Karbonat ve Limon Tuzu Hakkında Bilgi

aydın

Üye
Merhaba,
Arkadaşlar, bu iki yaramaz hastayı kurtarmaz ölüyü diriltirler. Ve ikisi zıt şeylerdir karışmamalı
Karbonat ve limontuzu ikiside çözücü bir etkene sahiptir.
Karbonat daha çok çamaşır suyu karakterindedir, bazı olumsuz şeyleri temizler arındırır, ne için kullanılır direnç artırmak ve güçlendirmek için aynı zamanda mantar gibi oluşumları yok etmek için
Ama işte doğru zamanda yapmakta önemli, mesela ne zaman yapın bitkinizi büyük saksıya aldınız, 3 hafta sonra yapılırsa iyi gibi, neden 3 hafta dedim yani kökleri biraz saksıya yayılmış olsun diye,
Kullanırken 0.5litre suya 1 çay kaşığı toprağa ve 1litre suya yarım çay kaşığı yapraklara uygulanır.

Limon tuzu, tam bir parçalayıcıdır. Eğer toprak yapınızın tuzlandığını biliyorsanız uygulana bilir, tek bir seferlik sadece zaten yaparken ortamın …koyacağız, Ph 2 civarına kadar düşüreceğiz ama bitkiye bir şey olmaması gibi 2-3 günde tuzlanmadan dolayı belirtilerin düzeldiği görüne biliyor.
10litrelik saksıya 1,5litre suya 1 yemek kaşığı limon tuzunu dolu dolu bir şekilde suda eritip, çalkalarken arada bir şişenin kapağını açın gaz çıksın, bitkinize uygulayın.
Bu işlemde toprak ph sınız 2-3 gibi olacak merak etmeyin etkisi 5 günde geçiyor. Her gün ph artacak

Uyguladıktan 5 gün sonra bakteriyel bir çalışma gene iyi olur.

aydın

Üye
Dozaj cok az kanka 10 litre suya cay kasiginin ucu kadar falan dokuyorum 5.5 6.5 civarlarina getiriyor
kanka benin kendi tohumlarım olduğu için ben bir şeyi yaparken korkmuyorum, ben 1 avuç bile uyguladım ph 2 altına bile düşürdüm ama limon tuzunda asitlik kalıcı değil yani anlık değer alıyorsun geçiyor, o yöntemi bırak bence, zaten ph sı suyun ph sını ayarlayarak toprağın ph ayarlamak anlamına gelmiyor. önemli olan toprağın değeri, ben hep musluk suyu veririm ph 7,5 olması lazım ama toprağın değeri 6,3 ile 6,8 gibi hep

wolferic

Müptezel
organik elma sirkesi kullanin içinde bitki için faydali asitler var yillar önce bunun araştırmasını yaptık .ayrıca ph yükseltmek icin kullanilanlar yani bazik karakterli maddeler daha yavaş çözünür bu yüzden onun icin ph yukseltici alın en hızlı etkiyi görüp zamanla sorun yasamamak icin yada besinleriniz asidik yapisi yuksekse alkali su kullanın ph yuksek kalirsa daha az bi elma sirkesiyle ph i düzeltebilirsiniz .

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    ********* ******** hahahaha ******** *** ****** *** ******** hahahaha* ****** **********
  • O obeb:
    hahahaha hahahaha** hahahaha**
  • O oziozi:
  • O obeb:
    *** hahahaha ****** ********* ******** ****** ********* *********
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha** ******** ******
  • O oziozi:
    hahahaha* ******
  • O obeb:
    ******* **** ******** hahahaha* ******** ******** ****** *****
  • H hussii:
    ******** ******** ********** *** ********** ********* hahahaha ***** ** hahahaha ***** ****** ***** ****** ******** ******* ********** ********** **** ** *** ******** ***** ******** ********** ***** **** ****
  • O oziozi:
  • O obeb:
    ******** ******** ********** *** ********** ********* hahahaha ***** ** hahahaha ***** ****** ***** ****** ******** ******* ********** ********** **** ** *** ******** ***** ******** ********** ***** **** ****
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O obeb:
  • O oziozi:
    ***** ***** hahahaha*** hahahaha* ***** ******** ****
  • H hussii:
    ***** ******** ****** ********** *** ***** ***** ****** ******** ** ******** ****** ******** *** *** ******* ******* ********** ******** ******** *** ****
  • O obeb:
    ******* hahahaha **** ********
  • O oziozi:
    *** ****** hahahaha**** ****** **********
    +1
  • O obeb:
    ***** ******** ****** ********** *** ***** ***** ****** ******** ** ******** ****** ******** *** *** ******* ******* ********** ******** ******** *** ****
  • H hussii:
    ********* ***** ******* ******* ********* hahahaha** ****** ***** **** **********
  • H hussii:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • H hussii:
    ***** ******* **** ********** ******** ********** ***** ***** hahahaha *******
  • H hussii:
    ****** ***** ********** ******* **
    H hussii: ****** ***** ********** ******* **