Kankalar yeni sistem kuruyorum. (autoflower icin.)

zitir

Yeni üye
Kankalar yeni sistem kuruyorum. biktim sag sola yalvarmaktan + torbacilara vb. biktim...

Kankalar sistemim su sekilde nasil olmus artsi eksisi var mi veya takviye edebilicem bisey biraz fikir edinmek istiyorum.

* Bitkim: (autoflower white widow) + 1 adet kok 

* Kabin : Haydro shoot 60x60x160 cm.

* isik : 300w led full  spectrum 50$. ( No marka :D )  

* Havalandirma : blauberg turbo 100 + c2600/m3 karbon filtre 100mm 

* Hava ve nem olcer : vanguard thermo / hygro meter

*  Tor : Biobizz trypack indoor 

* Toprak : Biobizz light-mix

* Nemlendirici : innovagoods 130ml usb nemlendiricileri var kucuk soguk buhar.

* Fan : cyclone chip fan 6

* saksi : Root tex pot 7.5L

az para vererek anca bu kadar bi sistem yaptim. Goruslerinizi merak ediyorum kankiler.

Hepinizin yorumlari benim icin cok degerli.

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka okadar şey almışsın barı saksıyıda mınımum 15 litre falan alsaydın

zitir

Yeni üye
Cvp: Kankalar yeni sistem kuruyorum. (autoflower icin.)

rabbit13' Alıntı:
kanka okadar şey almışsın barı saksıyıda mınımum 15 litre falan alsaydın

Yanlis mi yapmisim? ee simdi ne olucak 7.5Lt kucuk mu gelicek. gelicek dersen nasil 15lt tasicagimi bilmiyorum youtube de izliyorum pudra gibi beyaz bisey atiyorlar. gerek var mi oyle bisey acaba taktim simdi kafaya. 7.5lt ideal dersen sonuna kadar bunla gidicem digerini artikin 15lt yaparim. siradaki bitki ise auto lavender feminised...

Kanka

Administrator
Yönetici
sonuna kadar 7.5 le gıder ama kökler ıstedıgı gıbı acılamaz ben 30 litre kullanıyorum ımkanın varsa mınımum 20 yap hatta

saksı ne kadar büyürse bitkinin gübre ihtiyacı o kadar azalır ve bitki verimi artar autoda çok etkilenmez max 15 lt toprak yeter xxl genetik değil ise fazlasına gerek yok zaten öyle bi büyüme potansiyeli yok çünkü 7.5 da iyi ama bi 10 - 12 ile en iyi verimliliği sağlar ve auto saksı değişiminde ciddi strese girebilmektedir o yüzden doğrudan son saksıya ekmek gerekir 7.5 litreye ektiysen bırak öyle kalsın

zitir

Yeni üye
yorumlar için çok teşekkür ederim kankalar. 20lt airpot alicam kismetse diğer bitkiye. faydali oldu.
 başka konu takildi aklima. 
2 hafta oldu, toprak kurudukca sulamaya özen gostermeye dikkat ediyorum ama cok geç kuruyor 4 - 5. gunun sonunda kuruyor. cok az sulamama rahmen. bu problem mi normal mi?
çünkü bir gün denemek amaçlı güneşe cikardim bitkiyi sabahtan akşama kadar kurudu toprak. farki biliyorum güneş isi vs vs. ama kabin içinde de zor kuruyor.
bire bir taklit edemiyorum doğal ortamı bu konu biraz supelendirdi beni.

cugubugule

Yeni üye
Selam kanka hayırlı growlar öncelikle.Ben de aynı dertten muzdaripim sistem kurmak istiyorum da ışığı nerden temin ettin?Bana başlangıçta bir kök için baştan sona yeterli gelebilecek uygun fiyatlı bi ışık önerebilir misin?

Kanka

Administrator
Yönetici

zitir' Alıntı:
yorumlar için çok teşekkür ederim kankalar. 20lt airpot alicam kismetse diğer bitkiye. faydali oldu.
2 hafta oldu, toprak kurudukca sulamaya özen gostermeye dikkat ediyorum ama cok geç kuruyor 4 - 5. gunun sonunda kuruyor. cok az sulamama rahmen. bu problem mi normal mi?
çünkü bir gün denemek amaçlı güneşe cikardim bitkiyi sabahtan akşama kadar kurudu toprak. farki biliyorum güneş isi vs vs. ama kabin içinde de zor kuruyor.

kanka bunu yapmanın en kolay yanı parmagını saksının dibinde biyere bıraz daldır nemli hissediyorsan sulama , bitki  zaten senle konuşur yapraklarını eğerse ölü gibi belliki suyu eksik kalmış , he tabi sulamadan sonra eğerse fazla sudan boğulmuş

zitir

Yeni üye
https://www.amazon.de/dp/B07V6951H8/ref=cm_sw_r_apa_i_4-8HEb7B0GMAW
kanka ben böyle bisey aldim ama içime sinmedi + yanina 150w cfl almayi düşünüyorum 2 ışık birden. cfl ilk 6700k sonra 2700k vermeyi düşünüyorum ama tamamen gidişata göre. başta gözlemlicem sonuçlara göre ayarlamalar yapicam.

