Kimse yok mu yardımcı olabilecek ??

chanelll

Yeni üye
Merhaba herkese.1 ocakta ekteğim yaklaşık 50 gün önce çiçeğe döndürdüğüm çiçeğim şu an böyle.ilk defa yaptığım için pek anlamıyorum.forumu da yeni keşfettşm.alt taraflar hala beyaz ama üstler turuncuya döndü.sizce ne zaman hasat etmeliyim ? şimdiden tşkler
IMG_4338.jpgIMG_4341.jpgIMG_4343.jpgIMG_4364.jpgIMG_4366.jpgIMG_4338.jpgIMG_4338.jpgIMG_4341.jpgIMG_4343.jpgIMG_4364.jpgIMG_4366.jpg

Ü

Üye silindi 25562

Guest
hangi gün neler yaptığın. ph değerin ne gübreleri veriyorsun. bizlere yaptığın işlemleri özetlermisin ? yardımcı olmaya çalışırız

chanelll

Yeni üye
Açıkcası çiçeğe döndürene kadar güzel gidiyordu.sonra şehir dışına çıkmak zorunda kaldığımda çiçek susuz kaldı bi süre.geldiğimde bazı yapraklar boynunu bükmüştü ve ışıktan dolayı olduğunu düşündüğüm bazı yapraklar yanmıştı.bende 2 güne bölerek sararan yaprakları temizledim.hatta o zaman 800 w ışığı 400 w a çektim ısının fazla geldiğini düşündüm açıkcası..sonra çiçek kendini toparlayınca 800w a geri çektim.ph değerine bugüne kadar bakmadım :( micro bloom grow 3 unden tabloya uygun bi şekilde werdim 1 dolu 1 boş şeklinde.şu an advence versem cok mu geç olur? ya da çözüm öneriniz nedir? çok tşkler şimdiden yardım için

chanelll

Yeni üye
Açıkcası çiçeğe döndürene kadar güzel gidiyordu.sonra şehir dışına çıkmak zorunda kaldığımda çiçek susuz kaldı bi süre.geldiğimde bazı yapraklar boynunu bükmüştü ve ışıktan dolayı olduğunu düşündüğüm bazı yapraklar yanmıştı.bende 2 güne bölerek sararan yaprakları temizledim.hatta o zaman 800 w ışığı 400 w a çektim ısının fazla geldiğini düşündüm açıkcası..sonra çiçek kendini toparlayınca 800w a geri çektim.micro bloom grow 3 unden tabloya uygun bi şekilde werdim 1 dolu 1 boş şeklinde.şu an advence versem cok mu geç olur? ya da çözüm öneriniz nedir?
Kardeşim birkinde ya ışık yada sulama yada ph dalgalanması var bu sömekler neden şişmedi ??
çözüm önerin var mı ? 2 gündür yazılanları okuyorum.co2 ya da PK 13/14 etkili olur mu ?

çözüm önerin var mı ? 2 gündür yazılanları okuyorum.co2 ya da PK 13/14 etkili olur mu ?
Kanka şuan tek yapman gereken bitkini stresten çıkartmak maddi durumunu bilmiyorum ama eğer gücün varsa hemen biobizzin bio heaven gübresini al hem organiktir hemde bütün stresi alır bitkiden 250 ml 230 civarı kullan bitkin auto mu photo mu eğer burdan 50 günlükse bu şekilde auyo opması gerek bid bud için geç kaldın ama an markasının overdrive vererek bi nebze şişire bilirsin pk 13/14 kullandım bi işe yaramıyor çok sömekleri şişirmek için sana combo gübre tarifi veriyorum grotek monster bloom an bidbud ve overdrive biobizz bloom bu 4 ünü kullan yumruğundan büyük sömekler alırsın tabi ışığın yeterliyse şuan maddi durumun nedir ??

Sana birde ph ölçer söylüyorum biraz prof bi makina adwa adw12 250-300 tl civarında al arkana bile bakma

chanelll

Yeni üye
Kanka şuan tek yapman gereken bitkini stresten çıkartmak maddi durumunu bilmiyorum ama eğer gücün varsa hemen biobizzin bio heaven gübresini al hem organiktir hemde bütün stresi alır bitkiden 250 ml 230 civarı kullan bitkin auto mu photo mu eğer burdan 50 günlükse bu şekilde auyo opması gerek bid bud için geç kaldın ama an markasının overdrive vererek bi nebze şişire bilirsin pk 13/14 kullandım bi işe yaramıyor çok sömekleri şişirmek için sana combo gübre tarifi veriyorum grotek monster bloom an bidbud ve overdrive biobizz bloom bu 4 ünü kullan yumruğundan büyük sömekler alırsın tabi ışığın yeterliyse şuan maddi durumun nedir ??
merhaba öncelikla cok tsk ederım yardımcı oldugun için.biobizzin bio heaven a baktım çiçeklenme döneminin son 2 haftasına kadar kullanmaya uygundur diyor.sence bu çiçeğin hasadın zamanı gelmedi mi üstler turuncuya döndü çünkü.tohum auto değil.combo gübre tarifi dediklerinin içinden an bidbud geç kaldığım için onu şimdilik almıyorum ama bi dahaki çiçeğe bu dediklerini uygulucam.an overdrive bibizz bio bloom ve grotek monster bloom siparişini hemen veriyorum ve uyguluyorum

