Kankalar plan proje tamam sizde bakarmısınız

PurpleKushOG

Yeni üye
1ay kadardır aranızdayım elimden geldiğince konuları arastırdım okudum sizlerinde desteğiyle bu işe girişme kararı aldım kankalar. 3 saksı autoflower büyütcem. Kabin olarak 80x80x180 ölçülerinde bir dolap yaptırmayı düşünüyorum. Işık olarak 240w qb LM301H düşünüyorum forumdaki konudan :) saksılar 15lt kumaş saksı. Toprak olarak %80 Plagron light mix %20katı solucan gübresi. Ph metre adwa ad12. Vantilatör olarak
Havalandırma olarak giriş motorum

Çıkış motoru olarak S&P TD-160/100 N SILENT Yuvarlak Kanal Fanı 180 m³/h
Filtre olarak
Nem makinası olarak

Düşünüyorum. Sizin vereceğiniz tavsiyeler varmıdır eksiğim yada yanlışım. Şimdiden teşekkur ederim

higthead

Jolly Green
1ay kadardır aranızdayım elimden geldiğince konuları arastırdım okudum sizlerinde desteğiyle bu işe girişme kararı aldım kankalar. 3 saksı autoflower büyütcem. Kabin olarak 80x80x180 ölçülerinde bir dolap yaptırmayı düşünüyorum. Işık olarak 240w qb LM301H düşünüyorum forumdaki konudan :) saksılar 15lt kumaş saksı. Toprak olarak %80 Plagron light mix %20katı solucan gübresi. Ph metre adwa ad12. Vantilatör olarak
Havalandırma olarak giriş motorum

Çıkış motoru olarak S&P TD-160/100 N SILENT Yuvarlak Kanal Fanı 180 m³/h
Filtre olarak
Nem makinası olarak

Düşünüyorum. Sizin vereceğiniz tavsiyeler varmıdır eksiğim yada yanlışım. Şimdiden teşekkur ederim

Bro vantilatör olarak bunu al hem ucuz hemde fazla sert ruzgardan kurtulmuş olursun bende 2 adet var birini en al kabın profılınden hafifce yukarı dogru bakıcak sekılde vurduruyorum hem tabandaki havayı yukseltıyor dagıtıyor hemde saksıları guzel kurutuyor. 2. vantılator ıse bıtkıye hafıf yukarıdan bakıcak sekılde verıyorum oda hem ısı stresınden hemde hafıf salınarak dalları kalınlastırıyor. cakmaklık gırıslı evde kullanmadıgım modem varsa onun adaptorune bagla yada 1 amperlık 12 v - 220 v adaptor al 2 sını bır bagla.

Nem makınan benımkıyle aynı bende sefaf olanı var memnunmuyum dersen sorunsuz mukemmel sekılde calısıyor tek eksıgı bazen gun sonuna dogru yenılemek zorunda kalıyorum. Daha buyuk haznelı bırsey alıcam.

Kanal fanı olarak 20-30 tl daha ucuz hemde panjuru vs yok dusunebılırsın.Bende hem 100 luk hem 200luk hemde 300luk var daha banamısın demedı yedekte duruyor bır kacı.

karbon fıltre olarak bu urune bır goz at derım bırcok kısı kullanıyor memnun kullanılan karbon mıktarları normal fıltrelerden kat kat fazla buda daha uzun kullanım ve koku olayını sıfırlıyor.

klimlendırmenı sabıt tutmak ıcın nem ve sıcaklık olcer sonoff th10 cıhazı onerırım cıhazı gırıs cıkıs fanına baglıyorsun telefonundan hem uzaktan degerlerı gorebılırsın hemde ıstedıgın degerlerı gırıp sıcaklıgını ve nemı sabıt tutabılırsın havalandırmanın calısıp kapanmasıyla veya full calısmasıyla.

Fazla grow sıtelerınden gerekmedıkce alısverıs yapma cunku sacma fıyatlar var.Aynı urunlerı cok cok ucuza bulabılıyorsun.Eksik urunlerın hakkında buraya yazıp yardımcı oluruz.

Bedük

Üye
Nem makinasına 230 tl mi? Asla verme kral letgodan bak istemediğin kadar var en alası 100 tl. Bugün 60 tlye aldım 5 litre haznelisini.

