kushseed white widow auto x 2 (güncelleme 08.04.21)

rastawesome

Kıdemli Üye
arkadaslar selam,

Notlar;
+ kimse bana sponsor degil. fakat dogruları konusmak lazım. sponsorla herkes sorun yasıyor bende yasadım. daha önce meshur bankanın kendi genetigi olan white widow baktım, sponsordan aldıgım tohum en az onun kadar kaliteli.
+ amacım yeni kurdugum ortamdaki kontrol kabiliyetimi arttırmak. Ayrıca hobi olarak görüyorum, ticari kaygım yok. tüketim konusunda bilinçliyim.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sistemsel ve Devamlı ekipmanlar:
120*120*200 kabin harvest master
150mm reflector hm( cooling hood olan cooltube degil)
600 w mh/hps growsan
balast 600w growsan foton
turbine eco 100 fan 187 m3(çıkış fanı)
100m3 kanal fan(giriş fanı)
573m3 bahcıvan kanal fan reflektör sogutma fanı
hafif yük askısı x 2
simbo nem makinesi
2 timer
akvaryum hava pompası(su dinlendirirken)
18inch vantilatör

Bitki ekipmanları ve Besinler:
19 l bez saksı x2
plagron light mix 50 l
scrog filesi 120*120
ölçüm pipeti 5ml
60x-100x mikroskop

Besinler;( tang 2015)
sensi grow- bloom ab 500ml
voodoo 250ml
overdrive 250ml
sensizym 250ml
bud factor x 250ml
b52 250ml
calmag xtra 250ml
carboload 250ml
big bud 250ml
rhino skin 250ml

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
01.02.21
ortam: 24c %90rh
ışık: 95cm 24/0 mh

toprakta çimlendirme yaptım.
topraga atılmadan 24 saat ortam nemlendirildi.
tohumu koyucagım yere 10ml su verildi.
ilk tohum ve ikinci arasında 1 hafta bırakılacak.
05.02.21
ışık: 75cm 24/0 mh
ilk tohum selam verdi.

08.02.21
ışık: 65cm 24/0 mh

tek filiz hala

09.02.21

12.02.21

22.02.21
ortam: 16-22c %90rh

arkadaslar bu hafta soguklar vurdu, bitkilerimde bir kac sorun gözlemledim ve yaptıgım arastırmalar sonucu;
- ısı degisiklikleri bitkilerin büyümesini yavaslattı
- bitkilerde demir eksikliginden dolayı yapraklar kıvırcık(curling) oldu
- arkadan gelen bitki ilk bitkiye yetisti

27.02.11
ortam: 24c %60rh
1. bitki 23.gün(sol)
2. bitki 16.gün(sag)

bu zamana kadar tangin cizelgesinden cıkmadım.
sadece bazen bitkileri gözlemleyip isteklerine minimal doz artıslarıyla cevap veriyorum.
lst basladım. topping yapmayı dusunmyorum. ilerde scrog filesi gericem.

1.bitki

2.bitki
https://imgur.com/a/Le7DOTx

05.03.21
ortam: 24-27c %55rh
lst yogun olarak devam ediyo bitkiler özellikle tepkiler verdi.

13.03.21
ortam: 19-24c %65rh
1.bitki 35. günde
2. bitki 28.günde
2. vantilatör setupa eklendi saksılarım yaklaşık 15 gündür 1 günü bulmadan kuruyor.
köklerin saksının altından cıktıklarını gözlemledim

Notlar;
besin cizeglesine ihtiyaca göre minimal eklentiler ya da cıkarmalar yapmaya devam ettim bu süreçte. Bitkiler tam olarak white widow özelliklerini gösteriyor sativa gibi veg dönemini uzun seviyor ve büyüyor. indica gibi çalı tarzı kanopi geliştiriyo. Lst 2 günde bir güncelliyorum bitkileri actıgım cubukları bitki 2 günde gecip üstüne yeni yapraklar bırakıyor=) Bitkiler yavaş yavaş pre floweringe dogru gidiyolar pistillerde artış söz konusu. Yaptıgım yogun araştırmaya göre en önemli gelişimi bu dönemde göstericekler bu sebeple grow besinlerini tamamen kesmeyi düsünmüyorum. Gelişim süreci devam eder oluşturdugu kanopiyi büyütürlerse lstyi scrog filesine döndürücem. cünkü artık lst yapmak zorlastı. defoliation yapmaya kıyamıyorum.
suana kadar yasadıgım sorunlar;
magnezyum eksikligi, cok az ışık stresi

23.03.21
ortam:
24c %55rh
ışık: 55cm 22/2 hps
1.bitki 45. günde
2.bitki 38.günde
bitkiler pre floweringi devirdi. hps lamba takıldı.
lst cok zorlastı. scrog filesine gecis yaptım. lst yi halen güncelliyorum.
haftada 2 ser fan yapragı almayı planlıyordum. fakat yaprak sıklıgından dolayı bunu artırmak durumundayım.

sadece 4 gün sonra...

02.04.21
ortam:
24c %45rh
1.bitki 55.günde
2.bitki 48.günde
yavaş yavaş sömek alanları sekilleniyor.
fazla yaprakları yogun sekilde budadım (yaprakların arasında azda olsa ıslaklık fark ettim)

08.04.21
ortam:
24c %40rh
1.bitki 62.günde
2.bitki 41.günde
yapraklarda kahverengi lekeler var.nitrojen fazlası oldugunu düsünüyorum semi flush attım.
bloom a+b nitrojen olanı kestim.

Son düzenleme:

Aemili31

Moderator
Yönetici
19 litre saksının yanına ekmişsin abi ortasına ekeceğine. Nasıl büyüyecek o bitki? :D Veya perspektiften dolayı mı öyle gözüküyor? Fotoğrafı çekerken seedlinge odaklanıp çek daha iyi anlaşılır bitkine bakmak isteyen için, çünkü kamera direkt onun dışındaki yerlere odaklanıyor daha çok küçük diye.
Kankam verilecek eğitime göre saksının ortasına sağına soluna kenarına istediğin şekilde dikilebilir bitki.

Kankam verilecek eğitime göre saksının ortasına sağına soluna kenarına istediğin şekilde dikilebilir bitki.

Sildim cevabımı, utandım kadşfj Ben kök gelişimi falan şeklinde bir terslik çıkar mı diye dedim, ama şimdi bir daha düşününce hiçbir farkı yok, aşağıda kökler normal bir şekilde gelişecek. Bilgilendirme için teşekkürler :D

Woppy

Kıdemli Üye
Knk durumlar ne bendede 1 ww var biraz stres felan yasası suan 45 50 gunluk bı foto atarmısın

rastawesome

Kıdemli Üye
@Woppy kanka düzenledim incelersin?

ne stresleri gördün, bu arada white widow photo yapmıstım daha önce cok kolay bi bitki degil.

Son düzenleme:

rastawesome

Kıdemli Üye
reisim bilgilendirmen için tesekkür ederim.

-%31 nem sabah 7 de cektigim icin ve nem makinesi geceden gündüze bittigi için bir iki saat bu durumda oluyolar. eger tavsiyen varsa uygularım. nem makinesini 3 kere dolduruyorum 1 günde.

- yapraklar fotoda öyle gözüküyor normalde kabinde işim bitince tug yaparak yukardakilerin saplarına tutturuyorum

rastawesome

Kıdemli Üye
kanka güncelleyemiyorum işlerden dolayı.

günlügü yeni haliyle acıcam hasata dogru.

suana kadar cok iyiler kanka toz üretimi başladı ciceklerde 3-4 gündür. birisinde 20 tane sömek alanı var.