Magic mushroom yetiştirme hakkında ufak sorular

gmdenli

Yeni üye
Magic mushroom yetiştirmek istiyorum. Spor şırıngası oluşturmayı vesayre biliyorum fakat 2 soru var aklımda . Birincisi sporlar beyazladıktan sonra bu sporları toprak benzeri birşeye katıp karıştırıyorlar . Burda anlamadığım şey sporlar topraktan bakteri kapmazmı veya o karıştırdıkları şey toprakmı. İkincisi bu toprak hazır olup katılaştıktan sonra bunu koyacakları kutunun altına beyaz bir toz (substrat deniyor sanırım) seriyorlar ve üzerine aliminyum folyo kapatıyorlar . Sorum bu substrat ne olmalı .
Bu konuyu yazarken aklıma bi soru daha geldi kusura bakmayın . Sporlar beyazladıktan sonra bakteriye karşı eskisi kadar hassamı oluyorlar (toprakla karışıyor sonuçta . Steril toprak varmı). Sorularım bu kadar . Bilen büyüklerim varsa bana anlatsın lütfen .

LvbelC5

Kıdemli Üye
kanka bildiğim kadarıyla toprak değilde bugdayla yapılıyor shroom kavanoza kaynamış buğday koyuyorlar sporları kavanozun duvarlarına veriyorlar sonra zaten küf oluşuyor küf git gide mantara dönüşüyor

LvbelC5

Kıdemli Üye
Shroom gerçekten çok zahmetli iş buyuksehirlerde yaşıyorsan (İstanbul felan gibi yerlerde) biraz araştırınca bulabileceğin birşey ayrıca fiyatı pahalı değil diye biliyorum yani en ufak mikropta bütün bir spor olebiliyor çok hassas bişey

gmdenli

Yeni üye
Shroom gerçekten çok zahmetli iş buyuksehirlerde yaşıyorsan (İstanbul felan gibi yerlerde) biraz araştırınca bulabileceğin birşey ayrıca fiyatı pahalı değil diye biliyorum yani en ufak mikropta bütün bir spor olebiliyor çok hassas bişey
Evet biliyorum fakat ben çok meraklısı değilim bunun sadece hobi olarak yetiştirmek istiyorum bide kafasını birkere fln denemek.

mami10_

Doktor
Magic mushroom yetiştirmek istiyorum. Spor şırıngası oluşturmayı vesayre biliyorum fakat 2 soru var aklımda . Birincisi sporlar beyazladıktan sonra bu sporları toprak benzeri birşeye katıp karıştırıyorlar . Burda anlamadığım şey sporlar topraktan bakteri kapmazmı veya o karıştırdıkları şey toprakmı. İkincisi bu toprak hazır olup katılaştıktan sonra bunu koyacakları kutunun altına beyaz bir toz (substrat deniyor sanırım) seriyorlar ve üzerine aliminyum folyo kapatıyorlar . Sorum bu substrat ne olmalı .
Bu konuyu yazarken aklıma bi soru daha geldi kusura bakmayın . Sporlar beyazladıktan sonra bakteriye karşı eskisi kadar hassamı oluyorlar (toprakla karışıyor sonuçta . Steril toprak varmı). Sorularım bu kadar . Bilen büyüklerim varsa bana anlatsın lütfen .
Toprak dediğin Coco ve ya hayvan boku, onu 5 saat falan düdüklü de kaynatıyorlar,steril etmek için ayrıca misel gelişimi de steril buğday çavdar ve s şeyde olur. üzerine döktükleri şey genelde antibiyotik oluyor bakteri kapasın diye, yapımı çok uzun oturup yazmaya tembellik ediyorum :( substrat dediğinde at boku Coco perlit karışımı bu substrat geçiyor ve ya keyk

O bir toprak türü denebilir herhalde o kattıkları şey "vermikülit" ve su ama başka bir çok şeyle de yapabilrsin esmer pirinç unu,kuş yemi,mısırla bile oluyor ama en verimlisi vermikülit ve esmer pirinç unu bence

Grow Muhabbetleri
Help Users
    S sumugan: *****