İkincisi baktığın fan duvar tipi berber tuvaleti aspiratörü hiç uğraşma bak şu bile daha iyi ondan;

Karbon filtre yine kapasite olarak tatmin eder mi bilemedim tecrübeliler yardımcı olsun ama o kapasiteye o fiyat yine çok sarı sitede ve grow marketlerde yine kapasitesi yüksek ve o rakamlara yakın filtreler var.

Bunlara vereceğin paralarla gübrene ışığına bütçe kaydırabilirsin rahatlıkla.

Vantilatör de genelde klipsli tercih ediliyor gördüğüm ikinci eli de çok yine letgo ve ikinci el sitelerine bakıver acele etme sakın.

Ayrıca kabin ebatın ışığın kaç bitki bakacağın vs de bütün bu kalemleri direkt değiştirir.

PurpleKushOG

Yeni üye
@higthead eyw kankam 2 ayrı fun yapmak daha mantıklı altdan ve üstden. Vantilatörü bunlar ile değişeceğim. Nem makinası konusunda bunun haznesi en kotu 2 gün yeter diye düşünüyodum ama yanılmısım galıba 5ltlik bıseyler bakınayım. Bu giriş fanı olarak attıgının m3 debisini görememiştim o yuzden kendi attıgım linki seçmiştim buda 100lukse tabiki bunu seçerim. İklim cihazı suanlık bana bıraz fazla kaçar yapıcagım yerde ınt yok o bıraz sonraki iş o eksigim olarak kalıcak galiba. Bende mumkun mertebe grow sitelerine girme taraftarı değilim dediğin gibi fiyatlar dısarıya göre pahalı karbon filtre için letgoda bi ürün buldum yanlız onunda m3 ü benım alacagımdan fazla oldugu için bilemedim olurmu olmazmı. Oyüzden mecbur onu secmiştim sahibindendeki ilan benım sisteme uyumlu olursa onu tercih edebilirim filtre olayı kafamı cok karıstırıyor pek anladıgım bi konu değil o yüzden forumdaki konularda tavsıye edilen ürünleri secmeye çalıstım

PurpleKushOG

Yeni üye
Nem makinasına 230 tl mi? Asla verme kral letgodan bak istemediğin kadar var en alası 100 tl. Bugün 60 tlye aldım 5 litre haznelisini.

İkincisi baktığın fan duvar tipi berber tuvaleti aspiratörü hiç uğraşma bak şu bile daha iyi ondan;

Karbon filtre yine kapasite olarak tatmin eder mi bilemedim tecrübeliler yardımcı olsun ama o kapasiteye o fiyat yine çok sarı sitede ve grow marketlerde yine kapasitesi yüksek ve o rakamlara yakın filtreler var.

Bunlara vereceğin paralarla gübrene ışığına bütçe kaydırabilirsin rahatlıkla.

Vantilatör de genelde klipsli tercih ediliyor gördüğüm ikinci eli de çok yine letgo ve ikinci el sitelerine bakıver acele etme sakın.

Ayrıca kabin ebatın ışığın kaç bitki bakacağın vs de bütün bu kalemleri direkt değiştirir.
Nem makinesi Vantilatörü ve aspiratörü değiştircem kanka önerilenler daha mantıklı. filtre konusunda tavsiyelere bakıcaz artık bilen kankalar ne derse

higthead

Jolly Green
@higthead eyw kankam 2 ayrı fun yapmak daha mantıklı altdan ve üstden. Vantilatörü bunlar ile değişeceğim. Nem makinası konusunda bunun haznesi en kotu 2 gün yeter diye düşünüyodum ama yanılmısım galıba 5ltlik bıseyler bakınayım. Bu giriş fanı olarak attıgının m3 debisini görememiştim o yuzden kendi attıgım linki seçmiştim buda 100lukse tabiki bunu seçerim. İklim cihazı suanlık bana bıraz fazla kaçar yapıcagım yerde ınt yok o bıraz sonraki iş o eksigim olarak kalıcak galiba. Bende mumkun mertebe grow sitelerine girme taraftarı değilim dediğin gibi fiyatlar dısarıya göre pahalı karbon filtre için letgoda bi ürün buldum yanlız onunda m3 ü benım alacagımdan fazla oldugu için bilemedim olurmu olmazmı. Oyüzden mecbur onu secmiştim sahibindendeki ilan benım sisteme uyumlu olursa onu tercih edebilirim filtre olayı kafamı cok karıstırıyor pek anladıgım bi konu değil o yüzden forumdaki konularda tavsıye edilen ürünleri secmeye çalıstım