zitir

Yeni üye

ugur_mergen' Alıntı:
Selam kanka hayırlı growlar öncelikle.Ben de aynı dertten muzdaripim sistem kurmak istiyorum da ışığı nerden temin ettin?Bana başlangıçta bir kök için baştan sona yeterli gelebilecek uygun fiyatlı bi ışık önerebilir misin?

https://www.amazon.de/dp/B07V6951H8/ref=...HEb7B0GMAW

kanka ben böyle bisey aldim ama içime sinmedi + yanina 150w cfl almayi düşünüyorum 2 ışık birden. cfl ilk 6700k sonra 2700k vermeyi düşünüyorum ama tamamen gidişata göre. başta gözlemlicem sonuçlara göre ayarlamalar yapicam.

rabbit13' Alıntı:
zitir' Alıntı:

kanka bunu yapmanın en kolay yanı parmagını saksının dibinde biyere bıraz daldır nemli hissediyorsan sulama , bitki  zaten senle konuşur yapraklarını eğerse ölü gibi belliki suyu eksik kalmış , he tabi sulamadan sonra eğerse fazla sudan boğulmuş

doğru söylüyorsun ama benim merak ettim şey şu. saksi disarda 1 günde toprak kururken kabinde 5. günün sonunda kuruyor. yani kabinde doğal bir ortam yakalayamamisim bu sorun olur mu? topragin geç kurumasi gibi. bitkiye zarar verirmi? ben 6 gunde bir kere torlu sularken. disarda bakarsam 6 gunde nerdeyse 6 kez torlu su atmis oluyorum. 6 kez daha fazla tor yemis oluyor bitki ve daha fazla küvetli olucak anlamina gelmiyor mu?

nkinnear

Yeni üye

selamsalam' Alıntı:
saksı ne kadar büyürse bitkinin gübre ihtiyacı o kadar azalır ve bitki verimi artar autoda çok etkilenmez max 15 lt toprak yeter xxl genetik değil ise fazlasına gerek yok zaten öyle bi büyüme potansiyeli yok çünkü 7.5 da iyi ama bi 10 - 12 ile en iyi verimliliği sağlar ve auto saksı değişiminde ciddi strese girebilmektedir o yüzden doğrudan son saksıya ekmek gerekir 7.5 litreye ektiysen bırak öyle kalsın
Auto saksı değişiminde strese girmez hocam 3 kökte denendi tecrübe edildi

Furkan1925

Yeni üye

Kanka kabin nemin yüksekse kurumaz aynı durumu yaşadım ne kadar sularsan o kadar çabuk büyür 5 günde bir kuruyan bitkinin gelişimi malesef yavaş oluyo bol hasatlar dilerim' Alıntı:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ***** **** ***** ****** ** *** ***** hahahaha
  • L lityum:
    +1
  • L lityum:
    ** ******** ***** ******** ** ********* *** ***** ********* ******* ********
  • ax-b ax-b:
    **
  • ax-b ax-b:
  • L lityum:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • L lityum:
  • L lityum:
  • deyorke deyorke:
    ***** **** *** ***** *** **** ***** **** ***** **** ***** ********* hahahaha****** **** **********
  • K Krall34:
    ****** **** hahahaha* ********* hahahaha** hahahaha*
  • K Krall34:
    ******** hahahaha* *** ****
  • K Keyifcihtiyar:
    ******* hahahaha**** ***** ********** ****** hahahaha** ********* ***** **** ****** *** **** ********* **** ********** ***** ***** ********** ******* ********** ********
    +1
  • L lityum:
    **** **** ***** hahahaha*
  • L lityum:
  • marcoo marcoo:
    ******** hahahaha* *** **** ***** ***** ******** ***** *** *** * ***** hahahaha ******* ********* ****** *****
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha
  • K kujo07:
    hahahaha *** ***** ****** ****** ** **** ***** *** ********** ****** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha *** ***** ****** ****** ** **** ***** *** ********** ****** hahahaha***** *** ********* *** hahahaha***** hahahaha**** hahahaha**** ********* ******** *** ** ***** hahahaha **** **********
  • K kujo07:
  • Houp53 Houp53:
    ****** ******* ******* ******** ** ***** hahahaha ***** hahahaha* *** ********** *******
  • lavrens lavrens:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    **** hahahaha** ****** ********
  • K Krall34:
    ******* hahahaha**** ***** ********** ****** hahahaha** ********* ***** **** ****** *** **** ********* **** ********** ***** ***** ********** ******* ********** ******** ****** *****
  • K Krall34:
    K Krall34: ******** ******* ****** ********** ********** *********