Karbon filtre bilgi desteği

Arkadaşlar karbon filtre bi yerde okudum %55 nemin üstünde çalışması sıkıntı olur diye ıslanır doğrumu bana küçük detaylı bilgiler verirmisiniz karbon filtre için sağolun :)

higthead

Jolly Green
Arkadaşlar karbon filtre bi yerde okudum %55 nemin üstünde çalışması sıkıntı olur diye ıslanır doğrumu bana küçük detaylı bilgiler verirmisiniz karbon filtre için sağolun :)

Karbon filtre hertürlü nem şartlarında çalışır ama nem yüksek yani 55-60 üzeri nemde filtrenin içindeki karbonlar nemlenerek ömrü kısalır. En sağlıklı kullanımı nem 55-60 altındadır. Eğer zoraki olarak 60 üzeri nemde kullanılacak ise tabikide kullanılır 2-3 grow götürmezde 1 veya 1bucuk grow götürür bu şekilde. Nasıl ve ne için kullanıcağına göre değişir.

Benim durum şöyle kızlar hasat zamanı geldi koku artmaya başladı karbonu çalıştırıcam karbonun olduğu yerde nem üst seviyem 60 kızların olduğu yer 40/50 arası hortum la uzatıyorum hem serin hava veriyorum kızlara sıcaklık yükselmemesi için durum bu dostum 1 kere kullanmıştım o kadar birde bittiğini nasıl anlayacağız (kaba mantıkmı koku varsa karbon işe yaramıyor) sağol bilgilerin için dostum:)
Karbon filtre hertürlü nem şartlarında çalışır ama nem yüksek yani 55-60 üzeri nemde filtrenin içindeki karbonlar nemlenerek ömrü kısalır. En sağlıklı kullanımı nem 55-60 altındadır. Eğer zoraki olarak 60 üzeri nemde kullanılacak ise tabikide kullanılır 2-3 grow götürmezde 1 veya 1bucuk grow götürür bu şekilde. Nasıl ve ne için kullanıcağına göre değişir.

higthead

Jolly Green
Dostum kabınde nem mak. calısmıyor ıse ve nem 60 gosterıyorsa korkma karbonu calıştır bagıl nem mutlak nem dıye bırsey var. Eğer nem mak. calısıyor ve nem 60 ise ozaman nemlendırır karbonları. Karbonun bıttıgını soyle anlarız Karbon fıltre azda olsa koku salabılır dısarı hava ıle bırlestıgınde koku molekkullerı hava molekulunden az oldugu ıcın sıfır koku yapar. Bittiğini karbonun cıkıs hava kanalını kokla çok kokuyor ise bitiyordur. Az kokuyor ise yukarıda yazdığım gibi hava ile birleşince koku sıfırlanır. Eğer cıkıs havasını oda ıcıne verır isen yuzde 1 koku molekulu sureklı oda ıcınde bırıkıp koku yapar Halbuki dısarıya verdıgın zaman havayı koku sıfır olur. Biraz karısık anlattım ama =))

Karışık değil dostum gayet iyi anlattın dışarı verirsem daha iyi olur çıkışı o tamam kışa bi küçük çalışma yapmam lazım kabin değil çatı katında yapıyorum bi odada o odada nem alma cihazım var orada 40/50 arası diğer odada karbon filtre var her yer açık ama o odada 50/60 orada çalışıyor sistemim ters bişey oldu onu anlamış oldum çok sağol kışa yeni bi sistemle girerim artık :)
Dostum kabınde nem mak. calısmıyor ıse ve nem 60 gosterıyorsa korkma karbonu calıştır bagıl nem mutlak nem dıye bırsey var. Eğer nem mak. calısıyor ve nem 60 ise ozaman nemlendırır karbonları. Karbonun bıttıgını soyle anlarız Karbon fıltre azda olsa koku salabılır dısarı hava ıle bırlestıgınde koku molekkullerı hava molekulunden az oldugu ıcın sıfır koku yapar. Bittiğini karbonun cıkıs hava kanalını kokla çok kokuyor ise bitiyordur. Az kokuyor ise yukarıda yazdığım gibi hava ile birleşince koku sıfırlanır. Eğer cıkıs havasını oda ıcıne verır isen yuzde 1 koku molekulu sureklı oda ıcınde bırıkıp koku yapar Halbuki dısarıya verdıgın zaman havayı koku sıfır olur. Biraz karısık anlattım ama =))

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bafici bafici:
    ******** * ***** ******** ********* *** ***** ***** ******** **
  • bafici bafici:
    **
  • K Kamacı6161:
    ******** ******** ******* ***** ********** ***** **** **** ** ******* ****** ********
  • quorthon quorthon:
    ******** ********** ***** ***** ***** hahahaha**** ***** ******* ****** * **** ********
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******** ******** **** ***** hahahaha ********* *** **** ** ********** *** ***** ******* hahahaha***** ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** ********* ********** **** hahahaha ***** hahahaha* ** ******** ******
  • T Tropikal.MR:
  • O Oci137:
  • O Oci137:
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ******* ** ****** *** hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** **** ******** ******* *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ******
  • Houp53 Houp53:
    * *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ****** ******** ******* * * **** ****
  • L lityum:
    ***** ***** *
  • L lityum:
    **** ****** hahahaha* ****** **** ****** **********
  • L lityum:
    ** * ** *** ** * ** **
  • O Oci137:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** **** ***** ****** *** *** ****** * ******** *** ****** ******** ****** hahahaha *******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ********* ******** ****** ******* ******
  • O Oci137:
    ******** ****** ****** **** ******** ********* ******* ******* ********* *** ****** ** ******** ***** ********** **** ********** hahahaha ********* ****** ****** hahahaha****
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ** hahahaha hahahaha* **** ****** ******** ******* *** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** ********* ****** ******* ***** ******** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ******** ****** ***** ***
    Houp53 Houp53: ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ********...