chanelll

Yeni üye
merhaba öncelikla cok tsk ederım yardımcı oldugun için.biobizzin bio heaven a baktım çiçeklenme döneminin son 2 haftasına kadar kullanmaya uygundur diyor.sence bu çiçeğin hasadın zamanı gelmedi mi üstler turuncuya döndü çünkü.tohum auto değil.combo gübre tarifi dediklerinin içinden an bidbud geç kaldığım için onu şimdilik almıyorum ama bi dahaki çiçeğe bu dediklerini uygulucam.an overdrive bibizz bio bloom ve grotek monster bloom siparişini hemen veriyorum ve uyguluyorum
Sana birde ph ölçer söylüyorum biraz prof bi makina adwa adw12 250-300 tl civarında al arkana bile bakma
bu arada 800 w ışık war bu söylediğini de listeye ekliyorum

Kanka tam amberleşmemiş gördüğüm kadarıyla gece ışıklar kapalıyken düzgün bi foto yüklermisin bakalım bi 2. Side sömeklerin şişmemiş az hasat verir haaa beni kurtarır diyosan ona bişey diyemem sen hiç çicek uyarıcıda kullanmadın sanırım tam anlamıyla çok cılız duruyor zaten normal şartlarda 10 günün daha var ben olsam şişirmek için uğraşırdım hasattan önce elinde ne var meyve şişirici şuan ??

chanelll

Yeni üye
Kanka tam amberleşmemiş gördüğüm kadarıyla gece ışıklar kapalıyken düzgün bi foto yüklermisin bakalım bi 2. Side sömeklerin şişmemiş az hasat verir haaa beni kurtarır diyosan ona bişey diyemem sen hiç çicek uyarıcıda kullanmadın sanırım tam anlamıyla çok cılız duruyor zaten normal şartlarda 10 günün daha var ben olsam şişirmek için uğraşırdım hasattan önce elinde ne var meyve şişirici şuan ??
bloom micro grow kullandım.az önce sipariş verdim hepsini.umarım hemen gelir.ambere döneli 3 gün oluyor zaten.dediğin gibi 10 gün bi kullanıyım bakalım sonuç ne olucak.elimde süs çiçekleri için extra canlandırıcı çiçek coşturan var :) bi işe yarar mı ki.birazdan fotoyu da yüklüyorum

chanelll

Yeni üye
bloom micro grow kullandım.az önce sipariş verdim hepsini.umarım hemen gelir.ambere döneli 3 gün oluyor zaten.dediğin gibi 10 gün bi kullanıyım bakalım sonuç ne olucak.elimde süs çiçekleri için extra canlandırıcı çiçek coşturan var :) bi işe yarar mı ki.birazdan fotoyu da yüklüyorum
IMG_4385.jpgIMG_4385.jpgIMG_4387.jpgIMG_4387.jpgIMG_4389.jpgIMG_4389.jpgIMG_4391.jpgIMG_4391.jpgIMG_4386.jpgIMG_4386.jpgIMG_4390.jpgIMG_4388.jpgIMG_4388.jpg

ay aşırı mutlu oldum daha 20 gün olmasına :) gelir gelmez kullanıcam.bloom grow microya da devam ediyorum.çok saol içim rahatladı :cool:
Aynen kardeşim 2 hafta sonra tekrar yeni fotolarla güncelle tekrar bakalım flushı tek seferde atarsın 3 gün karanlıkta bekletir hasatını yaparsın kurutmadada sana yardımcı olurum benim tarzda kurutursan hem daha kolay hemde daha lezzetli olur hasatın

Kanka

Administrator
Yönetici
Dostum geçmiş olsun problemler var gıbı gorunuyo ışık dengesiyle en son ne zaman oynadın bu ilk sorum ikinci sorumda vegde ne yazıyorsa tam dozmu başladın grow gübrelerini ve gubre markan nedir

chanelll

Yeni üye
Dostum geçmiş olsun problemler var gıbı gorunuyo ışık dengesiyle en son ne zaman oynadın bu ilk sorum ikinci sorumda vegde ne yazıyorsa tam dozmu başladın grow gübrelerini ve gubre markan nedir
tşkler umarım besin yardımcılarla kurtarıcam..çiçeğe geçerken 500 w olan ışığı 800 w a çektim.Advanced Nutrients ın micro bloom grow u kullanıyorum.tam doz başladım ama snra biraz düşürdüm keşke yapmasaymışım :/ gübreyi de arkadaşımdan aldım güzel bi gübreye benziyor havalı su tutmuyor ama bilmiyrm markası nedir.

chanelll

Yeni üye
Aynen kardeşim 2 hafta sonra tekrar yeni fotolarla güncelle tekrar bakalım flushı tek seferde atarsın 3 gün karanlıkta bekletir hasatını yaparsın kurutmadada sana yardımcı olurum benim tarzda kurutursan hem daha kolay hemde daha lezzetli olur hasatın
tamamdr besinleri bi kullaniim düzelme olursa fotoları güncellerim çok saolun gerçekten ii ki keşfetmişim forumu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!