KUŞÇULARDA SATILAN KENEVİR TOHUMU NASIL BİR BİTKİ VERİR ? (hep birlikte görelim)

Ridaka

Yeni üye
Arkadaşlar bu deneyimde kuşçularda satılan tohumun nasıl bir bitki verdiğini göreceğiz. Ara ara konuda bitkilerin durumunu paylaşacağım.
Sizlerde bana takıldığım konularda yardım ederseniz sevinirim. Hep birlikte göreceğiz.

kral Arthur

Kıdemli Üye
Arkadaşlar bu deneyimde kuşçularda satılan tohumun nasıl bir bitki verdiğini göreceğiz. Ara ara konuda bitkilerin durumunu paylaşacağım.
Sizlerde bana takıldığım konularda yardım ederseniz sevinirim. Hep birlikte göreceğiz.
İnternett üzeriden kavrulmamis kuş tohumu alabilir sin fakat çok nadir dişi çıkıyor

husyn

Doktor
besin değerlerinden dolayı satılan kenevir tohumlarıda hibrittir ama terse yani değerleri çok fazla düşürülmüştür

kayseria

Yeni üye
Kardeşim thc oranı yok denecek kadar yok devletin yasal ekimden 1 yıl sonra kendiliğinden çıktı sadece karbon monoksik ü

husyn

Doktor
Kardeşim thc oranı yok denecek kadar yok devletin yasal ekimden 1 yıl sonra kendiliğinden çıktı sadece karbon monoksik ü
yok be bizde nerde tohum üreticiliği hep yutdışından genellikle israil bazılarıda amerika tam olarak bilmiyorum ama kendi tohumunu kullanmak yasak gibi bir şey tohumu bize satan ülkeler satın alana belli bir süre geçerli bir sertifika veriyor devlette senden o sertifikayı istiyor. bu konularda bu devlet geldiğinden beri bunun gibi büyük hatalar yapıyor bu konularda uzman kişilerde çıkıp konuştumu çalışmasını engelliyor onla iş yapanla iş yapmıyor zaten hiç bir konuda açıklama yapmıyor hep yaptığı küfür etmek ezmek hakaret etmek dikkatli dinleyin açıklama yok yapılanda hayalı
bana bu devletin yaptığı her hangi bir şeyi söyleye bilecek biri varmı acaba, bazı devletlerin bu son zamanlar yaptığı bazı şeyleri biliyorum bizimkini bilmiyorum sahi varmı acaba

Son düzenleme:

#Cigâ

Doktor
pekte uğraşılacak bir şey değil zamanında öylesine balkonda bakıyordum bende meraktan dişiydi tabi söktüm sonradan yeri sıkıntılıydı

Trefalgar

Kıdemli Üye
Teknik olarak bakarsak bu tohumlar genetiği değiştirilmiş thc oranı yüzde 0.1 dir bu yüzden bence dişi bitki çıkıp yetişse bile bitki thc üretmeyecek ve kupkuru somekler olacak eline aldığında hemen un ufak olucak çünkü reçine yok thc yok. Ama bilmiyorum hiç kuşçu tohumu ekmedim

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Yetiştirsende kafası olmuyor bakıyosun on numara kalın sömek trikom fazla basamıyor rudelisler kahroluyosun emeğine hiç uğraşma bence kanka

husyn

Doktor
diyelim kavrulmamış tuhum buldun, o tohumu kendi genlerine döndüre bilirsin nasıl yapacakcın aslında sen yapmayacaksın kendisi yapıyor nasıl yani tohumdaki ana gen hangisi ise bitki döllendikce diğer genlerdeki etkiler azalıyor buna saflaştırma deniliyor elde ettiğin tohuma f1 deniliyor f4 yada f5 filan saflaşmiş olduğunu biliyorum burda iki önemli nokta var biri ırkı ne olduğu bu mutlaka INDIKA olmalı ikinciside ışık spektrumu doğru değerlerde olmalı yoksa tohumların büyük bir kısmı erkek olur

Ü

Üye silindi 32956

Guest
yok be bizde nerde tohum üreticiliği hep yutdışından genellikle israil bazılarıda amerika tam olarak bilmiyorum ama kendi tohumunu kullanmak yasak gibi bir şey tohumu bize satan ülkeler satın alana belli bir süre geçerli bir sertifika veriyor devlette senden o sertifikayı istiyor. bu konularda bu devlet geldiğinden beri bunun gibi büyük hatalar yapıyor bu konularda uzman kişilerde çıkıp konuştumu çalışmasını engelliyor onla iş yapanla iş yapmıyor zaten hiç bir konuda açıklama yapmıyor hep yaptığı küfür etmek ezmek hakaret etmek dikkatli dinleyin açıklama yok yapılanda hayalı
bana bu devletin yaptığı her hangi bir şeyi söyleye bilecek biri varmı acaba, bazı devletlerin bu son zamanlar yaptığı bazı şeyleri biliyorum bizimkini bilmiyorum sahi varmı acaba
Kardeşim devlet değil hükümet diyecektin galiba.

Bluesmoke

Kıdemli Üye
Kanka ben geçen sene merak edip ektim zebra finchlerim için çokta güzel büyüdüler fakat babam sağolsun cinsiyetlerini öğrenememe izin vermeden Söktü :D Ben erkekleştirilmiş tohumlardır diye düşündüm ama dediğim gibi sonucu göremedim kanka

Ridaka

Yeni üye
Kanka ben geçen sene merak edip ektim zebra finchlerim için çokta güzel büyüdüler fakat babam sağolsun cinsiyetlerini öğrenememe izin vermeden Söktü :D Ben erkekleştirilmiş tohumlardır diye düşündüm ama dediğim gibi sonucu göremedim kanka
kanka erkekleştirilmiş tohum diye bir şey oldugunu sanmıyorum. Dişileştirilmiş tamamda erkekleştirilmişi hiç duymadım. Ve aldığım birkaç
bilgiye göre kuşçu tohumları sativaymış. sonucu göremediğin için merak etme ben devamlı bilgilendireceğim.

Bluesmoke

Kıdemli Üye
kanka erkekleştirilmiş tohum diye bir şey oldugunu sanmıyorum. Dişileştirilmiş tamamda erkekleştirilmişi hiç duymadım. Ve aldığım birkaç
bilgiye göre kuşçu tohumları sativaymış. sonucu göremediğin için merak etme ben devamlı bilgilendireceğim.
Kanka erkekleştirilmiş tohum var diye biliyorum zaten DNA konusuna girince erkekde olur dişide.. Sende sonuçları görürüz, umarım dişi çıkar mutlu olursun ha bu arada bendekiler indica gibiydi yapraklar kalın ve gürdü

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
  • P puslu77:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** ***** ***** *
  • zero00 zero00:
  • kralartur01 kralartur01:
  • zero00 zero00:
    dready* ** *** ********** ******
  • zero00 zero00: