Kuruttuktan sonra sömeğin formu bozuldu

Tyfn

Yeni üye
Sa arkadaşlar flush işlemini tamamladıktan sonra cicekleri 3 gün karanlıkta bıraktım ardından çiçekleri kesip Wet trimming işlemini yapıp baş aşağı kurutmaya bıraktım.iceride hava sirkülasyonu olması açısından vantilatörü açık bıraktım 5 gün ardından kavanozlamak için baktığımda kizlar gözüme acayip sıska göründü . bazılarının kokusu dahi yok bildiğiniz cay gibi kokuyor diğerlerinin ise sadece someği parcaladigimda iç kokusu oluyor 6 bitkiden 2 sinin kafa raporu fena değil fakat diğerleri geçersiz . Curring işlemine geçtikten sonra sizce daha güzelleşir mi ? Tadı kokusu oturur mu ?
Not:her fotoğraf ayrı bitki
Buda toplam hasatın yarısı

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Curring kesinlikle fark ettirir çim gibi kokan sömekler curringten sonra fena kokuyor .

Rebelmove

Neden ?
Dostum sömeklerin yaş halinin fotoğrafını, tohum ismini ve kullandığın ışık modelini paylaşır mısın ?

Forumda şu kurutma olayı biraz yanlış biliniyor. Bitkiyi kuruturken tüm nemini kaybetmesi istenmez o yüzden kür dönemine geçtiğinde; gün içinde belli aralıklarla kapağı açarsın ki fazlalık nem gitsin yine kapak kapandığında bitki, kavanozun içinde tekrar ortam nemini sağlar. 1 Aylık kür sonunda artık kavanozun kapağını çok daha az açarsın çünkü kavanozun %55 den aşağı nem göstermesi ürünün kalitesini kaybettiğini gösterir ki zaten bununda etkeni %99 yetiştirici olur.

Son düzenleme:
Senin durumuna ise tavsiyem küçük bir hidrometre ile doldurduğun kavanozların nemini ölçebilirsin. 8-12 saate kadar sürebilir doğru değeri göstermesi. Büyük ihtimal aşırı kuruduklar için nem seviyeleri oldukça düşük çıkacaktır. Boveda paketlerle kürlemeyi devam ettir ama eskisi gibi olmayacaklarını akılda tutmakta fayda var.

Tyfn

Yeni üye
a.s kanka,
şimdi öncelikle budların kuruduğunda yarıdan fazla hacim kaybetmesi normaldir çünkü bitkilerde dokuların %80-95'i sudur.

evet curing işlemi sömeklerinin tadını ve kokusunu,gücünü arttırır (nem regulatoru vb. yok ise yeterince kurumadan (10gün gibi) kavanoza almamak gerekiyor , küflenme tehlikesi mevcut)

bitkide koku ve tad olayını etkileyen baska faktörler de var başta bitkinin genetiği ve kullanılan kimyasal gübreler gibi.

kafa raporunda ise thc konuşur. bitkilerini hasat etmeden once mikroskop trikomlarına bakıyor musun. bitkilerin aynı grow sezonunda diye aynı anda kesilcek diye bir olay yok belki 4 bitkin daha hazır değildi.
Kanka bir kaç sıkıntıdan dolayı erken hasat almak zorunda kaldim ekrenden kastimda maksimum 1-2 hafta felandır bitki artık kendini tasiyamiyordu . Hacim kaybetme olayını zaten az çok tahmin ediyordum da bu kadar cılız kalması beni şaşırttı acaba kuruturken bir aksilik mi oldu ? Hiç indoor sigara gibi değilde bildiğimiz outdoor yerli genetikler gibi . Hasattan bu yana yaklaşık bi on gün geçti beş gün boyunca kuruttum bı beş günde kilitli poşette kaldı (günlük 1-2 sefer havalandırdım ) daha yeni kavanoza koydum gece bir sefer sabah bı sefer havalandiracam
Bunun dışında kuflenmemesi için nasıl bir önlem alabilirim ?

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Ne kadar bir süre yapmamı tavsiye edersin
Dostum sömekler kuruduktan sonra kavanoza al, hergün havadar ve karanlık bi ortamda 5-10 dk kavanoz kapağını aç bu işlemi bir hafta boyunca hergün yap daha sonra 3 günde bir haftada bir devam edebilirsin. Süre olarak aylarca yapan growerlar varmış kavanozun %70-80 i dolu olacak, havalandırırken de muhafaza ederken de karanlık bi ortamda bulunmalılar ışık thc yi düşürüyormuş ben de forumda araştırırken öğrendim esrarın bol olsun

Tyfn

Yeni üye
Dostum sömeklerin yaş halinin fotoğrafını, tohum ismini ve kullandığın ışık modelini paylaşır mısın ?
Sömeklerin yaş halinin fotogtafı yokta daha önce açtığım konularsan bitkileri görebilirsin dostum tohumlarsa güzel genetik sigaralardan ayırdığım tohumlar .Işık ilk başta 4 tane 60 watt LED ışıkti çiçeklenmeye girince 250 watt cob LED ilave ettim

Tyfn

Yeni üye
Senin durumuna ise tavsiyem küçük bir hidrometre ile doldurduğun kavanozların nemini ölçebilirsin. 8-12 saate kadar sürebilir doğru değeri göstermesi. Büyük ihtimal aşırı kuruduklar için nem seviyeleri oldukça düşük çıkacaktır. Boveda paketlerle kürlemeyi devam ettir ama eskisi gibi olmayacaklarını akılda tutmakta fayda var.
Bende fazla kuruduklarını düşünüyorum aslında , bahsettiginiz bodeva paketlerinden hangi nem orananinda olanı tercih etmeliyim ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
    TabldotLife TabldotLife: ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****