kurutma kürleme

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
yaklaşık 2 2.5 ay önce hasat ettiğim 1 bluechesee bitkimi 15 gün nemsiz karanlık bi yerde kuruttum sonra cam turşu :) kavanozlarına aldım halen aynı yerdeler ve hem içiyorum hemde onları kürlüyorum hergün 5 dakika kavanozları havalandırıyorum ve sigara ne kadar çok beklerse o kadar iyi kafa yapıyor ve beni rahatlatıyor :) :) dumanınız bol olsun

Woppy

Ordinaryüs
bi yerde bişey var ama nerde bişey var :)
Knkm nemsiz kuruttum demişssin sömekler kupkuru olmuştur dokununca daglıyordur neden nem kullanmadım ? Sormamın sebebi bende defalarca denedim nem 35 lerde kuruttum dedim gibi oldu nemi 55 lere cekerek denedim harika oldu bence nemsiz kurutma yapmamalısınız.

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Nem ölçer falan yok karanlık sürekli hava sirkülasyonu olan bi yerde 2 yıldır kurutuyorum hatta hasadı yaptıktan 4 gün sonrası içmeye başlıyorum ilk günler dağılmıyor ama şuan dediğin gibi dağılıyor elimde parça pinçik oluyor grander bile kullanmıyorum artık

Mertali54

Doktor
Nem ölçer falan yok karanlık sürekli hava sirkülasyonu olan bi yerde 2 yıldır kurutuyorum hatta hasadı yaptıktan 4 gün sonrası içmeye başlıyorum ilk günler dağılmıyor ama şuan dediğin gibi dağılıyor elimde parça pinçik oluyor grander bile kullanmıyorum artık
Böyle olduğunda çorbacı sigarası için söylüyorum % 55 kafa gidiyor o kafa hissi azalıyor bu benim şahsi düşüncem yaşadım tecrübe ettim bence kurutma çok önemli hatta birazda yaş olucak sarmadan 15 dakikia önce koyucan masaya orda kendi kurumali

Woppy

Ordinaryüs
Böyle olduğunda çorbacı sigarası için söylüyorum % 55 kafa gidiyor o kafa hissi azalıyor bu benim şahsi düşüncem yaşadım tecrübe ettim bence kurutma çok önemli hatta birazda yaş olucak sarmadan 15 dakikia önce koyucan masaya orda kendi kurumali
Güzel bi kurutma kurlemeden sonra sigara kavanozdan cıktıgında sünger gibi olur dagılmaz 10 -15 dkmbeklesin tam icilcek kıvama gelir @Hamzaali54 knk dogru demiş

Mertali54

Doktor
Güzel bi kurutma kurlemeden sonra sigara kavanozdan cıktıgında sünger gibi olur dagılmaz 10 -15 dkmbeklesin tam icilcek kıvama gelir @Hamzaali54 knk dogru demiş
Kanka tam anlamıyla senin dediğini yaşadım bir arkadaşımız yapmıştı böyle ev sigarası tabi yabancı tohum bazen 15-20 dakika bile yeterli gelmiyordu tabii güneş görmeyen bir yerde 15-20 dakika ben hayatımda evde yapılmış sigara gibi hiçbir yerde böyle bir sigara içmedim şimdi kendim yapıyorum bakalım nasip olursa benim yaptığım sigara nasıl olacak ama burada önemli olan kurutma nasıl ışık en önemli döngülerden bir tanesi ise kurutmada bence çok önemli hatta ve hatta hafif nemli bir kavanoza koymak bence daha doğru

Woppy

Ordinaryüs
Hafif nem degil knk ince dallar cıt dye kırılınca kvonza alıyorum halıyle terleme yapıyor o nem sömegin dış tarafında cıtır çıtır olan yerlere dsgılıyor bu sekılde ılk haftalar günde 2 kere 5 dk acacksın sonra ki hafta 2 3 kere acacksın kavanozu böyle böyle kürleyeceksin biyerden sonra kavonaxdan cıktıgında sünger gibi oluyor azıcık beklesın kagıdın üstünde cıtırdıyor misss

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* **** ******* *** ******** ** hahahaha* hahahaha** ********
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** **** ***** ********* ********** ****** ********* ****** ****** ********** ******
  • M muharremince:
    ***** ****** ********** ********** ** ******* *** ********** ***** ******** **** hahahaha* hahahaha ******* ******* ******** *** ******* ******** hahahaha** ***** *** ** **** ******* *** ******** **** ***** ********* ** ****** *** ******** hahahaha*** *** ******
  • M muharremince:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********** ***** ***** hahahaha* ******* **** ********** ******* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****** ** ******** ** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********* ***** ******** ****** ***** *** ***** ***** ********* **** ****** **** **** ***** hahahaha** **** ***** hahahaha* hahahaha****** ********** ******* *****
  • bandaleros bandaleros:
    ********* *** **** ****** ******** ******** ****** ********** ***** ** ******** ******* hahahaha******* ***
    ****** ******* ***** ******* *** hahahaha** **
    hahahaha*** ******** *** **
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha ********* ** ****** **** hahahaha ******* ***** ******* *** hahahaha** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** **** ** ****** **** ***** hahahaha***** ** ********** **
    +1
  • S serc288:
  • S serc288:
  • S serc288:
    S serc288: ****** *****