepsini sorunsuz yetistirebiliyorum
Meditssyonun amacı farklı ruhsal deneyim için
Eğlence amacı için değil bunu belirteyim öncelikle
Sen ne amaçla kullanıyorsun?

Bedoman

Yeni üye
Meditssyonun amacı farklı ruhsal deneyim için
Eğlence amacı için değil bunu belirteyim öncelikle
Sen ne amaçla kullanıyorsun?
Dostum tam benim kafadansın bende mantar dmt gibi maddeleri meditasyon ve ruhsal gezinti için kullanmayı istiyorum. Mantar ile meditasyon yöntemlerini senden öğrenmek isterim

Sanpedro

Yeni üye
Dostum tam benim kafadansın bende mantar dmt gibi maddeleri meditasyon ve ruhsal gezinti için kullanmayı istiyorum. Mantar ile meditasyon yöntemlerini senden öğrenmek isterim
Bende başka bir arkadaşın tavsiyesi ile yaptım 10 gün boyunca hayvansal gıdalardan uzak durdum yemedim hiç sigarada yok dedi ama ben dayanamadım, işlenmiş gıdalar abur cubur kola meyve suyu aklına ne gelirse yasak, her akşam cevap aradığın soruları kendine sorarak meditasyon yapacaksın akşam yada gece sakin bir kenarda gözler kapalı aklındaki sorular ben kimim amacım ne neyin parçasıyız nerden geldik nereye gidiyoruz gibi son mantar almadan 8 saat birşey yiyip içme, mantarı yiyince yine bu sorulara odaklanarak meditasyon yapıyorsun bir kaç cevap alabilirsin

ben pf tek taktiği ile yapmayı planlıyorum da, yabancı forumlardan ingilizcem olmadığı için anca çeviriyle anlamaya çalışıyorum. valla daha başlamadım ama baya bi zorlancaz gibi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    +2
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    +1
    *** **** ******** ***** ******** ********** **** **
  • İstanbul İstanbul:
    +1
    *** **** ***** ******* ***** ** *** ****** *** ** ********* * *** **** ******** ***** ******** ********** **** **
    ***** hahahaha* ****** ****** ****** *******
    **** ***** *** ***** *** ***** ******** ********* ********** ** ****** *** ***** ******* *****
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ******* ******* ***** ********* **** **** ******** *** **** ******** ***** ******** ********** **** **
    *** ** ***** **** * *** ******** **** ***** ******* ******* ***** ********* **** **** ********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ****** ** ****** *** ****** ***** *** ***** *** ***** ******** ********* **
    ******* ***** * * * ****** **** ***** ******** ******** ******** ********* ******* ** ** *** **** *** *** ***** ***** ******* hahahaha* ****** ****** ****** *******
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ** ******** **
    ******* ***** ***** ******** *** ** ******** **** ** ********* ****** ** ****** *** **
    *** ****** ** ******** ******** ** *** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha ******* hahahaha******* ***** ****** ********* ** ******* *** hahahaha****
    ****** hahahaha******* ***** ****** ********* **** hahahaha** ******* *** **** ********* ******** ******** ********** *** * hahahaha******* *** **
  • İstanbul İstanbul:
    ******* hahahaha*********
    ******** **** ** ******* hahahaha*********
  • İstanbul İstanbul:
    İstanbul İstanbul: **