karbon filtreyi yıkayıp fırınladım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gjn527

Yeni üye
yabancı olsun tr olsun millet aman ben mi ugrasacagım diyip yeni filtre alıyor ama ayıp bu yaptıgınız. hem tekrar kullanılabilen metal kılıfı hem de karbonu bosu bosuna atıyoruz. matkabınız yoksa bile düz tornavidayı keski gibi kullanıp vidaları kırıp growkentten fln aldıgınız aktif karbonu açabiliyorsunuz. fırınınız yoksa direk yıkayın sıcak suda temizleyiciler ile bekletin çamaşır suyu gibi(pek ise yaramadıgı söylenir cünkü asıl olayı fırın ama yine de baya ise yarıyor) sonra geri doldurun. bu sekilde defalarca kullanabilirsiniz ha yok ben yine güvenmiyorum diyorsanız aktif karbon kiloyla satılıyor ben yenisini aldım tazeliyorum eskisini bugün.
itiraf: beklenilen kadar ucuz olmuyor aktif karbonu kendin aldıgında ama diger türlü o kadar israf ki insanın ici gidiyor ve aldıgın karbonu defalarca fırınlayıp kullanacaksın sonucta

Maho1221

Üye
yabancı olsun tr olsun millet aman ben mi ugrasacagım diyip yeni filtre alıyor ama ayıp bu yaptıgınız. hem tekrar kullanılabilen metal kılıfı hem de karbonu bosu bosuna atıyoruz. matkabınız yoksa bile düz tornavidayı keski gibi kullanıp vidaları kırıp growkentten fln aldıgınız aktif karbonu açabiliyorsunuz. fırınınız yoksa direk yıkayın sıcak suda temizleyiciler ile bekletin çamaşır suyu gibi(pek ise yaramadıgı söylenir cünkü asıl olayı fırın ama yine de baya ise yarıyor) sonra geri doldurun. bu sekilde defalarca kullanabilirsiniz ha yok ben yine güvenmiyorum diyorsanız aktif karbon kiloyla satılıyor ben yenisini aldım tazeliyorum eskisini bugün.
itiraf: beklenilen kadar ucuz olmuyor aktif karbonu kendin aldıgında ama diger türlü o kadar israf ki insanın ici gidiyor ve aldıgın karbonu defalarca fırınlayıp kullanacaksın sonucta
Kanka hangi aktif karbondan alıyorsun link versene sana zahmet

higthead

Jolly Green
Bu konu defalarca yuzlerce mılyonlarca kez konusuldu denendı orneklendı (search kısmından arama yapıp okuyunuz) . Bır cok kısı sonuc husran ıle koku salınım ile karsı karsıya geldı. Fırınlanıp tekrar kullanılmak olsaydı nıye neden bız bızler bunu dusunemedık? Birde çamasşır suyu ve sıcak su yazmışssın Dostum olmaz olmuyorrrr Karbonlar hiçbir şekilde resetlenmez yenilenmez cünkü kokuyu mıkro gozeneklerı tutar mıkro gozenekler doldugu zaman koku salınımına başlar tekrardan o gozeneklerı adcamazsınn. Tr de yasalara göre karbon üretimi yoktur hava kırlılıgı yasagından dolayı. Orjınal karbonlar avrupadan gelir. İnternette satılan karbonlar ıse sahte ve cın uretım karbonlarıdır yapmayın paranıza zamanınıza yazık etmeyın.

Bu tarz ciddi önemli konuları kendinizde tutun kimsenin güvenliğini tehlikeye atmayın kendin yapıyorsan yap ama arkandan başkalarını sürüklemeyın , öneride bulunmayın en önemli konu en önemli güvenlik kokudur bunu unutmayın. (bu yazdıgım konu sahibine değil genel bilgilendirme)

Dostum bu tarz el yapımı karbon fıltreler tektrar doldurulan karbonlar vsvsvs. konulara yazdıgım yorumu kopyala yapıstır yapıyorum.

Arkadaşlar iyi hoş söylüyorsunuz da defalarca söylüyorum yine söylücem KArbon filtreler statik dolumla doldurulur sizin el ile dolduracağınız karbon filtrelerde en ufak 1mm veya 1 micron boşlukta karbon filtreniz koku salıcaktır. Girmeyin böyle fantazilere güvenliğinizi 3 kuruş için tehlikeye atmayın.Hadi yaptınız diyelim dediğim gibi 1micron veya 1mm boşluktan koku sızdı karbon filtrre almak zorunda kalıcaksınız bu sefer normal karbon filtre fiyatını geçicek yapmayın böyle şeyler. Eğer el yapımı karbon filtreler olsaydı herkes kullanırdı.
Bunun m3 hesabı vardır. M3 e göre kilolarca karbon konulması gerekir piyasada satılan 100-200 tl lik karbonlar orjinal karbonlar değildir.ne paranıza ne zamanınıza yazık edin. İnsan gücüyle değil makinayla statik dolum olması gerekir.
Hiç mi bütçe yok orjinal karbon filtre almaya ozaman ya tütsü kullanın yada grow yapmayın güvenliğinizi tehlikeye atmayın.

Şimdi sen ortaya birşey attın hadi tecrübeli growerlar bu konuyu okuyup güler geçer olmaz dıye ama yenı baslayan veya baslıcak arkadaslar bu konuyu cıddıye alıcak ve denıcekler ve ılk ceyrekte koku salıcak kımısı havalandırma bosluguna verıyor hava kanalını farkında olmadan anında koku salıcak ve apartman kokucak ve guvenlıgı tehlıkeye gırıcek.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • K Kolpa.:
    ***** ********* ****** ****** ******* ***** ******** ***** **** ********* *** ****** ****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* ****** ***** ****** dready**** ******* **** **** ***** ******* ******
  • S serdar1122:
    ********** **** ***** dready
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** ****** ********* ** dready* ** *** ********* ********* **** *********
  • S serdar1122:
    ******* ****** ***** ****** dready***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • zero00 zero00:
    ******** ********** dready*** ********** ***** ****** ********** ********** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* ****** ***** ****** dready*** dreadydready
  • S serdar1122:
  • zero00 zero00:
    ** * ******** dready ********** *******
  • zero00 zero00:
    ** *** ****** *********** **** dready******* ***** ********
  • kawinnnz kawinnnz:
    +1
  • K Kolpa.:
    ******* ** dready* ** *** ********* ********* **** ********* ***** *** *** ********** *** ***** ***** *** *** *** *********
  • S serdar1122:
    *** ******** ******** dready
  • zero00 zero00:
  • kralartur01 kralartur01:
    ********** ********* *********** ********* ** ********* ****** ******* **** *********** ***** ******* ***** ***** *** ***** **********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ***** ******** dreadydready***
  • camelonhigland camelonhigland:
    ******* *** ******* *********** *** **** ***** ****** ***** **** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** ********** *** ***** ***** *** *** *** dready *** *** ** ***** ****** **** ********* ****** ******* ********* *********** ****** ********** ********* ****** ****** *********** ********* **** *** ******** *** ***** *******
  • zero00 zero00:
    ***** ** ********* *** ******* *********** *** **** ***** ****** ***** **** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ******* *** ******* *********** *** **** ***** ****** ***** **** **

Nazim_Red Nazim_Red: ******* *** ******* *********** *** **** ***** ****** ***** **** ** ******** ******** ******* ****