kankalar hata yaptım

hunapris

Yeni üye
kankalar 3 gün önce bitkim 4. düğümde iken topping yaptım.bugünde kablo ile yaprakları açarken 2.dümdeki sömek dalını kırdim hemde tam dibinden yani öyle bantla felan olacak gibi değildi. çözüm varsada beni aşıyordu . bunun ne gibi zararlarını görürüm. bilgisi olan arkadaşlar veya ustalar bişeyler söyler diye umuyorum

krasavchik

Moderator
Dostum bantla onu tutar aynısı benim başıma 2 defa geldi ikisinide kurtardım yapısık kalsın ne cok sık ne gevşek bırak büyümeyi engellemesin lekeyide sıkıntı yapma bişey yok onda

hunapris

Yeni üye
Cvp: kankalar hata yaptım

krasavchik' Alıntı:
Dostum bantla onu tutar aynısı benim başıma 2 defa geldi ikisinide kurtardım yapısık kalsın ne cok sık ne gevşek bırak büyümeyi engellemesin lekeyide sıkıntı yapma bişey yok onda

kanka artık çok geç :) verim çok düşermi

Bee

Yeni üye
kanka bi bok olmaz. Ben benim kızların  en az 5 dalını kırdım. Acemilik işte. Eğitimi güzel verirsen onun yerine birçok bud çıkacak. 4 büğümün varken 8 dalın olacaktı şimdi 7 kaldı diye düşünme. Bu büktüğümüz budlardan cikacak yeni budların bir tanesini o tarafa yönlendir. Olmadı bak benim konuya. Dert etme. Kırılan bitki stres yapıp daha fazla hayatta kalmaya çabalayıp daha büyük oluyor hatta

hunapris

Yeni üye
Cvp: kankalar hata yaptım

Bee' Alıntı:
kanka bi bok olmaz. Ben benim kızların  en az 5 dalını kırdım. Acemilik işte. Eğitimi güzel verirsen onun yerine birçok bud çıkacak. 4 büğümün varken 8 dalın olacaktı şimdi 7 kaldı diye düşünme. Bu büktüğümüz budlardan cikacak yeni budların bir tanesini o tarafa yönlendir. Olmadı bak benim konuya. Dert etme. Kırıla bitki stres yapıp daha fazla hayatta kalmaya çabalayıp daha büyük oluyor hatta

eyvallah kanka. moral oldun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D Dr.Organic:
    ***** ****** ****** ***** ******** ******* ******* ********** ****** ***** ******* ***** ***** ******* **** **
  • J joojoo:
    ****** ********** *** ********* ******* * **** ******* *** * **** *** **** *** hahahaha *** **** ***** ***** **********
  • J joojoo:
    ****** ********** *** ********* ******* * **** ******* *** * **** *** **** *** hahahaha *** **** ***** ***** **********
  • J joojoo:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    +1
  • D Dr.Organic:
    **** ****** hahahaha* ****** *** ******* **
  • J joojoo:
  • clackster clackster:
    ****** ****** ***** *** ********* *** ******* **** ******** ******* ***** *** ******** *** hahahaha ***** ******** ****** ******** ***** hahahaha*** ******** **** hahahaha******** ******** ***** *** hahahaha** ***** ******* ** *** ******* ***** ***** ***** **** **** ******* **
  • D Dr.Organic:
  • clackster clackster:
    *** *** ***** *** ***** * **
  • J joojoo:
    **** ****** ******* *** ********* *** **** ******* hahahaha**** ***** *** **** ***
    +1
  • clackster clackster:
    ****** ********** *** ********* ******* * **** ******* *** * **** *** **** *** hahahaha *** **** ***** ***** ********** ***** ** ********* *** ** ****** ** ***** ******** ***** *** ***** ********** ********* ********* *** ** ** ******** **** **** ******** ** ***** ****** ***** ****
    +1
  • J joojoo:
  • Kömür Kömür:
    ****** hahahaha* ********** hahahaha **
  • D Dr.Organic:
    hahahaha ******* ***** ******** hahahaha***** *** **
    +1
  • Kömür Kömür:
  • J joojoo:
    hahahaha** *** ****** **
    +1
  • D Dr.Organic:
  • J joojoo:
    hahahaha** *** ****** **
  • clackster clackster:
    ********** *** ****** ****** ** *** *** ** ***** ****** **** **** *** ***** ** **** ****** ****** *** *** ***** ******* **** ********* ***** ******** * ******** ** **
  • J joojoo:
    ** ****** * *** ****** **** ****** * **
    +1
  • clackster clackster:
    ******* ******* *** *** ********* **** ******* ******* ********* ******** **** ***** ******* ***
  • J joojoo:
    ****** ** ********* **** hahahaha* ******* ********** **** ****** *******
    +2
  • D Dr.Organic:
    * ********** ******** ** **** ******** **** hahahaha* ******* ** ***** ****** ****** ****** **
  • Kömür Kömür:
    ******* *** ******* ***** ****** hahahaha**** ***
    +1
  • D Dr.Organic:
    **** ****** ***** *** *** ***** ******** ** **** ******** ******* ******* ******** ********* **** *** ********* ********** *****
    D Dr.Organic: **** ****** ***** *** *** ***** ******** ** **** ******** ******* ******* ******** *********...