Kimse yok mu yardımcı olabilecek ??

Kanka

Administrator
Yönetici
bıtkın azottan besın kıtlenmesı yaşamış ve somekler ıstedıgın gıbı şışmemiş geçmiş olsun sorunun bu

chanelll

Yeni üye
bıtkın azottan besın kıtlenmesı yaşamış ve somekler ıstedıgın gıbı şışmemiş geçmiş olsun sorunun bu
Ozyhaze07 nin tavsiyesi üzerine an overdrive ,grotek monster bloom ve biobizz bio heaven sipariş ettim dün gece. bakalım bi 2 hafta kullanıcam.umarım sorun çözülür

@Kanka kanka arkadaş yeni tam olarak bilmiyor yani kanka demek istiyorki saksının 3 katı suyla toprağı yıka ondan sonra besinleri kullanmaya başlayabilirsin diyelimki saksın 10 litre 30 litre suyu saksıya dök toprağı yıka(flushlamak) ondan sonra benim sana söylediğim gübrelere başla zaten hasat zamanında yine flush atacaksın ondan sonra yapacaksın sonuç olarak toprağı resetleyeceksin yeni bir tertemiz sayfan olacak o sayfaya yazmaya devam edeceksin demek istiyor sen şimdi yarın 30 litre ph ı ayarlanmış su ayarla yavaş yavaş toprağa dök altından çıksın ama ondan sonra toprak kuruyuncaya kadar gübre verme sonra ortalama 3 günde kurur siparişle aldığın benim sana söylediğim gübrelere başla şişmeye başlayacaktır yapraklar düzelecektir

chanelll

Yeni üye
tmmdr şimdiden suları hazırladım ışıklar kapanınca 6 gibi 60 lt suyu vericem.snra da kurumasını beklerim.ztn gübreler snrm yarın gelicek.ışık açıkken sulama yapmayın demişler.flush yapsam nası olur ?bi an önce kurtulması adına ?

tmmdr şimdiden suları hazırladım ışıklar kapanınca 6 gibi 60 lt suyu vericem.snra da kurumasını beklerim.ztn gübreler snrm yarın gelicek.ışık açıkken sulama yapmayın demişler.flush yapsam nası olur ?bi an önce kurtulması adına ?
Bitkin kendine gelir ph ayarlamayı unutma sakın

chanelll

Yeni üye
Birde yavaş yavaş toprağa suyu yedire yedire dök ki iyice toprak yıkansın
ph ölçere param yetmedi :/ en kısa zamanda alıcam ama.forumdan öğrendiğime göre 1 lt suyu 1-2 damla organik elma sirkesi ph ı dengeliyormuş.o şekilde flush yapiim diyorum.ya da önerebileceğin başka bişi warsa ?

chanelll

Yeni üye
ay bu flush işlemi ne zormuş 4 saattir uğraşıyorum :rolleyes: yapraklar iyice kurudu.o kdr sert bi haldeler ki umarım flush ve gübreler toparlar :( ph aldm ama küsüratlı göstermiyormuş çubuklar :) ama 6 a daha yakın renkler

chanelll

Yeni üye
ay bu flush işlemi ne zormuş 4 saattir uğraşıyorum :rolleyes: yapraklar iyice kurudu.o kdr sert bi haldeler ki umarım flush ve gübreler toparlar :( ph aldm ama küsüratlı göstermiyormuş çubuklar :) ama 6 a daha yakın renkler.bi de forumda advence ve monster bloom u fazla kullanmanın sakıncası yoktur demişler.bu konuda ne düşünüyorsun ?son soru artık an in grow unu vermesem daha iyi sanırım ?

chanelll

Yeni üye
merhabalar.en son eklediğim resim tepe kısmı.hala yaprak yanıkları devam ediyor :( ışıklar biraz yakındı bi kaç tanesini uzağa aldım iyi gelir diye.acaba toprağın çabuk kuruması için fanları 24 saat mi çalıştırsam?

chanelll

Yeni üye
dün 1,5 lt suya grow-bloom-micro 4 er ml + an advence 2 ml +biobizz heaven 5ml + monster gloom çay kaşığının ucu kadar.hepsini karıştırdım ph da iyiydi. bgnde 1 lt suya biobizz heaven 5 ml verdim sadece.nası devam etmeliyim ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke deyorke:
  • MarlaMurat44 MarlaMurat44:
  • R raw.w33ds:
    hahahaha ***** ********* ******* ** ** ****** ** ********** ****** **********
  • Bomberx Bomberx:
  • bandaleros bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Emmy Emmy:
  • T Turco:
    * *
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha* ********** ****** ******* ******* hahahaha*****
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • Mordecai Mordecai:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • Mordecai Mordecai: