Meyve kabuğundan sıvı gübre yapımı

Bluesmoke

Kıdemli Üye
Bazılarımızın gücü en iyi gübreleri almaya yeterken bazılarımızın ki yetmez maalesef bende bu noktada ufak bir tavsiye vermek istedim.

Evde yediğiniz mevye kabuklarını çöpe atmıyoruz ve bir poşette biriktiyoruz.
Bir süre meyve kabukları bekledikten sonra yavaş yavaş çürümeye başlayacak. Tamda bu noktada şişeye veya büyük bir kovaya aktarıyoruz içine su dolduruyoruz.
Geriye de beklemek kalıyor. Arada karıştırıyoruz, ne kadar beklerse o kadar iyi, meyve kabuğundaki vitamin ve mineraller suya geçiyor yavaş yavaş. En az 10 gün beklettikten sonra kullanabiliriz. İlk kullanacağınız zaman fazla vermeyin bitki yanabilir yoğun gübreden dolayı. Az az verin bitki de sorun oluşmuyorsa zamanla biraz biraz fazlalaştırın. Acemi iken böyle gübre yapıyordum iş görüyordu.

Son düzenleme:

Mhmt1212

Üye
Bazılarımızın gücü en iyi gübreleri almaya yeterken bazılarımızın ki yetmez maalesef bende bu noktada ufak bir tavsiye vermek istedim.

Evde yediğiniz mevye kabuklarını çöpe atmıyoruz ve bir poşette biriktiyoruz.
Bir süre meyve kabukları bekledikten sonra yavaş yavaş çürümeye başlayacak. Tamda bu noktada şişeye veya büyük bir kovaya aktarıyoruz içine su dolduruyoruz.
Geriye de beklemek kalıyor. Arada karıştırıyoruz, ne kadar beklerse o kadar iyi, meyve kabuğundaki vitamin ve mineraller suya geçiyor yavaş yavaş. En az 10 beklettikten sonra kullanabiliriz. İlk kullanacağınız zaman fazla vermeyin bitki yanabilir yoğun gübreden dolayı. Az az verin bitki de sorun oluşmuyorsa zamanla biraz biraz fazlalaştırın. Acemi iken böyle gübre yapıyordum iş görüyordu.
Hocam bunu veg dönümünden beri mi vermeye başlayalım ve kaç günde bir siz veriyorsunuz direk biobizz gibi suya mı damlatayım

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ** ***** ******** ****** ****** ***** ****** ********* ****** ********* ********* **********