Kurulum acil yardım

Tohumsuzsero

Yeni üye
Arkadaşlar 2 kök yapacağım led kabin nem makinası ve fan tavsiyeleriniz nelerdir yardımcı olur musunuz ? Burada araştırdım kafamda bir kaç planlar var sizlerden de destek almak isterim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
100X100X180 ve ya 200 cm yükseklikte kabin tavsiye ederim, bitkilerin büyünce yeteri kadar yeri olur. Giris ve cikis fani icin kabin hacmina gör nasil hesapliyacagin konular var forumlarda, nem makinasinin markasi o kadar önemli degil yeterki baslangicta kabin ici nemi %70-80 cikartsin.

Tohumsuzsero

Yeni üye
100X100X180 ve ya 200 cm yükseklikte kabin tavsiye ederim, bitkilerin büyünce yeteri kadar yeri olur. Giris ve cikis fani icin kabin hacmina gör nasil hesapliyacagin konular var forumlarda, nem makinasinin markasi o kadar önemli degil yeterki baslangicta kabin ici nemi %70-80 cikartsin.
Led konusunda fikrin var mı ustad

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka ben simdi sana yaptigim tavsiyeyi okursan bana deli bu herif o isikla bitkimi yetisir dersin. Su asagida gönderdigim makaleyi oku lütfen sonra sana led tavsiesi yapayim o zaman deli bir önerimi yapmadigini anlayacaksin. Ingilizce ama google sana tercüme eder.

Tohumsuzsero

Yeni üye
Kanka ben simdi sana yaptigim tavsiyeyi okursan bana deli bu herif o isikla bitkimi yetisir dersin. Su asagida gönderdigim makaleyi oku lütfen sonra sana led tavsiesi yapayim o zaman deli bir önerimi yapmadigini anlayacaksin. Ingilizce ama google sana tercüme eder.
Ciddi olamazsın ne kadar fazla ışık lümen o kadar iyi diyorlardı ledlerde boşa abartı mı şimdi bu durum

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka ben sana bosuna oku demedim o makaleyi. Simdi benim degerleri bil. Vegte 600 umol/s ppfd ve cicekte 1500 umol/s ppfd. Yani su 6500 kelvin beyaz isik varya onu kullanirsan vegte 26.000 ve cicekte 65.000 lümene ihtiyacin var. Cicekte sari gün isigi kullanirsan ki kullanman gereken odur 78.000 lümen

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Simdi sana birde bu yorumumu oku kanka. Bir full spectum isigin %20-25 mavi isik,%65-70 kirmizi isik geri kalan % 10 sari,turuncu ve uv,kizilötesi. Yani sen mavi ve kirmizi isik kullandigin zaman gerekli isigin % 90 sini kullanmis olacaksin

Tohumsuzsero

Yeni üye
Simdi sana birde bu yorumumu oku kanka. Bir full spectum isigin %20-25 mavi isik,%65-70 kirmizi isik geri kalan % 10 sari,turuncu ve uv,kizilötesi. Yani sen mavi ve kirmizi isik kullandigin zaman gerekli isigin % 90 sini kullanmis olacaksin
Kanka peki var mı o renklerde ışık nereden alabilirim bulabilirim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Var kanka TC de var o isiklar. Google yaz ´´mavi led projektör`` diye sana bulup getiriyor. Su internet satis siteleri varya onlarin birinde var. Bulunca ihtiyacin olan isiklarin hepsini internet satis sitesinden alma. 1 tane siparis ver o paketle birlikte sana saticinin faturasi gelecek, oradan kimin o ürünü siteye koydugunu ögrenirsin ve devamini direk oradan alirsin.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Ihtiyacin olan 1 metrekare kabin icin 1 adet 50 watt turuncu (Amber), 1 adet 100 watt mavi ve 2 adet 150 watt kirmizi. Önce ilk 2 hafta sadece mavi, sonra turuncuyu ve mavi beraber ve cicekte bütün isiklar. Sadece maviyi yaktigin zaman 460 umol/s ppfd, turuncuyuda yaktigin zaman 690 umol/s ppfd hepsini ayni anda yaktigin zaman 1560 umol ppfd degerlerini yakliyorsun ki bu da bitkinin tam ihtiyaci olan degerler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ***** ******** **
  • Reyis Reyis:
    ***** ****** ********* ****** ****** ****** ********** **** hahahaha* ***
  • A ax-b:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ***** **** ******** ******* hahahaha** ** ******* **** *** *********
  • A ax-b:
  • Reyis Reyis:
    ** ******** hahahaha ********** ***** ** ***** ********* *****
  • A ax-b:
    ** ******* *** ****** hahahaha** ******* ********** ****
    hahahaha** ****** ******** ******* ******* **
  • Reyis Reyis:
    ******* hahahaha *** **** *** hahahaha *** ******
    ******* hahahaha *** **** *** hahahaha *** hahahaha* ********** ****** ***** ** ****** ******** ***
  • A ax-b:
    hahahaha*** ******** ***** ******* ****** hahahaha*
  • A ax-b:
    **** ******* ******* ****** **** ***** **
  • A ax-b:
    ***** ***** **
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    hahahaha* ****** ***** ******* *****
    **** **** hahahaha** ******** ***** ********* **** ** ********** ***** *****
    **** * ****** *** ******* ***** *** ** hahahaha
    ******** ******* *** **
    Tommy vercetti Tommy vercetti: ******** ******* *** **