Kankalar gelişim normali mi yardım lütfen

Fluent

Üye
24 mayısta topraktan çıkmış bitkimin resmini paylaşıyorum sizlerle, bitki auto 50 wat led lamba altında fanlarla besliyorum, full spectrum ledE ve fanların surekli çalıştığı sisteme geçmeli miyim ve sizce gelişim normal mi bi el atıverin dostlar ???

SKUNKX

Üye
Boya gitmis isik yetersiz vantilatorde kullan ve isigi iyice yaklastir temiz hava giris ve cikisin olsun isiklarini guclendir vegde torch kullanabilirsin cicege kadar idare eder seni

Fluent

Üye
Boya gitmis isik yetersiz vantilatorde kullan ve isigi iyice yaklastir temiz hava giris ve cikisin olsun isiklarini guclendir vegde torch kullanabilirsin cicege kadar idare eder seni
Selam dostum bende harwest master 175 full spectrum var 60 60 160 kabin tek bitki yapıyorum, ledi çalıştırmaya başlayım o zaman? Bir de benim bunu yaptığım odada tek pencere yoluyla oda havalanıyor başka seçeneğim de yok temiz hava giriş fanının borusunu açık pencereye yaklaştırmak dışında da bi çarem yok bu bilgiler ışığında ne söylersin bana ??

SKUNKX

Üye
Pencereni ac odaya giren havayla ceker zaten ekstra boru falan uzatmana gerek yok cereyan yaptir surekli gunduz sicakta gece kapatirsin pencereyi duruma gore veya kapatmazsin evet calistir vantilatorde kullan nem makinasi da tabi

Fluent

Üye
Pencereni ac odaya giren havayla ceker zaten ekstra boru falan uzatmana gerek yok cereyan yaptir surekli gunduz sicakta gece kapatirsin pencereyi duruma gore veya kapatmazsin evet calistir vantilatorde kullan nem makinasi da tabi
Nem makinası alma şansım yok doğal yollarla kabin ici nemi artırabilir miyim ? Bir de kanka benim kabinin çıkış fani giriş fanından daha güçlü, şu an ledle bitki arası mesafeden de emin değilim kısaca ilk deneyim ve kafa allak bullak oldu.

SKUNKX

Üye
Nem makinası alma şansım yok doğal yollarla kabin ici nemi artırabilir miyim ? Bir de kanka benim kabinin çıkış fani giriş fanından daha güçlü, şu an ledle bitki arası mesafeden de emin değilim kısaca ilk deneyim ve kafa allak bullak oldu.
Oyle olmasi degerler ne fanlarin nemi islak havluyla yapabilirsin kabine koyup isik ne mesafe ne

Fluent

Üye
Işık harwest master pro 175 full spectrum led, bitkinim ışıkla mesafesi şu an için 70 80 cm , az önce senin direktiflerle fanları ve ledi çalıştırdım kabin içi sıcaklık 27 ye çıktı nem 52 ye indi. Sanırım ben bu bitkiyi öldüreceğim ??

SKUNKX

Üye
Nemi artir kanka sicaklik duser takabiliyorsan ledede fan tak 19 - 26 ideal nem vegde 50 - 60 tut lux olctunmu ledin ledi yaklastir az mesafe fazla lux olc ama sonra bakalim

Fluent

Üye
Nemi artir kanka sicaklik duser takabiliyorsan ledede fan tak 19 - 26 ideal nem vegde 50 - 60 tut lux olctunmu ledin ledi yaklastir az mesafe fazla lux olc ama sonra bakalim
Model: Harvest Master Pro 175
Etkinlik (50 cm): 980 µmol
Etkinlik (70 cm): 730 µmol
Efficiency: 1.85 (PPFD/Watt) (60x60 area)
Voltaj: 220-240V, 50-60Hz
Güç Tüketimi: 160w
Kullanım Ömrü: 50,000 Saat
Çipler: Edison Diodes
Ağırlık: 8 Kg
Ölçüler: Uzunluk: 31 cm Genişlik: 31 cm Yükseklik: 11.5 cm
Spektrum: Full Spectrum

Kanka ledin özellikleri bunlar zaten tek bitki bu led aldığım firma fazlasıyla yeterli dedi. Ben teknik terimleri bilmiyorum lux ölçüm filan.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Hm pro 175 bende aldım 2 bitki ışık ile bitki arasında 100 cm var. Işığa koymak için çok geç kaldım balkonda kaldılar misafirlerden dolayı kabini hazırlayamadım. 6 gün önce koydum ve bio grow verdim tablodaki değerlerle toparlanma var ama inş. Fazla strese sokmamışımdır. İçindeki fanlar 2 adet pc fanı.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Bu arada Ak48 fem için saksı önerisi olan varmı bez olmaz çünkü gardırop ahşap kaç lt saksı olması lazım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • deyorke deyorke:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    Emmy Emmy: ** ****** ******* ******* ****** ****** *** ***** ********