Led'lerin gerçek watt değerleri ve fiyat performans ürünleri için yardım lütfen.

muzius

Yeni üye
Kankalar merhabalar ilk açtığım konu bu çünkü malumunuz birçok kaynak olmasına rağmen adeta çorba olmuş bir konu LED konusu.

Şimdi öncelikle amacımı yazayım size;

100*100*200 Bir Çadır ve düzgün bir havalandırma sistemi kurdum kafamda içine sinmiş ve araştırmalarım sonucunda gayet yeterli olacağına emin olduğum bir sistem için ışıklandırma sistemi araştırıyorum.
2 veya 3 kök olacak bu sistemde genetiğin boyuna ve kapladığı yere göre değişecek tabi ki.

Sizden ricam şu bana fiyat performans ürünü olarak bir LED önerebilir misiniz yukarıda ki sistem için.
Fakat kendim LED yapma şansım maalesef yok bunun için hazır bir sistem almam lazım.

Sevgiler, Saygılar...
Forumun yeni müptezeli;
Muzius

basko

Yeni üye
Kanka bende led arastiriyorum 300x150x200 kabinde 3x 600 watt hid ile ilerliyorum ama sicaklik elektrik maliyeti ve elektrik tesidatinda bindirdigi yuk icin led arastiemaya basladim.
Minimum 600 dolar verilmedigi takdirde alinacak hic bir led someklerini sisirmeyecektir buna emin olabilirsin iclerini dolduramiyor.
Ama california light works / mars hydro /kin led tarzi bilindik firmalar disinda gercekten iyi performansli bir urun bulmak imkansiza yakin.
Hele bazi ledler w/1.2 gram gibi rakamlar yaziyor seni yaniltmasin (ben yanildim cunku ) ortalama 0.40 0.50 w/g ancak alabilirsin.
Giris segmenti olarak bestva viparsecta tarzi urunler kullanabilirisin ama onlara verecegin para ile 400watt hid ve cooltube ile cok guzel somekler elde edebilirsin.
Bende yeni bir dost ile tanistim elinde hem bestva elite hem california light hemde hid isik var gozlerimle farki gordum california ile hid neredeyse ayni ama bestva belki yarilari kadar sisrmisti.
Daginik yazdim kusura bakma sabah sigarasi fena carpti 
Insallah yardimci olmusumdur

iLovemyseLf

Yeni üye
Cvp: Led'lerin gerçek watt değerleri ve fiyat performans ürünleri için yardım lütfen.

basko' Alıntı:
Kanka bende led arastiriyorum 300x150x200 kabinde 3x 600 watt hid ile ilerliyorum ama sicaklik elektrik maliyeti ve elektrik tesidatinda bindirdigi yuk icin led arastiemaya basladim.
Minimum 600 dolar verilmedigi takdirde alinacak hic bir led someklerini sisirmeyecektir buna emin olabilirsin iclerini dolduramiyor.
Ama california light works / mars hydro /kin led tarzi bilindik firmalar disinda gercekten iyi performansli bir urun bulmak imkansiza yakin.
Hele bazi ledler w/1.2 gram gibi rakamlar yaziyor seni yaniltmasin (ben yanildim cunku ) ortalama 0.40 0.50 w/g ancak alabilirsin.
Giris segmenti olarak bestva viparsecta tarzi urunler kullanabilirisin ama onlara verecegin para ile 400watt hid ve cooltube ile cok guzel somekler elde edebilirsin.
Bende yeni bir dost ile tanistim elinde hem bestva elite hem california light hemde hid isik var gozlerimle farki gordum california ile hid neredeyse ayni ama bestva belki yarilari kadar sisrmisti.

arkadaşa katılıyorum bende elektrik parasından anladım zaten 300w cobledim vardı faturaya 40 50 tl yansıyordu 1000w led aldım çin malı onlada faturaya 40 50 tl yansıyor. 
ama sonuçta bu işin ticaretini yapmıyorum kendime yetecek güzel sömekler elde ediyorum saygılar

bedortka

Üye
@basko Vipar iş gören bir led, çinledlerinden çok daha iyi, en basitinden  600w olarak karşılaşırsan 2 katı enerji çekiyor.

muzius

Yeni üye
Cvp: Led'lerin gerçek watt değerleri ve fiyat performans ürünleri için yardım lütfen.