Brom iklimlendirme cihazı maksımum 200tlye mal olur hatta dur lınk atıyorum.

buda sensor uzatma kablosu

Brom attıgım kanal fanı 100lük tür değerleri aşşağıda yazıyor. Karbon fıltre ıse bro nıye letgodan bakıyorsun karbon fıltre kullandıkca etkısı azalan bırsey.Letgodan alıcaksın sonra koku vs sorunu yaşıcaksın. attığım lınkten 1 kere al sağlam kullan uzun sürelerceee forumdan bırcok kısı kullanıyor bende dahil sorun yok canlitede 467mt3 fıltrede kullanılan karbon 1.6 kg iken lınktekınden aldım 5.2kg karbon var.

Jackherer1903

Yeni üye
Bro vantilatör olarak bunu al hem ucuz hemde fazla sert ruzgardan kurtulmuş olursun bende 2 adet var birini en al kabın profılınden hafifce yukarı dogru bakıcak sekılde vurduruyorum hem tabandaki havayı yukseltıyor dagıtıyor hemde saksıları guzel kurutuyor. 2. vantılator ıse bıtkıye hafıf yukarıdan bakıcak sekılde verıyorum oda hem ısı stresınden hemde hafıf salınarak dalları kalınlastırıyor. cakmaklık gırıslı evde kullanmadıgım modem varsa onun adaptorune bagla yada 1 amperlık 12 v - 220 v adaptor al 2 sını bır bagla.

Nem makınan benımkıyle aynı bende sefaf olanı var memnunmuyum dersen sorunsuz mukemmel sekılde calısıyor tek eksıgı bazen gun sonuna dogru yenılemek zorunda kalıyorum. Daha buyuk haznelı bırsey alıcam.

Kanal fanı olarak 20-30 tl daha ucuz hemde panjuru vs yok dusunebılırsın.Bende hem 100 luk hem 200luk hemde 300luk var daha banamısın demedı yedekte duruyor bır kacı.

karbon fıltre olarak bu urune bır goz at derım bırcok kısı kullanıyor memnun kullanılan karbon mıktarları normal fıltrelerden kat kat fazla buda daha uzun kullanım ve koku olayını sıfırlıyor.

klimlendırmenı sabıt tutmak ıcın nem ve sıcaklık olcer sonoff th10 cıhazı onerırım cıhazı gırıs cıkıs fanına baglıyorsun telefonundan hem uzaktan degerlerı gorebılırsın hemde ıstedıgın degerlerı gırıp sıcaklıgını ve nemı sabıt tutabılırsın havalandırmanın calısıp kapanmasıyla veya full calısmasıyla.

Fazla grow sıtelerınden gerekmedıkce alısverıs yapma cunku sacma fıyatlar var.Aynı urunlerı cok cok ucuza bulabılıyorsun.Eksik urunlerın hakkında buraya yazıp yardımcı oluruz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    *** ***** ******* ******** ****** hahahaha**** ** **** ****** hahahaha*** ** ** ********* *** ***** ******** ***** ******** *** ****** ******** ** *** ******* **** ** ******** ***** *** ******* ***** **** *** ***** *** ******** ****** ***** ******** ** **** *** *** **** ********
  • muadip muadip:
    *** ******** ** **** ******* ******* ********* *** ***** hahahaha* *** **** ********* ** ******* ******* ******** ******
  • C clackster:
    *** ***** ******* ******** ****** hahahaha**** ** **** ****** ***** ***** **** ******* hahahaha *** ***** ******* **** ***** *** *******
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    ***** * ***** ********** ******** ***** ******* *** ***** *** *** ****** ******* hahahaha***** *** ****** ********
  • C clackster:
  • muadip muadip:
    *** **** ********** **** ******* hahahaha *** ***** ******* **** ***** *** *******
  • muadip muadip:
    * **** * hahahaha* *** ***** *** ********** ********** ******
  • C clackster:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
    bandaleros bandaleros: ***** *** ********...