Kaybedenler kulübü

• Konbuyu başlatan Üye silindi 27466
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 27466

Guest
Cümleten selamın aleyküm dostlar,
Tohum: Auto amnesia haze (sponsor)
Medya: Coco (canna tavsiyesi ile)
Gübre : canna coco
Işık : 600w hps. Yan. En. Boy
Çadır el yapımı Prof. 160x145x180
havalandırma ve Carbon filtre el yapımım.
cocoda hiç tecrübem yok. ilgi alaka isteyen bir medya bende günde 3-4 kez çadırı açıp baktığım için haliyle tam bana göre.
2. Growum olacak ilkinde gerçekten ciddi deneyimler kazandım ve biliyorum ki bu kazandıklarım %5 bu kazanımlarımda sizlerin desteği bir hayli fazla. Şimdiye kadar ve bundan sonrasındaki yardımlarınız için en içten teşekkürlerimi sunuyorum siz değerli dostlarıma.

03.12 tohumlarımız peçetede gün yüzü görmeyi bekliyor.
05.12 330 ml saksıda can suyunu aldılar
07.12 5 kızımız gün yüzü görmeye başladı.
17.12 https://ibb.co/cyP8nRc
21.12 https://ibb.co/jGH6SBB
23.12 Yerimizi aldık https://ibb.co/bWFHy2v
06.01 https://ibb.co/T8WpRRj
09.01 https://ibb.co/RNw4jFm
13.01 https://ibb.co/Cm0z307
18.01 https://ibb.co/Ny0FcHr https://ibb.co/MCDPS0T
23.01 10 litre ile vegi bitirdik bloom un ilk haftası tamamlandı.(20 litre saksı değişimini yaptım)

20 cm yaprak uzunluğu var ilk kez görüyorum.

Not: sulamada eksiklikler çok coco olmasına rağmen 2 günde bir suluyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
C

Canna

Guest
Dostum, HPS cicek icin uygun bir isik, vegte MH kullan, kizlar boya gidiyor, isik yetersiz, 600 watt hps sana 1 mtre kare alan icin yeter.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Dostum, HPS cicek icin uygun bir isik, vegte MH kullan, kizlar boya gidiyor, isik yetersiz, 600 watt hps sana 1 mtre kare alan icin yeter.
Beni yanlışa düşüren hep aceleciliğim oldu. Şuan çiçeğin 6. Haftasında 6 kız var photo sandım auto çıktı ve küçücük kaldılar bitki başı 10 gr kuru alırsam ne güzel. Power led ile kendi ışığımı yapacam LED’lerin siparişini verdim. Hps/mh ile led aynı anda kullanılınca iyi oluyormuş diye duydum. Yeni Kızlar sanırım vegi hps ile geçirecek. Mh kullanmamamın sonuçları ne olur sence ?

arapfaik

Kıdemli Üye
Bitki mavi ağırlıklı ışığa ihtiyac duydugu icin veg de mh kullaniliyor. Kelvin olarak daha yuksek gozle gormesen bile beyaz degil aslinda mavi tonudur. Hps ise sari tonlarindadir kelvin 3000-3500 derecelerinde

C

Canna

Guest
DAha dogrusu isik rengi yalnis, ondan dolayi isiga yaklamak icin boya gidiyorlar.
Beni yanlışa düşüren hep aceleciliğim oldu. Şuan çiçeğin 6. Haftasında 6 kız var photo sandım auto çıktı ve küçücük kaldılar bitki başı 10 gr kuru alırsam ne güzel. Power led ile kendi ışığımı yapacam LED’lerin siparişini verdim. Hps/mh ile led aynı anda kullanılınca iyi oluyormuş diye duydum. Yeni Kızlar sanırım vegi hps ile geçirecek. Mh kullanmamamın sonuçları ne olur sence ?
Hakki ile geismez, dostum bitkilerin gelismesinde isik rengi cok önemli, eger bitkine dogru renk ve gücte isik vermez isen hasatin ciliz kalir, arica sadece led kullan, HPS ye göre cok daha iyi, ama cop led degil, led projektör. Bak asagidaki linkleri oku isik konusunda yesillenirsin.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Bitki mavi ağırlıklı ışığa ihtiyac duydugu icin veg de mh kullaniliyor. Kelvin olarak daha yuksek gozle gormesen bile beyaz degil aslinda mavi tonudur. Hps ise sari tonlarindadir kelvin 3000-3500 derecelerinde
Teşekkür ederim

Ü

Üye silindi 27466

Guest
DAha dogrusu isik rengi yalnis, ondan dolayi isiga yaklamak icin boya gidiyorlar.