basko' Alıntı:

Dostum çok aydınlattın beni gerçekten çok sağolasın adamsın <3

basko

Yeni üye
@bedortka dostum vipar güzel bir LED bence de ama iyi sonuç için bilindik 5-6 marka LED dışında 400 watt hatta 600 watt tek ışık bağlayıp çok güzel sonuçlar alabilir kendi sistemimde 600 wattın şişirdiği sömeklerle sol led 1200w (600 watt çekiyor) kıyaslama şansım oldu örnek olarak dağlar kadar fark var arada. (elektronik balast kullanmıyorum foton kullandığım halde )
ben sıcaklık sıkıntısından balastlar devamlı problem çıkarmasından dolayı içlerinde yine en makül olan Mars Hydro markasına yöneldim. Keza yine sitede söylediği 800 watt hps denk ibaresini 600 olarak baz alıp 600 dolar vermeyi gözden çıkardım.

bedortka

Üye
Ben qb dışında  BlackDog markasının Pytho Max  ledlerini çok başarılı buluyorum ama çok pahalı. Led konusundaki kesin kanım, hid ile baş edebilen ledler pahalı ledler, ucuz yollu olanı yok.​

naberberber88

Yeni üye
@[font="Open Sans", sans-serif][size=small][font="Open Sans", sans-serif]iLovemyseLf[/font]https://tohumsuz.com/member.php?action=profile&uid=10305 kaptan sana bir sorum olacak. Başlık açmayı düşünüyorum; ama önce içime sinen bir cevap bulursam gereksiz başlık açmak istemiyorum.[/font][/size]
Tek saksıda autoflower yetiştirmeyi planlıyorum. Araştırdığım kadarıyla forumda çokça cob led kullanan var. Ben 4x50w cob led'in bana yeterli olacağını düşünüyordum. Ne dersin bu konuda? Bir de aşağıda iki tane cob led linki bırakıcam. Cob led'ler neye göre değişiyor? Değişen sadece marka mı? Yoksa spektrum ya da lümen değerleri de değişir mi? Son olarak tek bitki için nasıl bir ışık tavsiye edersin?
Bir bu (Gün ışığı olanı): https://www.hepsiburada.com/parkson-power-50w-220v-projektor-cob-led-cip-sari-isik-p-HBV00000NGPNT
İki de bu: https://urun.n11.com/isildak-ve-fener/tam-spektrumlu-led-cob-cip-topraksiz-tarim-bitki-buyutme-50w-220v-P301084500
Nedir bunların farkı?

DikinePançoz

Yeni üye

naberberber88' Alıntı:
@[size=small]iLovemyseLfhttps://tohumsuz.com/member.php?action=profile&uid=10305 kaptan sana bir sorum olacak. Başlık açmayı düşünüyorum; ama önce içime sinen bir cevap bulursam gereksiz başlık açmak istemiyorum.[/size]
Tek saksıda autoflower yetiştirmeyi planlıyorum. Araştırdığım kadarıyla forumda çokça cob led kullanan var. Ben 4x50w cob led'in bana yeterli olacağını düşünüyordum. Ne dersin bu konuda? Bir de aşağıda iki tane cob led linki bırakıcam. Cob led'ler neye göre değişiyor? Değişen sadece marka mı? Yoksa spektrum ya da lümen değerleri de değişir mi? Son olarak tek bitki için nasıl bir ışık tavsiye edersin?
Bir bu (Gün ışığı olanı): https://www.hepsiburada.com/parkson-power-50w-220v-projektor-cob-led-cip-sari-isik-p-HBV00000NGPNT
İki de bu: https://urun.n11.com/isildak-ve-fener/tam-spektrumlu-led-cob-cip-topraksiz-tarim-bitki-buyutme-50w-220v-P301084500
Nedir bunların farkı?

dostum ilk attığın linkteki aydınlatma için , ikincisi ise bitki yetiştirmek için üretilen ledler. farkı ne diye soracak olursan kabaca ışık rengi diyebiliriz. ama çok pahalı geldi bana..

Abc123

Yeni üye
Kanka sahibindene cob led yazıp aratabilirsin hazır cob ledler var fanlı soğutmalı 800-1200 tl aralığında yapma durumun yoksa bir bak istersen.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********