Micro grow

Turna26

Yeni üye
İyi günler öncelikle herkese merhabalar evimde saklı gizli bir grow yapmak istiyorum bunun için de bilgisayar kasasını uygun gördüm bilgisayar kasamın boyu ve eni 37x37 içerisinde ki herşeyi sökeceğim tek bitki yetiştirmeyi düşünüyorum sistemin yapısı ve malzemeler için önerilerinize açığım bu da kasamın fotoğrafı
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum hayatım sadece spor ev spor ev kendime bir uğraş ve biraz da olsa harmanlığımı geçirecek bir şey arıyorum

dokko

Üye
dar alanda bitkiye cok iyi eğitim ve lst yapilmasi gerekir maximum hasat için.bu konularsa video izlemeni oneririm

mami10_

Doktor
Ben olsam kasanın üzerine 2 - 3 tane cob led monte ederdim, güzel bir uzun kasa boyuncs saksı şu uzun saksılardsn kullanırdım bitki uzadıkça da saksı boyunca lst yapardım
Gübre biobiz indoor pack 250ml
Toprak 5 litrelik torf al compo sana gardengold tarzı toprak kullanırdım
Giriş çıkış fanı da bilgisayardan çıkan fanlar kullan
Mini nem mskinssı falan isteğe göre eklersin

Turna26

Yeni üye
Ben olsam kasanın üzerine 2 - 3 tane cob led monte ederdim, güzel bir uzun kasa boyuncs saksı şu uzun saksılardsn kullanırdım bitki uzadıkça da saksı boyunca lst yapardım
Gübre biobiz indoor pack 250ml
Toprak 5 litrelik torf al compo sana gardengold tarzı toprak kullanırdım
Giriş çıkış fanı da bilgisayardan çıkan fanlar kullan
Mini nem mskinssı falan isteğe göre eklersin

Cobled çok mantıklı yada torch ampul 1 tane bitki olacagını varsayarsak ve micro grow oldugu için 2-3 adet işini görecektir daha fazlası ısı problemi yaratabilir alan küçük oldugu için

mami10_

Doktor
Baska neye ihtiyacım var kardom kasa küçük saksı kaç lt olsun ısıkla arasında mesafe nasıl olsun ve neler alayım basla
Saksı kasa uzunluğunda olsun, 4, 7-5 ltre oluyor sanırım, toprak gardengold marka al 10 litre yeter sna gübre biobiz indoor pack al ışık la mesfe önemli değil zaten bitkiyi küçük tutmak gerekiyor ne kadar yakın olursa bitki O kadar ufak olur Şimdilik aklıma gelenler bunlar Ha bir pH ölçer al
Sen Glow başla geri kalanı yavaş yavaş hallolur buradan sorarsın yardımcı oluruz

liquidcalcium

Yeni üye
Hadiona cob led tak desem 50cm lazım en az . Yakın tutsan bitki yanacak vs . Onun yerine naylon poşet kestir boya badanacıdan sera gibi bir kurulum yap bantlarla yapıştırarak takıl sonuna kadar . Tripod vs ilede ışık takarsın. Alternatif cok bu biraz fantazi zaman kaybı .

Turna26

Yeni üye
Yaparsın kanka neden olmasın. İnternette tonla başarılı örneği var sonuçta. Beklentini ona göre tutacaksın ve mümkün olduğunca az masraf yapacaksın o kadar. Kasa biraz daha büyük olsaymış iyi olurmuş, şu atx kasalar falan.

Örnekteki sanırım seninkinden büyük bir kasa. Bir de eleman veg ve çiçeklenme için ayrı ayrı iki led yapmış. Onun çok etkisi var bitki üzerinde. Ayrıca genetik önemli, kısa süreli ve çok büyümeyen auto genetikler daha uygun böyle küçük alanlar için. İndica ağırlıklılarla daha rahat edersin.

Ben de bir tane setup yapsam mı diye düşünüyorum arada valla:) Keyifli iş. Burada bir arkadaş pc içinde çok güzel organik yetiştirme yapmıştı ama bulamadım şimdi. CFL lambalar ve gübre olarak leonardit kullanmıştı.
Valla kanka kasa çok küçük tek beni üzen nolta o ya

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********* hahahaha********** ********* ***** ****** ****** *** ***** hahahaha******** ***** ******** **** hahahaha ****** ********** ****** ******** hahahaha ****
  • L Legend86:
    *** hahahaha ** ***** *** **** ********* ***
  • Sleepless Sleepless:
    ********* hahahaha** ****** ****** ** ***
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ****** ******* ****** ****** ** **** **
  • deyorke deyorke:
    *** **** *** *** ********* *** **** ******* *** hahahaha **** **** ********** *** ***** **** *** ***
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    ****** ******* **** ******** **** ** **** **** hahahaha
  • deyorke deyorke:
    hahahaha ***** ******* ***** ****** *** ******** *** ******* ** ****** *******
  • deyorke deyorke:
    ** **
  • C CHaRaMBoL:
    ** *** ***** ** ****** ****** ******* ******* ** ***** ****** ******* ****** *******
  • NewGardener NewGardener:
    ***** **** hahahaha*
    ********** **** ***** ******** **** hahahaha* **** ******* ****
  • C CHaRaMBoL:
    hahahahahahahaha
    +1