Hakki ile geismez, dostum bitkilerin gelismesinde isik rengi cok önemli, eger bitkine dogru renk ve gücte isik vermez isen hasatin ciliz kalir, arica sadece led kullan, HPS ye göre cok daha iyi, ama cop led degil, led projektör. Bak asagidaki linkleri oku isik konusunda yesillenirsin.
Keyifle okuyacağım teşekkür ederim. Çadırım yan kenarında kızlar onlara 100W mavi projektör alsam sadece kızlara vuracak şekilde sence nasıl olur

C

Canna

Guest
Süper olur ama mavinin yanina cok az koyu sari veya turuncu lazim, yoksa kizlar sadece yukari gelisir, sari veya turuncu az miktarda yandan dal vermesini saglar.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
O halde yarın 2 mavi 3500k 400nm değerinde 50w projektör ve ortasına 50w amber sarısı ekliyorum yükseklik hps gibi değil sanırım 60 cm den mi vereyim

arapfaik

Kıdemli Üye
Kanka google a atlantis led projektor 50w mavi yaz cikar amber de satiyo ayni firma isik mesafesi 400 umol 4000-4500lux android telefonun varsa bi lux metre indir çözersin.

Bir sponsor vakası daha. Senin adına üzüldüm kanka. Sponsordan aynı tufaya iki kez düştüm, şimdi üstüne para verseler sponsor tohumu ekmem. Ama kesin hediye tohumlardan falan yanlış çıkmıştır :D :D :D Auto istersin photo gelir, haze istersin kush gelir, sakat gelir, özürlü gelir, yarısı patlamaz. Ama gelir yani canınızı sıkmayın, geçde olsa gelir, PARANIZ KALMAZ. Sponsora yeni slogan buldum; "Paranız KalmazSpor"

34Trip

Üye
Bir sponsor vakası daha. Senin adına üzüldüm kanka. Sponsordan aynı tufaya iki kez düştüm, şimdi üstüne para verseler sponsor tohumu ekmem. Ama kesin hediye tohumlardan falan yanlış çıkmıştır :D :D :D Auto istersin photo gelir, haze istersin kush gelir, sakat gelir, özürlü gelir, yarısı patlamaz. Ama gelir yani canınızı sıkmayın, geçde olsa gelir, PARANIZ KALMAZ. Sponsora yeni slogan buldum; "Paranız KalmazSpor"
Bende bekliyorum kuşkuya düşürdün hocam beni şuan gelir gelmesine de dediği tarihte gelmedi ayretten istediklerim mi gelecek bilemedim :/

