Mikoriza Mantarı

arkadaşlar aranızda mikoriza kullanan varmı varsa etkileri nasıl değermi kullanmaya buldum ama çok pahalı sıvı toz ve granül halinde olanlar var hangisini önerirsiniz

Organik

Kıdemli Üye
İçerisindeki faydalı bakteriler(mantar) sayesinde sağlıklı ve dirençli kök sistemini destekleyen ürün diyebiliriz kullanmak zorundamısın hayır ama baya bir yararı var kök gelişimine,strese,toprağı daha verimli kullanmada tamamen tercihine bağlı genelde küçük saksıdan büyük saksıya aktarılırken toz halindeki komple çevresine serpilir öyle ekilir .

Mikoriza bitki köklerini diğer patojenik organizmalara karşı koruduğu gibi çevre faktörlerinin yarattığı ağır metal toksisitesi ve tuzluluk gibi streslere karşı da bitkiyi korumakta ve bitkinin direncini arttırmaktadır .

higthead

Jolly Green
Bro kullanmadım ama sonrakı growumda kullanıcam jellyfısh , an voodo juice , trantula , pirhana bu 4 llüyü net kullanıcam.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Bro kullanmadım ama sonrakı growumda kullanıcam jellyfısh , an voodo juice , trantula , pirhana bu 4 llüyü net kullanıcam.
kanka mikoriza sentetik besin ile yaşayamaz diye okumuştum, organik gübrelemelerde bitkinin direk sindiremeyeceği şeyleri kendi sindirip bitkiye hazır hale getiriyor, bir çeşit mutualist yaşam gibi düşünebiliriz. yabancı bi forumda okumuştum, net bilgim yok ama burada da muhabbetinin geçtiğini hatırlıyorum. onun yerine b52 de eklesen öyle bir 4'lü ile daha sağlıklı bi bitki yetiştirirsin diye düşünüyorum.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
arkadaşlar aranızda mikoriza kullanan varmı varsa etkileri nasıl değermi kullanmaya buldum ama çok pahalı sıvı toz ve granül halinde olanlar var hangisini önerirsiniz
sıvı, katı veya toz farketmez, yada super soil de olur, organik gübre beslemelerde, mikoriza'dan oldukça verim alabilen var. ancak AN gibi sentetik ürün kullanacaksan benim bildiğim kadarıyla hiç bi faydasını görmezsin. paranı öyle çöpe atacağına yan besinlere harca o parayı. he organik yapcam diyosan, toz olanından alsan kafi.

higthead

Jolly Green
kanka mikoriza sentetik besin ile yaşayamaz diye okumuştum, organik gübrelemelerde bitkinin direk sindiremeyeceği şeyleri kendi sindirip bitkiye hazır hale getiriyor, bir çeşit mutualist yaşam gibi düşünebiliriz. yabancı bi forumda okumuştum, net bilgim yok ama burada da muhabbetinin geçtiğini hatırlıyorum. onun yerine b52 de eklesen öyle bir 4'lü ile daha sağlıklı bi bitki yetiştirirsin diye düşünüyorum.

Ozaman jellyfısh cıkartıyorum 3 lu ıle dewam ederım b-52 zaten cepte bıde organızmaları beslemek ıcıun carboload ıs tamamdır=)

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Ozaman jellyfısh cıkartıyorum 3 lu ıle dewam ederım b-52 zaten cepte bıde organızmaları beslemek ıcıun carboload ıs tamamdır=)
aa kanka bi sn bekle. ben jelly fish görmedim direk toz mikoriza falan diyosun sandım vodoo,tarantula ve piranha ile. çıkarma jellyfish diyosan o da an zaten. b52 de varsa harika veg dönem geçirirsin. carboload yerine budcandy tercih edebilirsin. bud candy varsa carboload kullanmana pek gerek yok. arada keçiboynuzlu verebilirsin sonlara doğru. çiçeklenmede bud candy, bigbd, overdrive kullanırsan çiçeklerin tadından yenmez bol bol şişkin sömeklerin olur :) sağlıklı growlar kankam.

higthead

Jolly Green
aa kanka bi sn bekle. ben jelly fish görmedim direk toz mikoriza falan diyosun sandım vodoo,tarantula ve piranha ile. çıkarma jellyfish diyosan o da an zaten. b52 de varsa harika veg dönem geçirirsin. carboload yerine budcandy tercih edebilirsin. bud candy varsa carboload kullanmana pek gerek yok. arada keçiboynuzlu verebilirsin sonlara doğru. çiçeklenmede bud candy, bigbd, overdrive kullanırsan çiçeklerin tadından yenmez bol bol şişkin sömeklerin olur :) sağlıklı growlar kankam.

hemen Suankı kızlarımın yemeklerını yazıorum sana. Yenı growda koklendırıcıler gırıcek

an connoisseur bloom a-b
b-52
bud candy
big bud
overdrive (son 2 hafta)
rıhıno skın
sensızym

biobizz 3 u vazgecılmezım
calmag
actı vera
alga mıc

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ***** ********