Lanet Berbat bi hasta oldu bitkim 84. gün purple diesel auto

• Konbuyu başlatan Üye silindi 21256
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 21256

Guest
arkadaşlar bitkimin 84. günü uzun zamandır böyle flush attım 10 gene düzelmedi
Neden böyle oluyor önceden nem çok yüksek oluyordu ondan mı
çoğu yapraklar kup kuru olup döküldü
sıcaklık: ışık acık 28 kapalı 19 18

nem ısık açık 55 60 kapalıda aynı
gübre: an sensi bloom a b. revive big bud nirvana carboload overdrive callmag

sulama 2.5 l tüm suyu döküyorum
1.5ml a+1.5 b
1ml big bud+ carboload+big bud nirvana

1. bitki çiçeklenmeye 50 günlerde girdi şuan 84. gün
2. bitki çiçeklenmeye 60. günlerde girdi şuan 84.gün

1. bitki https://ibb.co/mHf3rh9 https://ibb.co/whsmnv2 https://ibb.co/fxyZw87

2. bitki https://ibb.co/yqTrp28 https://ibb.co/YcKqkZ8

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka ortalık 56 ben teşhisi koyarımda birşeye fayda etmez zaten sona gelmişsin bitir bu growu böyle

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka kafam ıyı ıkısını tek bıtkı sandım sorunlar benzıyo , kanka nedense bıtkın potasyumu alamıyo sorunu anlayabılmek ıcın oncekı asamalarını teker teker ph ye kadar anlatman gerek , ama tahmınımce sorun toprakta hıc bır gubreyı alamıyor gıbı glsı sensı bloom ıyı bı marka yarımar dozlarda vermıyorsan eğer sorun toprakta toprak besın alamıyor

Dreamcatcherr

Yeni üye
Aynen kanka gubreyi alamamış fazla vermiş toprak ph bozmus falan oyle sorunlarla gtmiş.sen direk kes iç bunları1 hafta sora.her bitki şişmez :)

Ü

Üye silindi 21256

Guest
kanka kafam ıyı ıkısını tek bıtkı sandım sorunlar benzıyo , kanka nedense bıtkın potasyumu alamıyo sorunu anlayabılmek ıcın oncekı asamalarını teker teker ph ye kadar anlatman gerek , ama tahmınımce sorun toprakta hıc bır gubreyı alamıyor gıbı glsı sensı bloom ıyı bı marka yarımar dozlarda vermıyorsan eğer sorun toprakta toprak besın alamıyor
kanka bu 2. grow öncekindede aynı sorunlar vardı call mag vermedim pek ph sirke ile düşürüyorum hep ph ph 6.2 6.4 arası

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Öncelikle bitkinin hazır olduğu falan yok hasat zamanı diyenlere bakma. Daha birsürü beyaz pistil var ve sömekler yeterince şişmemiş. Ayrıca sorun kesin PH ya da gübre kaynaklı denemez çünkü ışık yanığına da benziyo.

Tepe sömeklerle ışık arasında kaç cm var? Kabininin boyutu ve ışığın gücü ne? Tepe sömeklere düşen lümen miktarını ölçüyo musun? Ölçmüyosan bi lux metre uygulaması indirip ölçmen lazım...

Shepard

Müptezel
Verdiğin gübre miktarı çok düşük. 45 günlük auto 3.7 lt bitkime dün 1250 ml su 2.8ml A 2.8 ml B diğer gübreleri de 2ml verdim. Bitkin beslenememiş gibi duruyor sorun bundan kaynaklı olabilir.

Dreamcatcherr

Yeni üye
Öncelikle bitkinin hazır olduğu falan yok hasat zamanı diyenlere bakma. Daha birsürü beyaz pistil var ve sömekler yeterince şişmemiş. Ayrıca sorun kesin PH ya da gübre kaynaklı denemez çünkü ışık yanığına da benziyo.

