LED KONUSUNDA KARARSİZ KALDİM YARDİM EDERSENİZ SEVİNİRİM

JustForSnow

Yeni üye
5 köke yetecek bir ışık bulmaya çalışıyorum forumdan elimden geldiği ve anlayabildiğim kadarıyla araştırdım iki tane led linki bırakıyorum 5 kök için yeterli mi ayrıca türkiyeden hızlı bir şekilde temin edebileceğim linkler de yollarsanız fikir önerilerinize açığım ilk kez yapacağım her turlu tavsiyelerinizi dinlemek isterim

https://urun.n11.com/serit-led/900w-full-spektrum-bitki-yetistirme-isigi-

https://urun.n11.com/sera-malzemele...spektrum-1000w-225-led-310mmx310mm-P4413636581610495459477.png

Ekli dosyalar

• 1610495402751.png
    1610495402751.png
    757.9 KB · Görüntüleme: 7

Dreamcatcherr

Yeni üye
@Cibril kardeşim güzel müdahele etmiş bu ışıklar çöp kardeşim bende almıştım bilmiyorken saolsun @Cibril in anında müdahalesi ile kurtardım iade edebildim. 480quantum board ışık gereklidir 5bin tl.ama ben uğraşma derim ali expressten dobled veya cobled sipariş et kendin yap basit bişey.yada hazır al en ucuz o olucaktır.ben kendim 500w cobles yaptım 400 tlye maloldu @redCliffe in bununla ilgisi konusu var ordan yola cıkabilirsin

Dreamcatcherr

Yeni üye
Evden dısarıda verse.dışardan soğuk fresh havada alsa.hpsdr ısı çözülmez.hps bende çok istiyorum ama gerçekten sıkıntı.ben 240qb yi full açtım 400cob calısıyor 27 de görebilirsem ısıyı seviniyorum.30 a dayanıyor gece..quantum boarda bile fan taktım ısı yapmasın diye cob lede suan ilave fan koyucam ki ısınmasın diye yarın projelendircem.

BosCo

Kıdemli Üye
Evden dısarıda verse.dışardan soğuk fresh havada alsa.hpsdr ısı çözülmez.hps bende çok istiyorum ama gerçekten sıkıntı.ben 240qb yi full açtım 400cob calısıyor 27 de görebilirsem ısıyı seviniyorum.30 a dayanıyor gece..quantum boarda bile fan taktım ısı yapmasın diye cob lede suan ilave fan koyucam ki ısınmasın diye yarın projelendircem.
Cobda kasa varmi ?
Yani fanlar direk sogutucuyami bagli.

Kanka ben 250w cob da, 3 adet 12cm 1,5 a fan kullandim. Kabin ici isik acikken 25 27 derece oluyor, kapaliyken 19 21 arasi degisiyor. Sogutucuyu olctum 26 28 arasi.ciplerde lens de kullandim. Fakat fanlar guclu oldugundan ses olayi fazla mesela beni rahatsiz ediyor.

Hps de sıcaklıkla nasıl başa çıkamıyorsunuz anlamıyorum hacı abi zaten kış ayında değil miyiz ben size yazın hps kullanın demiyorum ki koy soğuk odaya kabini kalorifer falan yanmasın o odada baktın olmuyor bir cool tube tak baktın olmuyor odanın penceresini aç. Kabinin altındaki hava giriş kanalına bir tane mini aksiyel fan tan dışardaki soğuk havayı içeri çeksin hem de bol co2 bol oksijen verir.
Uğraştıktan sonra çözüm çok kankalar ve emin olun o coblar doblar 600w hpsnin verdiği hasatı veremez.

BosCo

Kıdemli Üye
Hps de sıcaklıkla nasıl başa çıkamıyorsunuz anlamıyorum hacı abi zaten kış ayında değil miyiz ben size yazın hps kullanın demiyorum ki koy soğuk odaya kabini kalorifer falan yanmasın o odada baktın olmuyor bir cool tube tak baktın olmuyor odanın penceresini aç. Kabinin altındaki hava giriş kanalına bir tane mini aksiyel fan tan dışardaki soğuk havayı içeri çeksin hem de bol co2 bol oksijen verir.
Uğraştıktan sonra çözüm çok kankalar ve emin olun o coblar doblar 600w hpsnin verdiği hasatı veremez.
Kanka, 60x60 kabinim var. Bu dediklerin tabikide cikis kapisi ama bana uymadi. Kabinim genis olsaydi hpsden vazgecmezdim. Qb alana kadarda cob dob takiliyorum.

Dreamcatcherr

Yeni üye
Kanka yattıgım odada kabinim :) hps yapıcam diye zatürre olamam 240qb ve 400 cob işimi görüyor..bu dediklerini yapmadan da güçlü fan yapman lazım oda quantum board parası.iki ucu boklu değnek o dandik lambaları almasında ne alırsa alsın hps cob led qb farketmeZ

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ******** ****** ******* **** ******* *** ******* *********** ********* **** *********** **********
  • G GaribanMüptezel:
    dready**********
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    +1
    *** ******* **** ****** * **** ** ** ******** ***** ****** *** ******* dreadydready
    dready *** **** ******* ********** ***** *** ****
  • G GaribanMüptezel:
  • M Merciless:
    dready********** ** ***** **********
    **** ***** ** ******** * **** ***** ******** ***** ********* **** ********* ******
  • G GaribanMüptezel:
    ******** ****** dready* *********** ****** ** ********** ******* ****
  • M Merciless:
  • G GaribanMüptezel:
    **** ***** * ***** **** ** ***** ******* ****** **** ******* ******** ****** dready* *********** ****** ** ********** ******* ****
  • Mordecai Mordecai:
  • G GaribanMüptezel:
    +1
    ***** ******* **** ** *** ****** *** ******* *** **** ***** *********** ***** ****** ******* ******
  • Mordecai Mordecai:
    +1
    ***** *** ***** ***** **** ****** ****** ** ** ***** ** ********* *********** ******
  • G GaribanMüptezel:
    ***** *** ****** *********** ****** ********* ******* ** ******* ********* ****** *******
    +1
    *** *** ***** ***** ***** *** ****** *********** ****** ********* ******* ** ******* ********* ****** *******
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ***** **** *** ******** *********** ** ***** ******* *********** *** ***** ***** **** ****** ****** ** **
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ********* **** ** *** ******** ********* * ***** **
  • Mordecai Mordecai:
    Mordecai Mordecai: ** ****** ***** ******** ******