Bende bekliyorum kuşkuya düşürdün hocam beni şuan gelir gelmesine de dediği tarihte gelmedi ayretten istediklerim mi gelecek bilemedim :/
Kanka gelir, ondan şüphen olmasın ama genetik seçme, indica-sativa falan hikayeee. İki kez farklı zamanlarda sipariş geçtim. Photo Super lemon haze diye sipariş geçtiğim tohumlar indica auto çıktı. Daha bardakta 13. gününde çiçeğe girdi: 5 gram hasat aldım. İndica genetik sipariş geçtim özürlü sativa geldi. Tohumların 3/1'i patlamadı. Forumdada haftada bir kez mutlaka karşılaşıyoruz sponsor sıkıntılarıyla. Adam indica genetik seçmiş, sativa gelmiş, auto istemiş photo gelmiş, sakat gelmiş, patlamamış, photo tohum diye veg'de tüm stres yaşatacak eğitimleri veriyor sonra bitki auto çıkıp 5-10 gram hasat alıyor vs vs, geç gelmesini kusurdan saymıyorum bile. Biraz araştır anlarsın. Anlayacağınız sponsor bizlerle taştaş geçiyor. Artık torbacı tohumumu koyuyor, kendi ürettiği tohumları genetik diye satıyormu orasını bilemem. "Bi hataları olduysa telafi ediyorlar" gibi söylentilere kulak asma, o an keyifleri varsa ediyor olabilirler fakat ben defalarca yazmama fotoğraflarla kanıtlamama ve arada sırada hatırlatmama rağmen iplenmedim. Whatsapp konuşmalarımız duruyor. Eğer forum yönetimi degenetica veya kusheed'in kendisi değilse sponsoru bir an önce uyarıp adam gibi iş yapmasını isteyebilir veya başka sponsor bulabilir ve üyelerini mağdur etmez. Senelerdir bu gerçekleşmediğine göre...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    hahahaha hahahaha** ****** hahahaha****** *** ***** ********* ******* ***** **** ********* hahahaha
  • K kamdavulu:
    **** ** ******** ******* ***** ***** *** *** ********* ******** ****** ******** ******** ****** ****** ****** hahahaha ***** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
    *** *** ****** ******** ** ******* ******* ***** *** ********** *** ***** ********* *****
  • Mordecai Mordecai:
    ******** hahahaha** hahahaha ***** ** ****** ******** ******* ****** **** ** ****** **** ******** ****** ********** ****** ** ******
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ****** **** *** *** ******* ******** *** ********* ** ***** ** ****** ******** ****** ***** * ***** ** ****** ********** ***** hahahaha hahahaha** ****** hahahaha****** ***
    +1
  • Night owl Night owl:
    * ******* *** *** ** ********* ** *** ***** ***** ****** ****** ******** **** ** ******** ******* ***** ***** *** *** ********* ******** ****** ******** ******** ****** ****** ****** hahahaha ***** ***** ******* **
    hahahaha* hahahaha* ** **** ** ******** ******* ***** ***** *** *** ********* ******** ****** ******** ******** ****** ****** ****** hahahaha ***** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ******** ********** ****** **** ***** ****** ****** ** ******** hahahaha** hahahaha * ******** ***** **** **** ****** hahahaha*** **** hahahaha*** **** ****** ******** ******* ******** **** ** ***** ****** ******** ******** hahahaha ******** hahahaha** hahahaha ***** ** ****** ******** ******* ****** **** ** ****** **** ******** ****** ********** ****** ** ******
  • NewGardener NewGardener:
    *** ** **** ** ** ****** ****** ** **** ** **** ******* ********** ** ** ** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** *** ***** ********** ** ****** **** *** *** ******* ******** *** ********* ** ***** ** ****** ******** ****** ***** * ***** ** ****** ********** *****
  • K kamdavulu:
    *** ******* ******** ***** ******** ******** hahahaha*** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** * ***** ** ******** ******* ****** *** ******* ******** ***** ******** ******** hahahaha*** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    hahahaha***** **** ** ******** ****** hahahaha ******
  • K kamdavulu:
    ********** **** ***** ******** *** hahahaha *** ** *** ******** ********** ***** ******* ****** *** hahahaha***** **** *** ******* ******** *** ***** **********
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** *** ** ****** ** *** *** ******* ******** ***** ******** ******** hahahaha*** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** ******* ***** ** **** *** ** ***** ******** ******* ********** ****** ***** ****
  • K kamdavulu:
    *** * **** **** *** hahahaha** hahahaha***** *** **** *** ** ****** ** ***
  • Night owl Night owl:
    **** ******* ********** *** ******** ***** *** **** *** ******** ******* ***** ****** *** ***** *** ****** ***
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha*** ** ********* **
  • Night owl Night owl:
    *** **** ******* ****** **** **** ********** **** ***** ******** *** hahahaha *** ** *** ******** ********** ***** ******* ****** *** hahahaha***** **** *** **
    +1
  • K kamdavulu:
    **** ****** ***** ******** ******** ***** ******* ****** hahahaha ******* ***** ******* ***** ** **** *** ** ***** ******** ******* ********** ****** ***** ****
    TabldotLife TabldotLife: ****** ***** ****