Tepe sömeklerle ışık arasında kaç cm var? Kabininin boyutu ve ışığın gücü ne? Tepe sömeklere düşen lümen miktarını ölçüyo musun? Ölçmüyosan bi lux metre uygulaması indirip ölçmen lazım...
Biz anlamıyoz ki be kanka senin gibi kusura bakma..85 günlük grow yapraklar sararma heryerdenama sen ışık sorunu demişsin?bu bitki ne kadar sorun varsa yaşamış zaten sömeklerin şişmeme nedeni bu...fazla ışık olsa yapraklar yukarı dua eder gibi olur.düzeltmessen uçları böyle yanar.ama bu uclar niteojen fazlasındada yanar.bu uçlar bitki hasada girerkende yanar.önemli olan hangisinin yaktıgını bulmak :) sen bulmussun ama.ben hasat zamanı diyorum karşim kiminki daha doğrudur diyodan ona bak.ama bu bitkideki yanma ısık değil hasat zamanıdır.

Dreamcatcherr

Yeni üye
Telefon uygulamasıylada lüx ölçmek kendini kandırmaktır.lüxmetre 250 tl alın ölçün.zaten bu ışık olayında mesafeden dolayı şişmiyor.led ise indir kardeşim 25cm 30 cm in bas ısığı bitkiye.ben bu haldeki bitkiye bi karış ölçer veririm ledi

Ü

Üye silindi 21256

Guest

cob led kanka 35 cm 300 w

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Biz anlamıyoz ki be kanka senin gibi kusura bakma..85 günlük grow yapraklar sararma heryerdenama sen ışık sorunu demişsin?bu bitki ne kadar sorun varsa yaşamış zaten sömeklerin şişmeme nedeni bu...fazla ışık olsa yapraklar yukarı dua eder gibi olur.düzeltmessen uçları böyle yanar.ama bu uclar niteojen fazlasındada yanar.bu uçlar bitki hasada girerkende yanar.önemli olan hangisinin yaktıgını bulmak :) sen bulmussun ama.ben hasat zamanı diyorum karşim kiminki daha doğrudur diyodan ona bak.ama bu bitkideki yanma ısık değil hasat zamanıdır.
Anlamadığın belli çünkü yaprakların yukarı doğru dua eder şekilde durması aldığı ışıktan memnun olduğunu gösterir. Kaynak;

Benimle konuşurken şöyle olursa böyle olur demektense verdiğin bilginin kaynağını göster lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 21256

Guest
kanka hasatta olan yanmalar değil bu 1 2 ay öncede vardı düzelmedi

Ü

Üye silindi 21256

Guest
Yapraklarım yukarı doğru dua f aksine bu aldığı ışıktan memnun olduğunu gösterir.

Yaprakların yukarı doğru dua eder şekilde durması aldığı ışıktan memnun olduğunu gösterir. Kaynak;

Bana şöyle olursa böyle olur demektense kaynak göster lütfen.
kanka ben şimdi ne yapayım 80x80x180 cm kain

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Telefon uygulamasıylada lüx ölçmek kendini kandırmaktır.lüxmetre 250 tl alın ölçün.zaten bu ışık olayında mesafeden dolayı şişmiyor.led ise indir kardeşim 25cm 30 cm in bas ısığı bitkiye.ben bu haldeki bitkiye bi karış ölçer veririm ledi
Yasak var ya hani adam nerden bulsun luxmetreyi! Ayrıca quantum board LED'ler de 40 cm'de aşağısı fazlasıyla tehlikeli. Boş konuşuyosun...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Shepard

Müptezel
kanka hasatta olan yanmalar değil bu 1 2 ay öncede vardı düzelmedi
1-2 ay önceki gübreleme miktarını yazar mısın kanka söylüyorum sana bir daha söyliyim bu kadar büyük bitkiye 2.5 litre su verip 1.5 ml a b veremezsin. 2.5 litre su veriyorsan en az 4er ml vermen gerekiyor ki bitkin beslenebilsin daha önce de aynı miktarda düşük seviyelerde gübre verdiysen bu yüzden 2 aydır bitkinin yaprakları sarıdır bitkin beslenemediği için yapraklardan yemeye çalışıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
  • İnksel İnksel:
    +1
  • İnksel İnksel:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ***** **** ********* ******** ******* **** ********** ******* ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** *** **
  • İnksel İnksel:
    ********** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** ****** **** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
    ****** ** ***** ******** *** ****** * ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    dready********** dready**********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ** ****** ******** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** dready********** ********* **** ****** ******
    ******** ******* ******* ** ********** ***** ******** ***** ** ***** ***** ********** ***** ******* ****** ****** *** **** ******** ** **** **** ******** *****
    3grcigara1dal 3grcigara1dal: ***** *********** ********** **** ********* **** ****** ******