Mantar sporun dayanma süresi

Dostlar askere gelmeden 3.4 ay önce spor siparişi verdim elime ulaştı buzdolabına koydum ama bir türlü yetiştirmeye fırsatım olmadı paketi hiç açmadım aynı şekilde dolapta duruyor 10 ay olmuştur spor zarar görüşmüdür bir sitede hatırlıyorum 1 yıl sonra işleme alınan sporların saglikli oldugu görülmüştür yazıyordu ama tamda emin değilim üzerinden uzun zaman geçti eğer olur diyorsanız şimdiden malzemeleri almaya başlayacağım bilen varsa dayanıklılık süresini soyleyebilirmi ?

Dostlar askere gelmeden 3.4 ay önce spor siparişi verdim elime ulaştı buzdolabına koydum ama bir türlü yetiştirmeye fırsatım olmadı paketi hiç açmadım aynı şekilde dolapta duruyor 10 ay olmuştur spor zarar görüşmüdür bir sitede hatırlıyorum 1 yıl sonra işleme alınan sporların saglikli oldugu görülmüştür yazıyordu ama tamda emin değilim üzerinden uzun zaman geçti eğer olur diyorsanız şimdiden malzemeleri almaya başlayacağım bilen varsa dayanıklılık süresini soyleyebilirmi ?
Ben iki yila kadar çıkabilir diye okuyup araştırdım. Hatta bir durumda 5 yıllık spor kullanan birini okudum. bence bir şey olmaz ancak ekipmanları yeni toplayacaksan kesinlikle çok dikkatli çalış. laboratuvar ortamında bile kontamine olan kavanozlar çıkıyor. hayırlı forumlar.

Kickstrt

Üye
Sporu saklama şeklin yanlış ama zarar gördüğünü düşünmüyorum, uygun koşulda saklarsan 4-5 sene rahatlıkla iş görür. Dehidrasyon olduğu için 1 sene beklemiş sporun yeniden rehidrasyonu için sağlıklı süre 1 gün, 2 sene beklemişi 2 gün diye devam eder. Ortalama 3 sene uygun şekilde saklanmış sporda %30-40 arası kayıp olabiliyor, hesabı buna göre yaparsın.
Tahıl hazırlamadan bir gün önce şırınganı hazırla steril şekilde karanlıkta sakla, ışık görmemesi gerekiyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ayhan Chat bot:
  • kralartur01 kralartur01:
  • A ax-b:
    ***** ***** ***** **
    kralartur01 kralartur01: ***** ***** ***** **