kankalar bi kaç sorum var

betta

Yeni üye
şimdi köfteci tohumu ufak 200ml pet bardakta çıkardım daha 3 günlük daha ışığım falan yok bunun için kaç watt cob led kullanmam gerek ve kaç saat ışık vermem gerek gübreler hakkında az çok bilgim var ve daha büyük saksıya geçerken @OttoMan47 ustanın alovera tarifini hazırlıcam ve kabin ölçüsü kaça kaç olmalı 60cm yüksekliğinde 1 metre genişliğinde 50cm de derinliği var bu ölçülerde kabin olarak kullanabilir miyim

Brother

Doktor
şimdi köfteci tohumu ufak 200ml pet bardakta çıkardım daha 3 günlük daha ışığım falan yok bunun için kaç watt cob led kullanmam gerek ve kaç saat ışık vermem gerek gübreler hakkında az çok bilgim var ve daha büyük saksıya geçerken @OttoMan47 ustanın alovera tarifini hazırlıcam ve kabin ölçüsü kaça kaç olmalı 60cm yüksekliğinde 1 metre genişliğinde 50cm de derinliği var bu ölçülerde kabin olarak kullanabilir miyim
Kullanabilirsin dostum ama biraz ufak kalabilir ilerleyen zamanlarda büyütebilirsin veya küçük bitki yaparsın
cob led başlangıçta verimsiz bro torch led kullanabilirsin onun yerine cob led ise bitki başı 200 watt en iyisi bence

betta

Yeni üye
Kullanabilirsin dostum ama biraz ufak kalabilir ilerleyen zamanlarda büyütebilirsin veya küçük bitki yaparsın
cob led başlangıçta verimsiz bro torch led kullanabilirsin onun yerine cob led ise bitki başı 200 watt en iyisi bence
dostum 150w diye duymuştum tek bitki başına uzun süreli tüm dönemlerde ne kullanmamı tavsiye edersin torch led ile ise kaç w ve hangi renkleri seçmem gerek

Brother

Doktor
Kanka bi kere alıp hasata kadar kullanmak istiyorsan
quantum board al tek bitkiye 120 watt yeter 1500 liraya felan gelir sana
biraz daha ucuz istersen 250 watt cob led al sana yeter hasata kadar

betta

Yeni üye
Kanka bi kere alıp hasata kadar kullanmak istiyorsan
quantum board al tek bitkiye 120 watt yeter 1500 liraya felan gelir sana
biraz daha ucuz istersen 250 watt cob led al sana yeter hasata kadar
ilk başta 150w ile başlasam 1 ay boyunca öyle gitsem daha sonra arttırsam olur mu ?

(tutku)

Üye
Maddi durumun varsa 120w qb al dimmerli istedigin ayarda kısıp açabilirsin ışıgı yoksa da cob led al 200w

betta

Yeni üye
peki dostlar bu iş için illa çadır yapmak şart mı çadırsız da sadece ledleri koyup yapabilir miyiz

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Bisigarabisagaradaha Bisigarabisagaradaha: *** ***** *****